Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стара Загора е домакин на форум в сферата на образованието

| обновено на 06.03.19 в 06:09
Снимка: starazagora.bg

Зам.-министърът на образованието и науката инж. Таня Михайлова ще открие днес в Стара Загора Национален квалификационен семинар за директорите на училища и детски градини от цялата страна. Образователният форум ще продължи до 8-и март, а темата е „Качественотообразование-гарант за задържане на децата в образователната система“.Организатор на форума е Сдружение  на  директорите в средното образование /СДСОРБ/  в Република България. Нанего ще присъстват още бившият ректор на СУ„Св. Климент Охридски“ проф. Иван Илчев, адв. Елена Златарева, началникът на РУО София Ваня Кастрева, началникът на РУО Стара Загора Татяна Димитрова, зам.кметът Иванка Сотирова, представителина синдикални и партньорски организации.  „В рамките на двудневния форум ще бъдат разгледани правни казуси, ще бъдат коментирани различни въпроси, свързани с качественото и приобщаващото образование.“ Това заяви за Радио Стара Загора председателят на СДСОРБ в Стара Загора Любка Иванова:

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Премиерът Желязков отмени заседанието на Министерския съвет утре

Министър-председателят Росен Желязков отменя насроченото за сряда, 15 октомври, заседание на Министерския съвет. Това съобщиха от правителствения пресцентър. Новината идва след изявление на лидера на партията мандатоносител ГЕРБ Бойко Борисов. В късния..

публикувано на 14.10.25 в 18:01
Георги Георгиев

Министърът на правосъдието иска наказания за четирима нотариуси

Предложения за дисциплинарни наказания „лишаване от правоспособност за срок от една година“ на трима нотариуси и едно предупреждение за лишаване от правоспособност на четвърти нотариус изпрати министърът на правосъдието Георги Георгиев до Нотариалната..

публикувано на 14.10.25 в 17:41

Две жени са задържани за измами с онлайн обяви за кредити

Две жени са задържани за измами с онлайн обяви за предлагане на кредити на хора с лоша кредитна история, съобщават от ОД на МВР - Стара Загора. Специализираната полицейска операция е проведена на територията на София, Кюстендил, Бургас и ловешкото с..

публикувано на 14.10.25 в 17:29

Фестивалът „Ямбол ни съБИРА" започва в петък на централния площад

Най-новият фестивал на Ямбол ще събере жители и гости на града. Събитието стартира в петък и ще продължи до неделя. Огромна шатра с отопление, много музика, разнообразие от вкусотии - от традиционни наденички до джоланчета и прасенца, въртяни на жар, и..

публикувано на 14.10.25 в 17:06
Парк

Още една археологическа находка откриха при ремонта на парк „Пети октомври“

Скелет на човек е открит днес при ремонтните дейности около шахтата на шадравана централния старозагорски парк „5-ти октомври“. Работници се натъкват на находката, която е част от откритите преди дни гробни съоръжения. Това разкри зам.-кметът Мартин..

публикувано на 14.10.25 в 17:01

Зам.-кметът на Стара Загора Светослав Колев: Индустриалният парк в с. Еленино вече се позиционира като „зелен индустриален хъб"

Признатият от БАИ и Министерството на икономиката успех за индустриалния парк „Индустриална зона Загоре" е още едно постижение и плод на значителните усилия от страна на екипа на кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров. Това изтъкна днес зам.-кметът..

публикувано на 14.10.25 в 16:39
Община Раднево

Община Раднево събира данни за определяне на новата такса смет

От 1 януари 2026 година се предвижда въвеждане на нова методика за изчисляване на таксата за битови отпадъци. Всяка община има възможност да избере как да бъде определена - върху брой ползватели в домакинство, количество генерирани битови отпадъци или..

публикувано на 14.10.25 в 16:18

Нападателят на 5-годишното дете в Ямбол е задържан за 72 часа

19- годишният мъж, който нападна 5- годишно момче в Ямбол, е задържан с прокурорско постановление за 72 часа. Детето е с повърхностни наранявания.  За нападателя предстои да бъде поискана най- строгата мярка "задържане под стража".  Детето е с охлузна..

публикувано на 14.10.25 в 16:12

Нападателят на 5-годишното дете от Ямбол остава в ареста

19- годишният мъж, който нападна 5-годишно момче в Ямбол, е задържан с прокурорско постановление за 72 часа. Детето е с повърхностни наранявания. За нападателя предстои да бъде поискана най-строгата мярка "задържане под стража". 19-годишен с пистолет..

публикувано на 14.10.25 в 16:06

Районна прокуратура-Стара Загора повдигна две обвинения спрямо 43-годишна жена за причиняване на телесна повреда на учител и за хулиганство

Районна прокуратура-Стара Загора  привлече като обвиняема 43 годишна жена, за причиняване на лека телесна повреда. Обвиняемата е причинила контузия на главата и охлузвания на крайниците на 65-годишна учителка в сградата на училището в с. Зетьово, обл...

публикувано на 14.10.25 в 16:04