Мартин Камбуров стана най-добър нападател на 2018 г.

Голмайсторът на "Берое" Мартин Камбуров за пореден път получи награда за великолепните си игри със зелената фланелка. Вкаралият 216 гола в българския футболен елит таран на "Берое" спечели наградата за най-добър нападател на 2018 г. в традиционната анкета Футболист на годината. Той събра 43 точки, с които изпревари Клаудиу Кешерю от "Лудогорец" и Станислав Костов от "Левски". През изминалата година Камбуров изигра 36 мача с екипа на старозагорския тим, в които отбеляза 20 гола.

С още две номинации бе почетен "Берое" на тазгодишната церемония. Душан Перниш бе номиниран за най-добър вратар, а Александър Томаш за треньор на годината.

36 медала извоюваха бойци от боен клуб „Атила“

В Горна Оряховица бе проведен зимния шампионат по ММА. Състезанието бе и квалификация за Световното първенство в Узбекистан в началото на ноември. „Изключително силно първенство, с над 250 участници от цяла България“, обобщи пред радио „Стара..

публикувано на 30.09.24 в 15:57

Тридневно състезание по стрелба ще има в Стара Загора

Във Варна предстои лагер на националния отбор по спортна стрелба. „Мария Атанасова от нашия клуб е поканена за там“, съобщи за радио „Стара Загора“ Георги Кочеренко, треньор на старозагорския клуб „Августа 1992“. Лагерът стартира веднага след..

публикувано на 30.09.24 в 15:39

Мирослав Миндев: Чака ни трудно гостуване на "Гигант" в Съединение

"Победихме втория тим на "Локомотив" Пловдив с 2:0. Гостите пропуснаха дузпа през първото полувреме, ние реализирахме за 1:0, а през втората част и още един гол за крайното 2:0. Доволен съм и от двете полувремена и играта на тима ни. Момчетата се..

публикувано на 30.09.24 в 13:06

Георги Каменов: Редуваме доста добри и по-слаби мачове този сезон

"Загубихме гостуването си в град Куклен на тима на "Атлетик" с 0:1. Първото полувреме играхме добре и попадения не паднаха, но в края на срещата допуснахме гол и така отстъпихме в този мач. Видно, че редуваме силни и по-слаби игри и това дава резултат и..

публикувано на 30.09.24 в 11:19

Живко Желев: Доволен съм от силната ни игра през второто полувреме в Пловдив

"Изиграхме добър мач в Пловдив срещу "Марица". Интересен и резултатен двубой, приключил 3:3. Можем да съжаляваме за пропуснатата победа от наша страна. Водехме с 3:2, но ни изравниха малко преди края на срещата, а в добавеното време имахме чисто..

публикувано на 30.09.24 в 11:01

Ямбол ще стане домакин на тенис турнир от Балканската тенис лига

Тенис кортовете в Градския парк на Ямбол ще станат домакин на 514-ят турнир от Балканската тенис лига на 29 септември, неделя. В лигата се включват над 1000 състезатели от цялата страна и различни етапи от нея се провеждат в 14 града у нас...

публикувано на 27.09.24 в 18:09

Красимир Мечев: Ще ни бъде трудно в Смолян, те са сработен тим

"Отборът ни върви добре в първенството. Второто място и тези 7 победи в 8 мача ни задължават. Така "вдигнахме летвата към нас и очакванията". Играем мач за мач и това е, но за малкото време, откакто отбора се формира в този му вид имаме нужда от..

публикувано на 27.09.24 в 10:05

Георги Кирилов: Доволен съм от точката в Раднево

"Изиграхме добър мач при гостуването в Раднево на тима на "Миньор". Срещата завърши 2:2, като домакините на два пъти ни повеждаха в резултата, но стигнахме до точката. Тя е добре дошла за нас с оглед играта и развитие на мача. Сега се готвим за..

публикувано на 26.09.24 в 13:21

Старозагорка изкачи връх Манаслу

Старозагорката Христина Йосифова достигна най-високата точка на връх Манаслу (8163 метра) в Хималаите. Това стана факт на 24 септември в 06.45 часа.  Т я е първата българка, изкачила този връх и първата старозагорка на осемхилядник.

публикувано на 26.09.24 в 11:08

19-годишен преби непълнолетен на футболен мач

Спор при футболен мач в с. Овощник завърши с побой. За това съобщават от Областната дирекция на МВР Стара Загора. Вчера в 18.33ч. на телефон 112 е получено съобщение от 34-годишен мъж за нанесен побой при футболен мач в с.Овощник над футболист.  След..

публикувано на 26.09.24 в 10:59