Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Старозагорско участие за първи път на Международния панаир на книгата във Франкфурт, Германия

Старозагорският писател Никола Райков е добре познат на българските малки читатели и техните родители с поредицата си от книги-игри за Таласъмчето и неговите приключения, за Добросъците, и последния му иновативен проект - книгата "Приказка от два свята".
Той е носител на множество награди, сред които на престижната национална награда "Константин Константинов", а миналата година спечели с рекорден брой гласове националния конкурс за детска литература „Бисерче вълшебно” в категория Иноватори.

Поредното постижение на Никола Райков е участието му в 70-я Международен панаир на книгата във Франкфурт. Авторът се нареди достойно  в най-авторитетния книжен форум сред още над 7200 изложители от цял свят. На българският щанд Никола Райков имаше възможност да се срещне със специалисти от книгоиздателския бизнес и да представи своите книги. С него разговаря Станислава Раянова:


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Дзак" премиера за бебета на Старозагорския куклен театър

"Дзак" е заглавието на първото премиерно и бебешко заглавие, за годината, в афиша на Държавен Куклен театър Стара Загора . То ще бъде представено днес, 12 февруари, пред най-малките зрители и техните родители, от 10.30 и 11.30 часа...

публикувано на 12.02.25 в 10:10

"Дон Паскуале" - музикална комедия за обратите на любовта

На 11 февруари, от 19.00 часа, на сцената на Държавна опера-Стара Загора зрителите ще имат възможността да видят  комичната опера „Дон Паскуале” от Гаетано Доницети . Всяко действие на спектакъла ще дирижира различен диригент , /Едуард Йео-Китай,..

публикувано на 08.02.25 в 18:30

Музеят на фотографията с нова арт изложба

В Музея на фотографията и съвременните визуални изкуства - Казанлък е подредена изложба от 25-тия Национален годишен преглед на фотографското изкуство в България. Инициатор на събитието е Сдружение фотографска академия "Янка Кюркчиева". Екипът на..

публикувано на 08.02.25 в 16:32
Кадър от филма „Мали 70”

С три допълнителни прожекции продължава „Менар филм фест“ в Стара Загора

С три допълнителни прожекции продължава извън програмата „Менар филм фест“ в Стара Загора, съобщи Райна Димитрова от организаторите. Днес от 18,30 ч. в Регионалната библиотека предстои повторната прожекция на филма „Кухня под звездите“, а утре..

публикувано на 07.02.25 в 16:20

Разговор за Татяна Лолова от А до Я в бибилиотека "Захари Княжески"

Журналистът Георги Тошев ще представи филма „Последният спектакъл“ и книгата „Татяна Лолова от А до Я“ пред старозагорци тази вечер. Поводът е 91 години от рождението на голямата актриса. Филмът до сега не е показван, в него са събрани много..

публикувано на 10.02.25 в 08:20

Симфоничен оркестър Сливен е домакин на поредния концерт от цикъла „Млада Европа“

Симфоничен оркестър Сливен е домакин на поредния концерт от цикъла „Млада Европа“. Тази вечер отново ще бъде представена музиката на  Волфганг Амадеус Моцарт, а с този концерт официално ще бъде поставено началото на поредица събития, посветени на..

публикувано на 07.02.25 в 09:53

"Плакатът работи" на улицата

Днес, от 18.30 часа, в Държавен Куклен театър–Пловдив е представянето на изложбата по проекта „Плакатът работи“ на Художествена галерия „Петко Чурчулиев“- Димитровград. Експозицията показва творческите търсения на 12 студенти дебютанти от 3 различни..

публикувано на 06.02.25 в 17:30

Децата от Арт школа "Дъга" в Хасково ще представят изложбата "В духа на Моне"

Община Хасково , ХГ "Форум" и ОП "Младежки център" представят  изложба "В духа на Моне", съобщават от пресцентъра на общината. Автори на произведенията са децата от Арт школа "Дъга". Инициативата малките художници да рисуват в духа на Моне е..

публикувано на 05.02.25 в 10:44

Деси Добрева ще пее в Стара Загора на 3 март

Спиращ дъха концерт ще изнесе талантливата певица Деси Добрева по случай Националния празник в Стара Загора. Това съобщиха от общинския пресцентър. Всички жители и гости на града са добре дошли на 3 март 2025 г. (понеделник) от 12.00 ч. на Мемориален..

публикувано на 04.02.25 в 11:19

„Децата на Судра“ с два спектакъла в Културен център Стара Загора днес

Благотворителен мюзикъл „Децата на Судра“ на Детско – юношеска студия за сценични изкуства „Allegra“ ще се проведе от 15 и 19 часа в Културен център Стара Загора.   Сценарият е дело на писателя Никола Райков, а музиката и аранжиментът – на..

публикувано на 04.02.25 в 10:50