Община Стара Загора е изразходвала 141 328 лв. за провеждането на референдума за Бедечка, показва отчетът направен от главния финансист Цанка Ганева. Най- голямото перо от направените разходи е за изплащане на възнаграждения на членовете на СИК и ОИК- 95 537лв. В това число са включени и разходите за дейността на персонала от общинска администрация, училища, детски градини и други заведения. Близо 46 хил. лв от общата сума е била насочена за осигуряване на всички необходими материали за обезпечаване на изборния ден, информират от общинска администрация.
Припомняме, че на 18.06 тази година Община Стара Загора проведе местен референдум, поискан на основание Решение №862 от 27.04.2017 г. на Общински съвет Стара Загора, с въпрос: „Да бъде ли извършено отчуждаване на частните незастроени имоти в квартал „Бедечка“, по реда на Закона за общинската собственост и Закона за устройство на територията, при граници: от изток - бул. „Хан Тервел“, от запад - ул. „Иван Вазов“, от север алеята към предприятие Труд и от юг - ул. „Христина Морфова“? На територията на отчуждените имоти да се изгради парк, за сметка на бюджета или активи на Община Стара Загора.“
Участие в него взеха 15,42% или 22 240 от имащите право на глас в общината. Отговор "да" бе подкрепен от 18 984, а 3 130 гласуваха с "не". Очаква се в близките месеци Общинския съвет в Стара Загора да вземе окончателно решение за бъдещето на територията около р. Бедечка.
На 3 август (неделя) в 9:00 часа, за седма поредна година, Негово Високопреосвещенство Старозагорският митрополит Киприан ще отслужи Божествена св. Литургия в Потопената църква край яз. „Жребчево". Тя е съградена през 1891 година в село Запалня, което се..
Венци и цветя на признателност пред паметника на Десети пехотен родопски полк поднесоха областният управител на Хасково д-р Стефка Здравкова, бригаден генерал Мирослав Костадинов- командир на Втора механизирана бригада, заместник-кметът на Община..
Илияна Йотова е възможна кандидатура за президент на БСП. Това заяви пред журналисти председателят на партията Атанас Зафиров. Днес социалистите се събраха на традиционни си събор под връх Бузлуджа, за да отбележат 134 години от създаването на..
Мисля, че догодина по това време на Бузлуджа ще бъде представен кандидатът на "БСП - Обединена левица" за президент, коментира пред журналисти председателят на парламента Наталия Киселова на събора на левицата на Бузлуджа. Тя припомни, че дотогава тряба..
"Тази година съборът преминава под мотото „Бузлуджа – история и бъдеще“. Ние идваме на този събор не просто да се поклоним и помним, а и за да надграждаме", каза за радио Стара Загора преди събитието вицепремиерът и председател на „БСП-Обединена..
В района на граничния с Гърция пункт Маказа ще се проведе граждански протест с искане за пълно отваряне на пътя между Рудозем и Ксанти. Според организатора Тодор Батков акцията ще е мирна и символична с цел да се обърне внимание на ограниченията за..
Днес ще бъде предимно слънчево, но около и след обяд в планинските райони на Западна и Централна България ще превали и прегърми. Ще духа слаб, в Източна България и по Черноморието - умерен вятър от изток-североизток. Вълнението на морето ще бъде 2-3..
БСП ще отбележи 134 години от началото на организираното социалистическо движение у нас с традиционния си събор под връх Бузлуджа. Очаква се в местността "Историческа поляна“ отново да се съберат хиляди членове и симпатизанти на социалистите от цялата..
С тържествено общоградско честване в Хасково ще отбележат 122 години от избухването на Илинденско-Преображенското въстание. Организатори са община Хасково и Военно формирование 52 740. Честванията започват от 10 часа в съботния ден пред паметника на..
Днес от 8 ч. до 14:30 ч. ще бъде ограничено движението на автомобили над 3,5 тона по участък от път I-5 Габрово – Шипка за провеждането на събор в местността „Историческа поляна“ на връх Бузлуджа . Трафикът се спира в отсечката от първокласния..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net