Липсата на работна ръка е един от проблемите на бизнеса и предприемачеството в област Стара Загора. Това заяви председателят на Българската стопанска камара /БСК/ Радосвет Радев, който посети региона и се срещна с представители на местния бизнес и ръководството на областта и общината. По думите му работодателите в региона срещат голяма подкрепа от местните институции, но проблемът с липсата на работна ръка изисква обща стратегия на държавно ниво.
"Изключително сериозният ръст на инвестиции и индустриалното развитие на Стара Загора е изключително сериозно предизвикателство за работодателите и за организацията - в частност БСК. Смятам, че за някои неща администрацията в лицето на областта и общината изпреварват полезно нещата, които искат работодателите. Това не е навсякъде.
Предприемачеството има грандиозни проблеми с работната ръка - квалифицирана, сериозна работна ръка. Това нещо в момента не е по силите нито само на бизнеса, нито само на държавата. Само в много ясна и честна кооперация между двата субекта може да се получи резултат, който да ползва всички", каза още Радев.
Времето днес ще остане слънчево над Западна и Централна България с по-значителни увеличения на облачността над Дунавската равнина, съобщават от НИМХ. Над Източна България ще бъде облачно, но съществени валежи не се очакват. Ще продължи да духа до..
Пазарът за употребявани стоки т.нар. битак в Сливен няма да бъде местен. Това обяви днес кметът Стефан Радев и призова да не се спекулира с темата. Той остава на сегашното си място в частен терен. Единствената промяна е, че площта на депото на общинския..
От началото на следващата учебна година в ямболските училища да се организира преподаване и на „Вероучение" предлага сливенският митрополит Арсений. От Сливенската митрополия ще доплащат на преподавателите, за да не се ощетяват делегираните на учебните..
Реконструкция на уличното платно затваря ул. „Свети Георги Победоносец" в кв. „Железник" в Стара Загора до 30 април 2025 г. Заповедта на кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров спира движението на личен и договориран транспорт, както и на МПС,..
Окръжен съд – Стара Загора остави в ареста обвиняем за извършен грабеж спрямо непълнолетно момче. 28- годишния Г.И. е задържан за това, че на 5 февруари в Казанлък, на кръстовището на бул. „Княз Александър Батенберг“ и ул. „Славянска“, е отнел..
До края на годината трябва да се изгради втората клетка на депото за отпадъци край село Ракитница. Проектът на стойност 4,150 млн. лв. на Община Стара Загора вече е одобрен за финансиране от Предприятието за управление дейностите по опазване на..
Малко над 6 хил. се водят на диспансерен отчет към Центъра на психично здраве в Стара Загора. Това съобщи управителят на звеното д-р Пенчо Гюрковски. Той уточни, че няма точна статистика за броя на хората с такива проблеми в областта и страната, тъй..
Регистрацията за участие в предварителните кандидатстудентски изпити в Тракийския университет ще започне на 4 март. Крайният срок е в 17:00 ч. на 9 април . Приемът на заявления ще става само по електронен път от интернет страницата на висшето училище,..
Ден преди да бъде сменен вече бившият областен управител на Хасково Мехмед Атаман е сезирал Административен съд и внесъл там всички решения на общинските съветници от Минерални бани. Причината, е че е определил решенията от последната сесия са..
За няколко часа полицията в Сливен разкри кражба на 1,5 кг злато, 15 хиляди паунда, 5 хиляди евро и 25 хиляди лева от частен дом. Задържан е мъж на 40 годни. Арестувания за кражбата мъж не е криминално проявен, уточняват от полицията, като..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net