Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Поредна нула за "Верея" в Първа лига

Снимка: БФС

"Верея" записа пореден негативен резултат тази седмица. След като отпадна от турнира за Купата на България след загуба от "Етър" с 0:3 в сряда, днес тимът от старозагорския квартал "Кольо Ганчев" загуби с 0:1 като гост на столичния "Септември". Единственото попадение в мача отбеляза Асен Чандъров от дузпа в 22-та минута, отсъдена за нарушение на Александер срещу Фабиано Алвеш.

Верейци имаха няколко добри шанса за гол, но липсата на класически нападател отново си каза думата. Антон Огнянов отново бе най-активен в предни позиции, но и той не намери целта. Домакините удариха греда и имаха още положения, но в крайна сметка спечелиха минимално.

"Верея" остава на последното място в Първа лига без победа и с едва 4 спечелени точки. Точно след седмица от 17:15 ч. "сините" приемат "Етър" у дома в търсене на първи успех през сезона.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Сребърни медали за „Берое Стара Загора“

В старозагорската спортна зала „Общинска“ бе игран четвъртият мач от финалната серия на женската баскетболна „А“ група. В много интересен сблъсък „Берое Стара Загора“ загуби от „Монтана 2003“ с 67:71 точки. Резултатът в серията стана 3:1 победи в..

публикувано на 18.04.25 в 21:36

Грация от „Елит“ със злато в Испания

Възпитаничката на старозагорския клуб по художествена гимнастика „Елит“ Доника Маринова спечели златно отличие на първенство в Испания. Надпреварата бе в град Гуадалахара и в нея участваха над 160 гимнастички от Испания. „ Изключително сме..

публикувано на 18.04.25 в 14:48

Поредно изпитание за Теодор Митев

В празничните дни възпитаникът на СК „Бадминтон – Стара Загора“ Теодор Митев, воден от треньора си Тихомир Киров, ще участва в Открития шампионат на Белгия за възраст до 17 години. „ Поредно тежко състезание за Теодор от 14-те турнира, за да..

публикувано на 18.04.25 в 14:20

„Берое Стара Загора“ – „Монтана 2003“ 1:2 победи

В Стара Загора бе игран третия двубой от финалната серия на женската баскетболна „А“ група. „Берое Стара Загора“ прие „Монтана 2003“ и загуби с 69:89 точки. Резултатът в серията стана 1:2 победи, играе се до три победи. Четвъртият сблъсък е утре от..

публикувано на 17.04.25 в 20:58

„Траяна“ и „Берое“ с първи места във Великденския турнир

На спортните игрища зад Централна поща в Стара Загора бе проведен ежегодния Великденски турнир по футбол за деца. Участваха 20 отбора от различни градове, разделени в три възрастови групи. При родените през 2016 година първи стана отборът..

публикувано на 17.04.25 в 16:12

16 медала спечелиха грации от „Импала“

Във Велко Търново бе проведено 21-вото издание на турнира по художествена гимнастика „Огърлицата на Десислава“. От старозагорския клуб „Импала“ на подиума излязоха 34 гимнастички. „ Б еше много полезно състезание за момичетата, които..

публикувано на 17.04.25 в 15:10

Джудисти извоюваха куп медали и купа

В Пловдив бе проведено поредното издание на традиционния турнир по джудо на клуб „Гладиатор“. „ Моите млади колеги участваха и спечелиха много медали “, съобщи за радио „Стара Загора“ Христо Лазаров, треньор в старозагорския клуб „Недьо..

публикувано на 17.04.25 в 14:31

Калина Стоянова ще участва в Европейските младежки параолимпийски игри

Калина Стоянова ще участва в Европейски младежки параолимпийски игри в Истанбул през месец юли.  На път е и да бъде уредено участието й в края на юни на Младежко европейско първенство на 25 метров басейн в Бърно, съобщи Илия Лалов, председател на..

публикувано на 16.04.25 в 16:32

120 се хвърлиха в битки за Купа „Верея“

Над 120 участници във възрасти мъже, юноши и девойки младша и старша възраст, се включиха в двубоите от 36-тото издание на турнира по киокушин карате за Купа „Верея“. „Турнирът се провежда от 1989-та година без прекъсване“, уточни пред радио..

публикувано на 16.04.25 в 14:46

Гимнастичката Яница Динева спечели „Огърлицата на Десислава" и донесе злато за Стара Загора

Националната състезателка Яница Динева – възпитаничка на Спортно училище „Тодор Каблешков" и Спортен клуб по художествена гимнастика „БЕРОЕ" – Стара Загора, триумфира в 21-вото издание на Международния турнир по художествена гимнастика „Огърлицата на..

публикувано на 16.04.25 в 14:10