Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Силен есенен полусезон за Академията на „Берое“

Детско-юношеската школа на „Берое“ изпраща силен есенен полусезон. В Академията в момента се подготвят над 200 деца, които са в 10 отбора. Осем от тях участват в първенствата на отделните възрасти като най-малките представители в шампионатите са родените през 2008 и 2007 г., които са част от първенствата на Футбол 7 и Футбол 9.

Два от тимовете на старозагорци са лидери в областните първенства, при това без загубен мач. Това са тимовете на „Берое“ 2004, воден от наставника Радостин Александров и „Берое“ 2002, воден от Атанас Рибарски. И двата тима не срещнаха затруднения през есента, въпреки че играха срещу отбори с година по-големи от тях.

В шампионатите на Футбол 7, Футбол 9, както и в първенството на подготвителната група деца четирите състава на „Берое“ –  са в топ 5 на класирането.

Трите представителя на „зелено-белите” в официалните първенства за подрастващи – Елитните групи също се представиха силно през тези месеци. Най-малките – родените през 2003 г. са в топ 3 на класирането в региона и са почти сигурен участник във финалите на републиканското първенство през юни. 17-годишните пък впечатлиха с начина, по който излязоха от негативна серия с 5 поредни поражения – с гръмка победа с 5:2 на място където се препънаха всички водещи отбори в тази възраст – срещу пловдивския Сокол (Марково). 

Най-големите – родените през 1999 и 2000 г. са на седмо място в класирането, но с минимално изоставане от лидера "Лудогорец" и с възможност за атакуване на по-предно класиране през пролетта. Тимът, воден от наставника Иван Гаджев бе повече от убедителен у дома и записа серия без поражение, спечелвайки 17 от 21 точки.

Академията на „Берое“ записа и още едно постижение – класира два от отборите си на полуфинал в турнира за Купата на България.

Още чуйте в прикачения звуков файл




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

„Берое Стара Загора“ не успя срещу „Монтана 2003“

В среща от първата тройка на женската баскетболна „А“ група „Берое Стара Загора“ прие „Монтана 2003“, поведе, допусна обрат, стигна до продължение и претърпя поражение с 82:90 точки. След равностойно начало старозагорки поведоха и след 10 минути..

публикувано на 19.03.25 в 21:20

В Павел баня откриват първи спортен клуб по плуване

За първи път в Павел баня ще отвори врати клуб по плуване. Името му е “Елбор”, а негов председател и треньор е Тодор Тодоров. Другите двама треньори са Милена Иванова и Христина Шопова. Клубът ще получава годишно финансиране от общинския бюджет..

публикувано на 19.03.25 в 16:15

Новият клуб по Суплес спорт в Гурково получи първите си уреди от световния шампион по борба Иван Раднев

Новосъздаденият клуб по Суплес спорт в Гурково получи първите си специализирани уреди. Те бяха дарени от създателя им – световния вицешампион по борба и известен треньор Иван Раднев. Дарението беше връчено лично от дъщерята на Раднев – Магдалена..

публикувано на 19.03.25 в 16:00

Старозагорска плувкиня ще стартира в Барселона

Възпитаничката на клуб по плуване „Берое“ Калина Стоянова ще участва в Световните серии по пара плуване в Барселона. „За първи път ще участва българин“, уточни пред радио „Стара Загора“ нейната майка Светла Македонска, която също е в..

публикувано на 19.03.25 в 15:43

29 отличия спечелиха домакините от „Траяна“

В Стара Загора бе проведено 13-тото издание на турнира по плуване за деца „Русалка“. „Доста добре премина, силно състезание“, обобщи пред радио „Стара Загора“ Стефан Вачев, треньор в клуба домакин на турнира „Траяна“. По сините коридори в..

публикувано на 19.03.25 в 14:56

"Берое" отнесе тежки наказания от БФС

Цели петима футболисти на "Берое" няма да са на разположение на треньора Хосу Урибе при подновяването на шампионата след паузата за мачовете на националните отбори . Това стана ясно, след като Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз наложи..

публикувано на 18.03.25 в 16:38

Поредна беройска кръводарителска акция

Поредна акция по кръводаряване ще се проведе съвместно между Националния фенклуб на "Берое" и Районния център по трансфузионна хематология в Стара Загора. Всички желаещи да се включат в благородната инициатива могат да го направят на 20 март,..

публикувано на 18.03.25 в 15:50

Фехтовачите отчитат отстъпление от позициите

В Панагюрище бе проведено Държавното първенство по фехтовка. „Участвахме с десетина състезатели“, съобщи за радио „Стара Загора“ Веселин Добрев, треньор на старозагорския клуб „Железник“. Наставникът е разочарован от резултатите на своите..

публикувано на 18.03.25 в 09:57

„Тракия“ Пловдив и Стелияна Решитарова с призове от турнира „Берое“

Грации от 23 български и един украински клуб участваха в 14-тото издание на турнира по художествена гимнастика за купа „Берое“. Приз „Карамфила Абаджиева“, на името на създателката на спорта художествена гимнастика в Стара Загора и първи..

публикувано на 17.03.25 в 16:22

Казанлъчани триумфираха в областния ученически шахмат

В събота и днес старозагорският шахматен клуб „Траяна 2011“ бе домакин на две състезания. В събота бе 11-тото издание на турнира за Купа „Траяна“. Стоян Стоянов от Асеновград, живеещ в София, спечели голямата награда. „Любопитното е, че той е..

публикувано на 17.03.25 в 16:06