Камата прие отличието като знак за признателност и уважение към кариерата му.
„Христо Стоичков е може би най-добрия футболист на България. Той много помогна за популяризирането на нашия град с футболната среща, която организира миналата година между Отбора на Стоичков и Дрийм тима на Барселона. Това не е последното, което ще направим заедно“, каза кметът Живко Тодоров. Той припомни заслугите му за България и признанието, което е получил за дейността си. В Стара Загора на стадиона ясно се видяла любовта на феновете, Общината също му засвидетелства признание. „Христо, ти си голям приятел на Стара Загора, винаги си добре дошъл. Благодарим“, каза още Тодоров.
„Стара Загора е град с големи спортни традиции и това, което направихме м. г. бе по инициатива на Живко Тодоров, защото той обича футбола. Благодаря за уважението, направихме първата стъпка и тя няма да е последна, пътя сме го проправили“, обеща Стоичков. Той припомни, че неговият спортен път тръгва от Стара Загора, където е бил войник, както и че оттук са тръгнали много добри футболисти.
„Върви по моите стъпки, гърбът ти трябва да е здрав. Трябва да приемаш и критиките. Грижи се за града, зная, че можеш“, препоръча Камата на Живко Тодоров. „Щастлив съм, горд съм, че от днес съм един старозагорец повече“, развълнувано сподели футболистът. Това го приемам като задължение, където и да съм по света да казвам, че съм гражданин на Стара Загора.
Стоичков сподели, че има идея да се организират междуучилищни и междуградски първенства за подрастващи по различни видове спорт. Обмислял и да се създаде мъжки отбор на Тракия, който да се пребори с футболисти от другата България. Стоичков заяви, че не е оптимист за съвременния футбол у нас. По думите му държавата и общините трябва да помогнат за развитието на детско-юношеския футбол, но в спортни училища. Камата предвижда и представяне на книгата си „Христо Стоичков. Историята“ и в Стара Загора, вероятно след Нова година.
Почетната огърлица е придружена с парична награда от 3000 лв, които Стоичков дарява за лечението на дете от Стара Загора, нуждаещо от животоспасяваща операция – това е бебе Мая, която се нуждае от лечение със стволови клетки.
Напомняме, че идеята званието Почетен гражданин на община Стара Загора да бъде връчено на футболната легенда, бе прието на решение на Общинския съвет през 2017 г., по повод празника на града.
Пълният репортаж по темата, може да чуете в предаването Час Пик, което започва след новините.
Военен на 52 години е починал в линейката на път за болницата в Ямбол след катастрофа между военен джип и лека кола на пътя Елхово – Болярово в късния следобед днес. Това съобщи директорът на ямболската болница МБАЛ „Св. Пантелеймон " д-р Валентин..
Трима са ранените при катастрофа на разклона за село Маломирово по пътя Елхово – Болярово, потвърдиха от полицията в Ямбол. По първоначални данни катастрофата е между лек автомобил и военен джип. Двама от ранените са военни, третият е водачът на лекия..
С респектиращо количество отличия се завърнаха самодейците от община Стара Загора от 13-ото издание на Националния събор за народно творчество в Копривщица. Пълният набор медали включва 19 златни, 5 сребърни и 2 бронзови, съобщиха от пресцентъра на Община..
Районна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем 22-годишен български гражданин за незаконен трафик през страната на седем лица от Мароко, съобщиха от пресцентъра на Апелативната прокуратура в Пловдив. Мъжът е задържан за срок до 72 часа с..
Кампания в помощ на палестински семейства организира в Стара Загора Рут Констанс Терзиева и нейното семейство. Събитието с хуманитарна насоченост е насрочено за 14 август от 18 часа в хотел"Сити". Предвидена е музикална програма, базар с..
Второ огнище на шарка по дребните преживни животни в района на Павел баня събра на спешна среща институциите днес. Взето е решение животните да не бъдат загробвани както досега, а да бъдат транспортирани и изгаряни в инсинератор в Пловдив. Това заяви в..
Два случая на домашно насилие регистрира полицията в Сливен през почивните дни. Насилниците са задържани. При единият от случаите мъж на 34 години е упражнил насилие върху 30 годишна жена. Живеели са на семейни начала в Нова Загора. Мъжът е..
Деветгодишно дете е пострадало при падане от електрическа тротинетка в сливенско село през почивните дни. Има опасност за живота му. Инцидентът става в събота около 20.30 часа в село Стара река. Детето се е движило по улицата, когато губи..
9 санкции „Акт за установяване на административно нарушение“ са били наложени от проверяващите екипи на Звено „Инспекторат“ и Група „Общинска полиция“ за времето от 4-ти до 11-ти август 2025 г. , съобщават от Община Стара Загора. Отново присъстват случаи..
Техническият проект за изграждане на постоянно кръгово кръстовище при разклона за старозагорския квартал „Зора“ (при 58-ия км на второкласния път II-66 Стара Загора – Нова Загора) се изготвя от община Стара Загора. Проектът е предаден за съгласуване..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net