Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проверка на РИОСВ- Стара Загора е установила наличието на неприятна миризма в района на завода на „Градус- 2“ в Нова Загора

Извършената на 21 юни проверка от РИОСВ- Стара Загора на площадката на завода на „Градус- 2“ ООД в Нова Загора е констатирала наличието на неприятна миризма на около 50 м. източно от производствената площадка на завода. За констатираното нарушение от инспектората ще образуват административно – наказателна процедура по Закона за чистотата на атмосферния въздух.

Това е втората подобна констатация от страна на РИОСВ- Стара Загора свързана с производствената дейност на завода на „Градус- 2 в Нова Загора. При първия случай инспекторите налагат парична санкция на собственика, която обаче е отменена след обжалване в съда.

Припомняме, че във връзка с недоволството на живущите в Нова Загора от задушливата и неприятна миризма, местната власт сформира временна комисия към Общинския съвет, която изготви доклад изпратен до 6 министерства и главния прокурор на страната.

Председателят на общинския съвет в Нова Загора Георги Николов заяви за Радио Стара Загора, че местната власт продължава да търси възможно най- правилното решение за удовлетворяване интереса на живущите в града.

Още по темата чуйте в прикачения звуков файл




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Задържане под стража" за телефонен измамник

Районен съд – Гълъбово взе мярка за неотклонение „Задържане под стража“ по отношение на 47-годишния А. Д., реабилитиран. Спрямо него е повдигнато обвинение за това, че на 26.10.2025 г. в Гълъбово с цел да набави за себе си и за другиго имотна..

публикувано на 30.10.25 в 14:22

Казанлък се подготвя да обучава медицински сестри

Община Казанлък и Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“ подписаха меморандум за сътрудничество. По време на срещата в сградата на общината ректорът проф. д-р Сотир Сотиров представи изискванията на университета за успешно..

публикувано на 30.10.25 в 14:19

Отнеха книжка на дрифтаджия за трети път

Полицията в Сливен е задържала водач на лек автомобил за дрифт и опит да осуети проверка. Опасното шофиране е извършено на обществен паркинг, водачът е задържан за 24 часа, а автомобила му е иззет. Случаят се разиграва на паркинг на..

публикувано на 30.10.25 в 12:24

Задържаха участници в телефонна измама на 84-годишен гълъбовец

84-годишен мъж от Гълъбово е станал жертва на поредна телефонна измама. Случаят е от 26 октомври, съобщават от областната дирекция на МВР в Стара Загора. Пострадалият на два пъти получил обаждане по телефона  от непознат мъж. Първият път той твърдял,..

публикувано на 30.10.25 в 11:36

Трабант блъсна крава между Шипка и Казанлък

73-годишен шофьор е пострадал, след като удари с трабант крава на пътя между град Шипка и Казанлък. Инцидентът е станал по тъмно, сигнал е подаден в 5.35 часа вчера. По първоначална информация автомобилът е блъснал внезапно излязла на..

публикувано на 30.10.25 в 11:31
Община Стара Загора

Изтеглиха текста, забраняващ велосипеди в парковете в Стара Загора

Общинска администрацията в Стара Загора изтегли текста в наредбата за обществения ред, който предвиждаше забрана за велосипедисти в паркове, градини и пешеходни зони. Това стана ясно в началото на днешното заседание на местния общински съвет. Пред..

публикувано на 30.10.25 в 11:04
Катя Тинева - Гюрковска

Търсят временен дом за над 6 хиляди произведения от Художествената галерия в Стара Загора

Търси се подходящо помещение, в което да се пребазира фонда на Художествената галерия в Стара Загора. Това съобщи директорът на културната институция д-р Катя Тинева - Гюрковска. Преместването на фонда с близо 6 хиляди художествени произведения..

публикувано на 30.10.25 в 10:54
Христо Христов

Жителите на Болярово заплашват с протест заради разбитите пътища

Жителите на крайните села в община Болярово са сериозно притеснени от състоянието на републиканските пътища в района и се заканват на протест, ако проблемът не бъде решен. Най-тежко е положението по отсечките Мамарчево – с. Воден – с. Крайново и разклон..

публикувано на 30.10.25 в 10:14

Предлагат електрическите тротинетки да се регистрират онлайн

Законови промени, които да позволяват електрическите тротинетки да се регистрират онлайн предлагат от Българската асоциация за електромобилност. Това стана ясно по време на форум посветен на паркирането и градската мобилност, който се провежда в..

публикувано на 30.10.25 в 09:13

Изложението "Да! на ямболските продукти!" отбелязва три години

Фермерско-занаятчийското изложение "Да! на ямболските продукти!" отбелязва три години. Всеки последен четвъртък от месеца в центъра на Ямбол десетки местни производители  предлагат  своята  продукция на жителите и гостите на града.  За 36 - ти път  днес..

публикувано на 30.10.25 в 07:18