Кметът на Стара Загора Живко Тодоров е победител в категорията „Кмет на гражданите“ на голяма община от националния конкурс „Кмет на годината 2017“, съобщиха от пресцентъра на Община Стара Загора.
На официалната церемония призът му бе връчен от Мая Манолова, омбудсман на Република България.
"Гражданите са тези, които избират кметовете, така, че оценката на гражданите е най-важна. За мен това е категорията на кметовете отличници", каза Манолова при връчването на призовете.
„Благодаря на организаторите и на г-н Томов за възможността да участваме в това съревнование. Стара Загора може да се похвали със силно икономическо развитие. Благодаря на хората, които ме подкрепят. Защото без гражданите, кметовете няма как да направим така, че да заслужим тези награди. Нека сме съпричастни с кметовете от Бургаско и да намерим начин да помогнем на тези общини. Стара Загора ще го направи още в понеделник”, каза кметът Тодоров.
Цялата церемония ще бъде излъчена тази вечер от 23.15 по БНТ1.
Кметът на Стара Загора е носител на приза "Кмет на гражданите" за втори път. Той спечели в тази категория на конкурса и през 2013 година.
ГДБОП проведе специализирана полицейска операция по неутрализиране на престъпна дейност , свързана с изнудване на български граждани и придружена със заплаха за убийство и отнемане на имущество. Акцията е реализирана на територията на областите..
Потребители могат да осъществяват непрекъснат контрол върху отчитането на приходите от страната на търговците, като изискват касови бележки при заплащане на стоки или услуги, след което ги проверяват дали са истински или фалшиви, напомнят от приходната..
Сирни Заговезни, известен още като Прошка, е български православен празник, който се празнува в неделята седем седмици преди Великден. Това е последният ден, в който се консумират млечни и яйчни продукти преди началото на Великия пост. Празникът бележи..
В Шипка ще спазят ритуала на Сирни Заговезни. В подбалканския град ще се запалят обредни огньове на две места, а от кметството призовават всички да спазят заедно традицията. Обреден огън ще бъде запален в западния квартал до „Кантона“ и в източния..
Времето ще бъде облачно. В планинските райони на Западна България дъждът ще се примесва със сняг. След обяд в северозападните райони валежите ще спират и облачността ще се разкъсва. През нощта ще духа слаб вятър от юг-югозапад, но през деня ще се..
Новозагорското село Еленово ще отбележи празника Сирни Заговезни с общоселски събор. Събитието ще се състои на 2 март, неделя, от 16ч. Организатори са кметството в населеното място, както и местното НЧ „Светлина 1908“. Мото на празника е „Традициите..
Първият ден на месец март донесе в Стара Загора празнично настроение, усмивки и оживление с богата програма, в която се включиха образователни институции, деца, родители и гости на града. За трета поредна година централният парк „Пети октомври“..
На 1 март по традиция слагаме мартеници - за здраве, радост, късмет и в очакване на настъпването на пролетта.Празникът на Баба Марта в българските традиции е символ на пролетта и носи пожелание за здраве и плодородие в началото на новия..
В Ямбол продължава 26-то издание на Международния маскараден фестивал „Кукерландия" . Групи от цялата страна ще представят характерни за регионите ритуални игри, пресъздадени ще бъдат и обичаи, свързани със Сирни заговезни. Подробности от Даниела..
Времето в страната ще бъде предимно облачно със слаби валежи от дъжд. Вечерта на отделни места в северните райони дъждът ще се примесва със сняг. Почти без валежи ще е в Югоизточна България. Преди обяд на много места в равнините и низините ще бъде..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net