Да се вземат втори кръвни проби от стадото в Болярово, за да се докаже или отхвърли наличието на заболяването чума по дребните преживни животни, поискаха адвокатите на собствениците на фермата. В Административния съд в Ямбол днес беше разгледана жалбата срещу заличаването на обекта.
С делото на Ана Петрова от Болярово срещу заповедта на директора на Областната дирекция по безопасност на храните в Ямбол за унищожаване на дребните преживни животни от нейното стадо ще докажем несъстоятелността на действията на агенцията и на предприетите мерки за ограничаване разпространението на заразното заболяване „Чума по дребните преживни животни“ в страната, заяви за Радио Стара Загора бившият общински съветник Тихомир Томов, който е част от инициативния комитет за защита стадото на Ана Петрова от Болярово. Томов потвърди, че в момента стадото на Ана Петрова е в добро здраве и от 23 юни досега не са констатирани случаи на заболели животни. Според него хиляди животни са били неправомерно избити, нанесени са огромни загуби на стопаните от района на Странджа и Сакар:
На делото днес в Административния съд в Ямбол са присъствали хора, обявили се в защита на Ана Петрова, от района на Болярово, Тополовград, Бургас и София. От защитата на ищцата е предявено искане за предоставяне на допълнителни документи от страна на агенцията. Следващото дело е насрочено за 12 декември 2018 година от 10 часа.
Kметът на община Болярово Христо Христов участва в разширена работна среща на кметовете от Регионалната асоциация на общините „Тракия“, която се проведе в Кричим. Основната тема на разговора беше готовността на общините да преминат към новия начин за..
Нощен поход с ориентиране ще се проведе тази вечер в Стара Загора. Инициативата е част от кампанията на Община Стара Загора - „Хайп за доброто", насочена към насърчаване на младите хора да участват активно, отговорно и със смисъл в обществения..
Придвижването на процедурата за придобиване на сградата на Професионалната гимназия „Атанас Дамянов“ от страна на Министерството на образованието и науката е стъпка от ключово значение за бъдещото развитие на образователната инфраструктура в община..
Окръжен съд Сливен постанови постоянна мярка задържане под стража на 74-годишен мъж, обвинен в убийството на 66 годишна жена. Убийството е извършено в квартал „Надежда" преди няколко дни, но едва днес стана известно, след публикация на страницата на..
Велислава Делчева е избрана за омбудсман на Република България. В подкрепа на кандидатурата ѝ гласуваха 123-ма народни представители. 92-ма бяха "против", а 5 се въздържаха, предаде БНР. Делчева беше номинация на ГЕРБ-СДС. За нея гласуваха..
Зоoпарк Стара Загора организира втората си доброволческа кампания. Тя ще се проведе утре от 8 часа в Зооградината. Ще бъде разчистено пространството зад клетките на маймуните, където има изсъхнали дървета и клони. Това съобщи за Радио Стара..
Старозагорци и гостите на града ще получат безплатна възможност за паркиране в границите на обособената „Зелена зона“ до 25 август 2025 г. Това съобщиха от пресцентъра на Община Стара Загора. Няма да бъде събирана такса за кратковременно паркиране в..
България чества 188 години от рождението на Апостола на свободата - Васил Левски. В Стара Загора датата се отбеляза с тържествен общоградски ритуал и почетен караул пред паметника на големия български революционер и радетел за свобода и равенство, за..
Демокрацията в България е фасадна, а правителството е декор на дуото Пеевски - Борисов. Това коментира в Казанлък президентът Румен Радев. Той традиционно разкритикува властимащите относно решението за приемането на еврото от 1 януари. "Площадите..
Община Павел баня отбеляза 188 години от рождението на Васил Левски. Тази сутрин кметът Иса Бесоолу, заместниците му, общински съветници, ученици, учители и граждани сведоха глави пред паметника на Апостола на свободата в центъра на града...
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net