Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Раненият полицай в ромската махала в Сливен е бил ударен в главата

Ранен полицай, неколцина арестувани криминално проявени, веселящи се на свобода е равносметката от снощното нападение над сливенски полицаи в ромския квартал Надежда. Няма опасност за живота на полицая, няма и напрежение в махалата.

Сблъсъкът между роми и полиция започва, след регламентирания с общинска наредба час за ненарушаване на нощната тишина – 22.00. Петнадесет минути след този час, неколцина мъже, видимо пияни  се веселят на една от най-бедните улици „Кара Кольо“ в квартал „Надежда“, а музиката е увеличена до край. Пристигналите два  полицейски екипа правят опит да спрат музиката и да проверят документите на компанията,  а след това и  да задържат двама от по-агресивно държащите се мъже.  С този  опит започва и атаката над органите на реда. Нападнатите униформени са извикали подкрепления, но четирима  полицаи са били ранени от хвърлените бутилки, тухли и камъни.  Единият е оставен на лечение в сливенската болница. Още снощи е задържан един от нападателите, на възраст 46 –години. Около 7 часа тази сутрин е била проведена  специализирана полицейска операция, която е завършила с общо девет арестувани, каза директорът на областната дирекция на полицията старши комисар Димитър Величков. Всички до един са криминално проявени.

Директорът на Районното управление на полицията в Сливен главен инспектор Димитър Кикьов коментира, че вече няма напрежение в квартал "Надежда". 

Пострадалият полицай е настанен за лечение в неврохирургията на сливенската болница. Неврохирургът д-р Йордан Йорданов коментира състоянието му. "Полицаят е постъпил в спешното отделение на болницата снощи преди полунощ. Днес беше хоспитализиран в Неврохирургия с черепно-мозъчна травма, стабилен, без опасност за живота, с мозъчно сътресение и рана на главата. Не очакваме усложнение. Самият той не може да определи с какво е бил ударен, защото е бил с гръб", каза д-р Йорданов. 

Според жителите на квартала нищо не се е случило. Някои от тях коментираха, че дори не знаят за инцидента, а основната част посрещнаха медиите и придружаващите ги полицаи с освирквания.

След близо година, това е вторият случай на агресия в квартала срещу полицейски екипи, които се опитват да въдворят ред в нощната тишина. Тогава отново бе ранен полицай, а по няколко полицейски автомобила бяха нанесени щети.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Трима ранени при катастрофа на разклона за село Маломирово по пътя Елхово – Болярово

Трима са ранените при катастрофа на разклона за село Маломирово по пътя Елхово – Болярово, потвърдиха от полицията в Ямбол. По първоначални данни катастрофата е между лек автомобил и военен джип.  Двама от ранените са военни, третият е водачът на лекия..

публикувано на 11.08.25 в 18:51

Самодейците от община Стара Загора спечелиха 26 медала на събора в Копривщица

С респектиращо количество отличия се завърнаха самодейците от община Стара Загора от 13-ото издание на Националния събор за народно творчество в Копривщица. Пълният набор медали включва 19 златни, 5 сребърни и 2 бронзови, съобщиха от пресцентъра на Община..

публикувано на 11.08.25 в 18:24

Задържаха превозвач на нелегални мигранти

Районна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем 22-годишен български гражданин за незаконен трафик през страната на седем лица от Мароко, съобщиха от пресцентъра на Апелативната прокуратура в Пловдив. Мъжът е задържан за срок до 72 часа с..

публикувано на 11.08.25 в 18:19

Кампания в помощ на три палестински семейства организират в Стара Загора

Кампания в помощ на палестински семейства организира в Стара Загора Рут Констанс  Терзиева и нейното семейство.   Събитието с хуманитарна насоченост е насрочено за 14 август от 18 часа в хотел"Сити". Предвидена е музикална програма, базар с..

публикувано на 11.08.25 в 15:55

Кметът на Павел баня: Животни с шарка ще се изгарят в инсинератор в Пловдив

Второ огнище на шарка по дребните преживни животни в района на Павел баня събра на спешна среща институциите днес. Взето е решение животните да не бъдат загробвани както досега, а да бъдат транспортирани и изгаряни в инсинератор в Пловдив. Това заяви в..

публикувано на 11.08.25 в 14:53

Два нови случая на домашно насилие през почивните дни в Сливенско

Два случая на домашно насилие регистрира полицията в Сливен през почивните дни. Насилниците са задържани.  При единият от случаите мъж на 34 години е упражнил насилие върху 30 годишна жена. Живеели са на семейни начала в Нова Загора. Мъжът е..

публикувано на 11.08.25 в 14:08

Дете е в тежко състояние след падане от електрическа тротинетка

Деветгодишно дете е пострадало при падане от електрическа тротинетка в сливенско село през почивните дни. Има опасност за живота му.  Инцидентът става в събота около 20.30 часа в село Стара река. Детето се е движило по улицата, когато губи..

публикувано на 11.08.25 в 14:03

Общината наложи глоби за замърсяване на средата и употреба на алкохол

9 санкции „Акт за установяване на административно нарушение“ са били наложени от проверяващите екипи на Звено „Инспекторат“ и Група „Общинска полиция“ за времето от 4-ти до 11-ти август 2025 г. , съобщават от Община Стара Загора. Отново присъстват случаи..

публикувано на 11.08.25 в 12:21

Ключови инфраструктурни проекти в Стара Загора очакват развитие

Техническият проект за изграждане на постоянно кръгово кръстовище при разклона за старозагорския квартал „Зора“ (при 58-ия км на второкласния път II-66 Стара Загора – Нова Загора) се изготвя от община Стара Загора. Проектът е предаден за съгласуване..

публикувано на 11.08.25 в 11:05
Снимката е илюстративна

Катастрофа затвори АМ „Тракия“ в посока Бургас

Малко след 9:00 ч. е настъпило пътнотранспортно произшествие на автомагистрала „Тракия“, при км 196 в посока Бургас. По първоначална информация са се ударили два леки автомобила. На един пострадал се оказва медицинска помощ. На място има полицейски екип...

публикувано на 11.08.25 в 10:46