С малък социален експеримент на тема “Какво е доброто?”, Сдружение “Самаряни” и партньори откриват за осми пореден път номинациите за Годишните награди “Добрият Самарянин”.
“Добрият Самарянин - добротворството създава общности” е мотото, което през тази година ще напомня, че “Добрият Самарянин” не е само конкурс или добра традиция, в която се разказват или четат за добри дела, или където се показва благодарност към всеки отделен човек или група от хора, направили нещо значимо, помагайки на някой друг в труден момент, “Добрият Самарянин” е инициатива, чрез която добротворството свързва поколения, изгражда общности и вдъхновява бъдещето.
Конкурсът „Добрият Самарянин“ има вече над седемгодишна история. За това време са проведени 7 церемонии; получени са 69 индивидуални и групови номинации; избрани са 7 носителя на голямата награда “Добрият Самарянин“ и 8 носителя на отличието на общността “Добрият Самарянин”; връчени са 2 извънредни награди - 1 за изключителен принос и 1 за геройство без граници (посмъртно); изработено е юбилейно издание на статуетката “Добрият Самарянин” с позлатени криле; създадена е песен, посветена на добротворците - “Песен за добрите самаряни”; издадена е пощенска марка “Добрият Самарянин”, брандирана е специална пощенска кутия, позициониранa на Централна поща - гр. Стара Загора и е зародена прекрасната идея за изграждането на монумент “Добрият Самарянин”, за който вече е създаден предварителен проект.
В книгата на доброто са записани имената на следните носители на годишната награда “Добрият Самарянин”: Стефан Стойчев, спасителят от автомагистрала „Тракия“; Мануела Малеева и д-р Бруно Франиер, благодетелите, подкрепящи деца с ортопедични проблеми в затруднено положение; Мария Попова, превърнала се в майка за момче от институция; Милен Минков, спасил удавник в бесните вълни на Ахтополския залив; Красимир Иванов, спасил живота на възрастен мъж; Мария Жекова, дарила имот в полза на талантливи деца и Таня Славова, превърнала се в ангел-спасител за младо момиче.
Сдружение "Самаряни" очакват номинации до 4 ноември, 2018 г., в специалната пощенска кутия на доброто, позициониранa на Централна поща - гр. Стара Загора, онлайн на www.samaritans.bg/dnes или на адрес: гр. Стара Загора, ул. “Патриарх Евтимий” № 57, Централно управление на Сдружение “Самаряни”.

Късно снощи приключи работата по отстраняване на аварията на магистрален водопровод от помпена станция „Ябълково“ към Хасково, съобщават от ВиК- Хасково. Екипи на водното дружество са работили по възстановяването на водопровода повече от 24..
Финансова помощ за „Сливен Баскет" и обсъждане на създаване на общинско предприятие по чистотата са част от предложенията в дневния ред на днешната сесия на Общински съвет – Сливен. Началото на заседанието на местния парламент е от 9.00 часа, в..
Честите посегателства и вандализма на електронните табла по спирките на градския транспорт в Стара Загора пречи и затруднява допълнително незрящите. Това коментира в Международния ден на слепите Дина Желева, председател на регионалната структура на..
Днес и утре възлово кръстовище в Ямбол ще бъде затворено за движение заради полагането на асфалт. По план новото кръгово кръстовище на Биков мост ще бъде отворено в събота. Напълно затворено за всички превозни средства ще остане кръстовището на 13 и 14..
Атмосферното налягане слабо ще се понижи, но ще остане по-високо от средното за месеца. Днес сутринта на много места в низините, котловините и около водните басейни ще има мъгла или ниска слоеста облачност. През деня ще бъде предимно слънчево, но на..
Временно е ограничено движението по път III-554 Гълъбово - Раднево поради катастрофа, информират от Агенция "Пътна инфраструктура". Въведен е обходен маршрут през: Рудник "Трояново-1" и обратно. Движението се регулира от екипи на "Пътна полиция".
С над 20 процента са се увеличили през последните две години биопроизводителите, като ръст се отчита, както при земеделските площи, така и при броя на животните, съобщи заместник-министърът на земеделието и храните Янислав Янчев в Ямбол, където взе..
На няколко невралгични точки от магистрала „Тракия“ в област Стара Загора ще бъде въведено ограничение на скоростта до 60км/ч. Това съобщиха от областното пътно управление по време на днешното редовно заседание на комисията по безопасност на..
Община Стара Загора бе домакин днес на регионална работна среща, посветена на напредъка по изпълнението на проектните предложения по процедурата „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на жилищния сграден фонд – Етап 1". Срещата беше..
Проф. Петър Стоянович ще представи в Стара Загора книгата „Царска България (1879–1946). Българският владетелски двор (личности, длъжности, биографии)“, създадена в съавторство с доц. д-р Ивайло Шалафов. Събитието ще се проведе днес, от..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
