Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Бургас започва Фестивалът на солта

Фестивалът на солта започва днес в Бургас. Той ще бъде открит от 16.00 часа, в района на южната част на Атанасовското езеро. Темата на шестото му издание е "Солта на живота", съобщи за Радио Стара Загора  Радостина Ценова от фондация „Биоразнообразие“.


Фестивалът ще започне със забавния конкурс "Мис и Мистър "Солена кал". В него може да се включи всеки желаещ без значение на възрастта. Единственото условие на организаторите е участниците да бъдат артистично намазани с кал от езерото и да дефилират атрактивно на импровизираната сцена. 


Жури ще определи победителите, но награди ще има за всички участници. Организаторите се надяват, че в тазгодишното издание ще се включат не само много от хората, които ежедневно ползват басейните с луга и кал и се възползват от безплатните спа процедури, но и специално подготвени за конкурса участници. 


Разнообразните занимания за деца и възрастни ще са насочени към опазване на солниците и лагуната на Атанасовско езеро, които са природно и културно наследство.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отново се усложни ситуацията с пожара в Тополовградско

Два хеликоптера са извикани, за да се включат отново в гасенето на пожара в Тополовградско. Този следобед ситуацията в района се влоши и огнената стихия се е разраснала на нов фронт между селата Срем и Устрем. Беше активирана системата за..

публикувано на 28.07.25 в 16:53

Община Стара Загора съдейства за разрешаването на казус с изоставени опасни химически вещества

Община Стара Загора осигури обезвреждането на значително количество опасни химически вещества, открити в самосрутила се постройка , оповести секретарят на Община Стара Загора Николай Диков. Те вече са иззети от специално ангажираната фирма за предаване..

публикувано на 28.07.25 в 16:15

"Галъп": ГЕРБ-СДС остава водеща политическа сила с подкрепа от 25,7%

ГЕРБ-СДС остава водеща политическа сила с подкрепа от 25,7%, запазвайки значителна преднина пред останалите партии. Активната работа на правителството, особено успехите по спасяването на средствата по Плана за възстановяване и устойчивост и включването..

публикувано на 28.07.25 в 15:58

Продължава потушаването на пожара в общините Тополовград и Свиленград

Обстановката в страната остава пожароопасна с по 200-300 пожара дневно, на места ситуацията е много сложна, информира главният секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков, който посети село Радовец в област Хасково. По думите му в 90% от..

публикувано на 28.07.25 в 15:18

„Доброволчески възможности по света и у нас“ в Стара Загора

Информационна среща под надслов „Доброволчески възможности по света и у нас“ ще се проведе тази вечер в Комплекса за социални услуги за деца и семейства в Стара Загора. Това съобщи Ивайло Ябълкаров от Фондация „Мисия Криле“.  Целта на срещата е да..

публикувано на 28.07.25 в 15:05

Обстановката в с. Козарево е спокойна след големия пожар вчера

Ситуацията след лумналия пожар , застрашил хора и къщи в с. Козарево вчера,  е спокойна към този час. Няма пострадали хора и обитаеми къщи!    Огънят, тръгнал вчера от парк „Бакаджика“  бързо се разпространи заради вятъра и застраши..

публикувано на 28.07.25 в 14:46

Пет екипа на пожарната продължават гасенето на пожара в с. Мъдрец

Пет екипа на пожарната продължават да гасят пожара, който възникна вчера в землището на село Мъдрец. Ситуацията е под контрол, но огънят не е потушен напълно. Това каза в ефира на Радио Стара Загора областният управител на Стара Загора д-р Неделчо..

публикувано на 28.07.25 в 14:33

Летни уроци и игри в Регионален исторически музей – Стара Загора

От 9 до 25 юли в Регионален исторически музей – Стара Загора за шеста поредна година се проведоха „Летни занимания“ за деца. В рамките на три седмици малките участници се запознаха с различни исторически епохи от хилядолетната история на нашия град..

публикувано на 28.07.25 в 14:12

Пожарът в с. Воденичарово е потушен, няма пострадали хора и обитаеми къщи

Пожарът в старозагорското село Воденичарово е потушен. След дежурството на огнеборците до 4 ч. сутринта, няма опасност за обитаемите къщи в селото. „Най-важното е, че опазихме селото! Няма пострадали хора и животни! Засегнати са две необитаеми..

публикувано на 28.07.25 в 14:08

Пожарна блъсна лека кола в Хасково

Пожарен автомобил блъсна лек автомобил в Хасково на оживено кръстовище днес на обяд. Инцидентът е станал докато огнеборци са отивали на сигнал за пожар.  По първоначална информация специализираният автомобил е бил с включени сирени и светлини. Леката..

публикувано на 28.07.25 в 14:05