Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Берое" разби "Нефтохимик". Среща "Ботев"

Берое победи Нефтохимик с класическото 3:0 и завърши на първо място в група "Б" на Първа професионална лига. Срещата бе от особено значение за домакините, които трябваше да разберат срещу кой измежду "Верея" и "Ботев"(Пловдив) ще се изправят на предстоящата плейофна фаза. И двата отбора започнаха двубоя с редица промени. Официален дебют за старозагорци направи 19 годишният юноша на клуба Михаил Михайлов, който застана в рамката на врата на "Берое", а треньорът на "зелените" Ферарио Спасов заложи на схема с двама нападатели в лицето на Жуниор Мапуку и Виле Салмикиви.

Първите десетина минути на срещата бяха категорично за домакините от Стара Загора, които успяха да създадат цели 4 опасни ситуации пред стража на "Нефтохимик" Ивайло Василев. Най- чистата от тях се откри пред Венцислав Василев, който се оказа непокрит в наказателното поле на гостуващия тим, но мигновеният му удар премина на сантиметри от целта. По- доброто представяне на "Берое" бе материализирано в 29-та минута. След страхотно изпълнения на фаул от страна на Антон Карачанаков, топката се отби от десния страничен стълб на вратаря Ивайло Василев, но за щастие на привържениците на домакините, попадна право в краката на Венцислав Василев, който на празна врата не пропусна и изведе старозагорци напред в резултата. 

Още в ответната атака "Нефтохимик" бе близо до изравнително попадение, но младокът Михаил Михайлов спаси с вещина. "Берое" отговори мигновено с пробив отляво на Виле Салмикиви, който намери в наказателното поле непокрития Антон Карачанаков. Кинжалният удар на нападателя на старозагорци по чудо бе отразен от стража на гостите. Логичното все пак се случи. В 39-та минута Антон Карачанаков удвои резултата. След бърза атака на "зелените" Борислав Цонев нахлу по левия фланг и пусна страхотен пас на далечната греда, където непокрит беше Карачанаков. Той не се забави и прати топката за втори път в мрежата на бургазлии. Попадението задълбочи хаоса в редиците на "Нефтохимик". Само в рамките на 3 минути отново Антон Карачанаков, финландецът Салмикиви и Борисалв Цонев можеше да унищожат и без това предалия се съперник. 

До ново попадение обаче не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 2:0 за "Берое". 

През втората част "Берое" продължи да доминира на стадиона под Аязмото. В 63-та минута резултатът придоби класически измерения. Асен Георгиев откри головата си сметка за "зелените", след като вкара за 3:0. След корнер Венци Василев отклони с глава на далечната греда и от метър на празна врата защитникът отбеляза. 

С победата "Берое" спечели група "Б" на втората осмица в Първа лига. Съперник на беройци в плейофите за място в Лига Европа ще бъде пловдивският "Ботев". Първият двубой ще се играе в Коматево на 15 май, понеделник, от 20 часа, реваншът е в петък, 19 май, също от 20 часа.

Състави:

"Берое"- Михаил Михайлов, Георги Динков, Асен Георгиев, Иво Иванов, Венцислав Василев, Карлос Охене, Борислав Цонев, Мартин Райнов, Антон Карачанаков, Виле Салмикиви, Жуниор Мапуку;

Старши треньор Ферарио Спасов

"Монтана"Ивайло Василев, Илия Миланов, Ранди Онуоха, Костадин Велков, Симеон Русев, Виктор Хомей, Любомир Божинов, Мариян Огнянов, Михаел Орачев, Иван Вълчанов, Живко Петков;

Старши треньор Христо Янев





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Емилия Драгиева получи плакет от кмета на Стара Загора

Бившата състезателка по лека атлетика и настоящ член на Управителния съвет на спортен клуб по лека атлетика Берое Емилия Драгиева получи почетен знак от кмета на Стара Загора по повод 60-годишния си юбилей. Наградата бе връчена на специална церемония от..

публикувано на 04.02.25 в 17:57

Отборът на ППМГ „Гео Милев“ е общински шампион по волейбол

Общинският етап на ученическите игри по волейбол за юноши 8-10 клас приключи успешно,  съобщи Петко Крумов, началник на отдел „Спортни дейности“ в Община Стара Загора. След оспорвани срещи крайното класиране е следното: · Първо място:  ППМГ „Гео..

публикувано на 04.02.25 в 13:53

Георги Каменов: Предстои ни областен финал за аматьорската купа срещу "Спартак" Пловдив

"Изиграхме един мач, а една от контролите ни пропадна, поради голям брой заболели футболисти от нашия тим. Иначе загубихме от втория тим на ЦСКА София с 0:3, като те определено имаха инициативата през мача. Ние също имахме възможности, но пропуснахме...

публикувано на 04.02.25 в 12:49

Тежкоатлетите продължават с подготовката

От утре националният отбор по вдигане на тежести за мъже ще започне лагер в столицата. По същото време женският национален отбор ще води подготовка във Варна. Двата състава се готвят за предстоящото през април в Молдова Европейско първенство за..

публикувано на 04.02.25 в 09:53

Близо 100 деца се включиха в общинско състезание по плуване в Ямбол

Близо 100 деца взеха участие в състезание по плуване, което се проведе в залата на плувния басейн в Езикова Гимназия „В. Карагьозов“. Спортната надпревара бе организирана от Община Ямбол, Местната комисия за борба с противообществените прояви на..

публикувано на 03.02.25 в 18:29

Последна контрола за "Берое" в сряда

"Берое" ще изиграе последната си проверка преди подновяването на шампионата срещу ФК "Свиленград". Двубоят ще се играе на 5 февруари, сряда,  от 15:00ч. на стадион "Трейс Арена". Беройци подновяват шампионата с домакинство на "Крумовград", което е..

публикувано на 03.02.25 в 16:08

Мария Атанасова ще участва в Европейско първенство

За участие в Европейското първенство по спортна стрелба за юноши и девойки до 16 и до 18 години в Талин се готви възпитаничката на КСС „Августа 1992“ Мария Атанасова. Надпреварата ще стартира в края на седмицата. Тя се представи много силно в..

публикувано на 03.02.25 в 14:54

Живко Желев: Имаме още доста неща да коригираме в играта си

"Изминалата седмица изиграхме поредните две контроли. В срядата като гости в Казанлък победихме с 3:0 домакините от "Розова долина", а в събота на неутрален терен в град Стралджа направихме 1:1 срещу "Ямбол". Определено имаме още работа, за да подобрим..

публикувано на 03.02.25 в 09:19

Новият ансамбъл се готви за Световна купа

В София през април предстои Световна купа по художествена гимнастика. Там ансамбълът на България ще бъде в нов състав. „Две от момичетата, които ни представяха в Париж, Рейчъл Стоянов и София Иванова, продължават тренировки, имаме попълнение от..

публикувано на 02.02.25 в 15:45

Стартира първият футболен турнир за момичета „Купата на кмета“ Хасково 2025

В зала „Спартак“ стартира първият футболен турнир за момичета „Купата на кмета“ Хасково 2025. 12 отбора от цялата страна, разделени в две възрастови групи, участват във футболната надпревара . При момичетата до 11 години играят талантливите..

публикувано на 31.01.25 в 16:13