За втора поредна година Академията на "Берое" ще има два тима в четвъртфиналите на турнира за Купата на страната в детско-юношеския футбол. През този сезон надпреварата се провежда в три възрасти - юноши старша, родени през 2001, юноши младша, родени през 2003 и деца, родени през 2005 г.
Тимовете от школата на "зелено-белите" с лекота се справиха с първите пресявки и на осминафиналите на турнира участваха и трите състава. Юношите старша възраст, водени от Слави Жеков се наложиха със 7:2 в първия мач и със 7:0 във втората среща с "Локомотив" (Горна Оряховица) и без никакви затруднения се класираха за четвъртфиналите.
С лекота своя съперник преодоляха и децата от "Берое" 2005. Жребият определи състава, воден от Дончо Атанасов да се изправи срещу "Ботев" (Враца). Първият мач в Стара Загора завърши с успех за "зелено-белите" с 2:0, днес във Враца старозагорци спечелиха с 5:0.
Участие в турнира приключи единствено "Берое" 2003. Момчетата на Сидер Димитров отстъпиха с 0:1 на "Левски" в първия мач между двата тима в София и завършиха 1:1 в реванша днес. "Играхме два мача срещу топ отбор и показахме, че реално сме част от тази група на най-добрите отбори. До изравнителното попадение не можеше да се каже кой е по-добрият отбор и кой ще спечели. Игра на грешки, на всеки се случва да сбърка. Не мога да виня никого, напротив момчетата дадоха малко повече отколкото са им възможностите към момента“, заяви след срещата с Левски днес наставникът на "Берое" 2003 Сидер Димитров.
Жребият за четвъртфиналите е утре в София. Първите мачове са на 31 октомври.
Състезатели от „Бадминтон клуб Гълъбово“ ще се изявят в столицата. Там, в зала „Европа“, предстои Държавния личен шампионат за възраст до 19 години. Клубът бе домакин на две важни състезания. В Първия кръг от Националната верига по бадминтон..
Възпитаничката на СКХГ „Берое“ Яница Динева участва в контролното на националния отбор в столичната зала „Арена Армеец“. „Представи се много добре, много стабилно, с много похвали, много сме щастливи“, не скри радостта си Антоанета Терзиева,..
"Допуснахме много неточности и загубихме у дома от тима на "Гигант" Съединение с 0:2. Още в самото начало на срещата ни реализираха попадение, като цяло имаше много недобри отигравания от наша страна. Стигна се и до второ попадение за гостите...
В края на седмицата в Сливен предстои Държавният шампионат по борба за момчета до 15 години. „В тази възраст имаме хубави момчета, надявам се да завоюваме повече медали, а всяко първо място може да гарантира място за Европейско първенство“,..
Днес в Гълъбово започва традиционният турнир по Мини Футбол в зала, съобщиха от пресцентъра на общината. Общо 7 отбора ще мерят сили за купата от Община Гълъбово в турнира по Футзал. Седемте отбора са разделени в 2 групи, в първа група 4, във втора – 3...
От участие в Европейското първенство по спортна стрелба за юноши и девойки до 16 и до 18 години се завърна възпитаничката на старозагорския клуб „Августа 1992“ Мария Атанасова. В естонската столица Талин тя се представи силно. „Мария стреля..
Заместник-кметът на Община Хасково Мария Вълчева и директорът на ЕГ „Проф. д-р Асен Златаров“ Деян Янев откриха официално новоизградените спортни площадки за баскетбол и тенис на маса в училището. Новите игрища са финансирани по Програмата на МОН за..
"Представихме се силно на завършилото Държавно първенство по лека атлетика до 16 години за момчета и момичета. Общо седем бяха състезателите на СКЛА "Берое". От моите възпитаници Зара Илиева стана първа на 800 и 1500 метра, а Алис Илиева остана втора на..
"Стартирахме добре пролетния полусезон в Югоизточната В група. Успехът с 5:1 като гости на "Асеновец" ме радва наистина. Определено обаче резултатът от срещата подвежда и не бе дотам леко да вземам мача срещу този съперник. На полувремето водехме с 4:1,..
За участие в Европейското първенство за кадети и кадетки се готви възпитаничката на старозагорския фехтовален клуб „Железник“ Николета Добрева. Надпреварата ще бъде в Анталия и стартира на 23 февруари, а старозагорката е чат от националния отбор за..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net