Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Във Върховния касационен съд

Община Стара Загора загуби делото за кв. "Железник", плати 5 млн. лева на фирмата за ремонта

"Възмутен съм от решението", заяви кметът Живко Тодоров

Община Стара Загора загуби окончателно съдебния спор с фирмата, която ремонтира преди 5 години квартал „Железник“. Решението от касационното дело е окончателно и влязло в сила. Образувано е изпълнително дело, чрез което от общинската хазна са иззети 4.8 млн. лв. Съдебната сага тръгна, след като Общината отказа да плати въпросната сума на „Пътстрой“ ООД заради доказано лошо изпълнение на обществената поръчка в квартала през 2011/2012 г. На първа инстанция в Старозагорския окръжен съд Общината спечели делото, но Апелативен съд - Пловдив обърна процеса в полза на фирмата. Върховният касационен съд е потвърдил апелативното решение.

Пред Радио Стара Загора кметът Живко Тодоров заяви, че сумата от 4.8 млн. лв. вече е платена на частен съдебен изпълнител Гергана Илчева. Той бе категоричен, че решението на съда е абсолютно несправедливо. Кметът разясни, че не са платени на фирмата-изпълнител суми по дейности, извършени след края на посочения в договора срок 30 април 2012 г. „За какво се сключват тези договори, след като впоследствие съдът ги тълкува по различен начин. Ще качим договора на сайта на Общината, за да може всеки гражданин да се запознае с него“, каза още Тодоров. Той за пореден път посочи, че договорът е подписан от предишния кмет Светлин Танчев, като общинската администрация в следващия мандат е изпълнила стриктно клаузите на договора.

„Това решение на съда няма да повлияе по никакъв начин на управленската ни програма“, бе категоричен Живко Тодоров.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Спасителни археологически разкопки край Ямбол

Приключват археологическите разкопки в местността "Червен баир“ край Ямбол. Проучени са три надгробни могили от от различни епохи. Разкопките в района на бившето военно поделение започнаха през пролетта, обясни д-р Тодор Вълчев от Регионалния..

публикувано на 07.09.25 в 13:49

Ремонтите в училищата в община Тунджа ще приключат преди първия учебен ден

До началото на новата учебна година община Тунджа ще приключи ремонта на детската градина в с. Веселиново за 1 млн. лв. и построяването на физкултурния салон на училището в с. Скалица. За да се осъществи  проекта за фискултурния салон, който е от 1986..

публикувано на 07.09.25 в 11:55
Община Раднево

Раднево празнува

Раднево отбелязва празника си на днешния 7 септември. Празненствата в неделния ден започнаха с издигане на националния флаг под съпровода на химна на града в изпълнение на Марижана Иванова и приветствие от кмета на града Георги Петров. Със званието..

публикувано на 07.09.25 в 10:30

Времето остава топло и в неделния ден

Днес ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, но ще е без валежи . Вятърът ще бъде от североизток, предимно слаб, в Източна България - до умерен. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33° , в София - около 30°. В..

публикувано на 07.09.25 в 09:40

Живко Тодоров: Градът е наш, да го чистим и пазим, за да се радваме на уютни квартали

От реконструирания старозагорски квартал „Три чучура-юг“ кметът Живко Тодоров даде старт днес на инициативата „Красиви квартали“, с която те ще станат по-приветливи и ще сплотят местните общности с полезна кауза. „ Да ни е чисто, предразполагащо за..

публикувано на 06.09.25 в 14:19

Стара Загора се преклони пред паметта на героите си и отбеляза 140 г. от Съединението на България

Община Стара Загора и Втора Тунджанска механизирана бригада организираха общоградски ритуал за преклонение пред делото и подвига на участниците в Съединението на Княжество България с Източна Румелия, съобщават от пресцентъра на Община Стара Загора. Тази..

публикувано на 06.09.25 в 13:32
ЕМО

В Габрово започва XIX Международен панаир на традиционните занаяти

В Габрово 140-та годишнина от Съединението на Княжество България и Източна Румелия ще бе отбелязана с поднасяне на венци и цветя пред паметника на Продан Тишков – Чардафон Велики и почетен караул  от учениците от XIV Младежки гвардейски отряд при ПТГ..

обновено на 06.09.25 в 12:11

Ямбол отбеляза Съединението с молебен и шествие

С тържествена церемония и благодарствен молебен в Ямбол беше отбелязана 140-ата годишнина от Съединението  на Княжество България и Източна Румелия. В ритуала взеха участие и представителни военни части от Ямболския гарнизон. В шествието по централните..

публикувано на 06.09.25 в 12:07

Сливен отбелязва Съединението

С трибагреник, дълъг 140 метра, Сливен отбеляза 140 години от Съединението на България. Тържественото шествие се проведе снощи и премина по основно булеварди и улици и завърши пред паметника на Хаджи Димитър и сливенските възрожденци, където бяха..

публикувано на 06.09.25 в 12:00

Двама българи пишат история: Иван Иванов и Александър Василев ще спорят за титлата на US Open

Днес, когато отбелязваме 140 години от Съединението, двама талантливи българи ще напишат нова златна страница в историята на родния спорт.  За първи път в турнир от Големия шлем при юношите титлата ще бъде решена в изцяло български финал. Двубоят..

публикувано на 06.09.25 в 09:29