Успешна година за управлението на Нова Загора с много санирани сгради, ремонти на улици, обновени училища и ремонти в малките населени места. Така определи отиващата си 2017 г, кметът на общината Николай Грозев.
През последните 9 години общината няма неразплатени суми към фирми и дори приключва годината с преходен остатък. 10 проекта ще бъдат довършвани и през 2018 г., поради липса на достатъчно фирми-изпълнители. Само една фирма е глобена от общината с 50 хил. лв за некачествен ремонт и в момента се водят се дела, допълва още Грозев.
Санирани са всички училища, ремонтирани са 50 улици, обновени са площадите на малките населени места и сградите на кметствата. За 2017 г. е отпуснат кредит на болницата от 200 хил. лв. и общината прави всичко възможно да я запази като лечебно заведение.
Николай Грозев се обяви против увеличението на цената на питейната вода от ВиК-Сливен от 1 януари следваща година, като я определи като нереалистична и неотговаряща на качеството на услугата. Бюджетът остава около 25 млн. лв. и данъците няма да се увеличават, категоричен е кметът на Нова Загора.
Пазарът за употребявани стоки т.нар. битак в Сливен няма да бъде местен. Това обяви днес кметът Стефан Радев и призова да не се спекулира с темата. Той остава на сегашното си място в частен терен. Единствената промяна е, че площта на депото на общинския..
От началото на следващата учебна година в ямболските училища да се организира преподаване и на „Вероучение" предлага сливенският митрополит Арсений. От Сливенската митрополия ще доплащат на преподавателите, за да не се ощетяват делегираните на учебните..
Реконструкция на уличното платно затваря ул. „Свети Георги Победоносец" в кв. „Железник" в Стара Загора до 30 април 2025 г. Заповедта на кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров спира движението на личен и договориран транспорт, както и на МПС,..
Окръжен съд – Стара Загора остави в ареста обвиняем за извършен грабеж спрямо непълнолетно момче. 28- годишния Г.И. е задържан за това, че на 5 февруари в Казанлък, на кръстовището на бул. „Княз Александър Батенберг“ и ул. „Славянска“, е отнел..
До края на годината трябва да се изгради втората клетка на депото за отпадъци край село Ракитница. Проектът на стойност 4,150 млн. лв. на Община Стара Загора вече е одобрен за финансиране от Предприятието за управление дейностите по опазване на..
Малко над 6 хил. се водят на диспансерен отчет към Центъра на психично здраве в Стара Загора. Това съобщи управителят на звеното д-р Пенчо Гюрковски. Той уточни, че няма точна статистика за броя на хората с такива проблеми в областта и страната, тъй..
Регистрацията за участие в предварителните кандидатстудентски изпити в Тракийския университет ще започне на 4 март. Крайният срок е в 17:00 ч. на 9 април . Приемът на заявления ще става само по електронен път от интернет страницата на висшето училище,..
Ден преди да бъде сменен вече бившият областен управител на Хасково Мехмед Атаман е сезирал Административен съд и внесъл там всички решения на общинските съветници от Минерални бани. Причината, е че е определил решенията от последната сесия са..
За няколко часа полицията в Сливен разкри кражба на 1,5 кг злато, 15 хиляди паунда, 5 хиляди евро и 25 хиляди лева от частен дом. Задържан е мъж на 40 годни. Арестувания за кражбата мъж не е криминално проявен, уточняват от полицията, като..
Пчеларството е необходим поминък, както за оцеляването на биоразнообразието в природата, така и на хората, затова трябва да има повече млади пчелари. За някои то е хоби, но всички са сърцати и милеещи за природата и земята хора с хъс, идеи и посока..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net