В момента в работата на кмета на общината и нейният екип липсва прозрачност и добра информираност за широката общественост. Васил Донев уточни, че недостатъчният административен и управленски капацитет на общинското ръководство са причина за запора на сметките на общината след наложената финансова корекция за неизпълнение на проект с европейско финансиране в предходния програмен период.
Притесненията на Донев са са ,че това може да прерасне в мултипликационен ефект и други фирми, доставчици на външни услуги, електро- и далекосъобщителни услуги, ВиК услуги също да предяват своите вземания по съдебен ред. Община Чирпан продължава да работи с една дванадесета от бюджета за миналата година, защото на две поредни заседания на общинския съвет, на 31 януари и на 28 февруари т.г., не е приет бюджета за 2019 година. Ще настояваме за приемането на конструктивни предложения по отношение на бюджета, свързани с развитието на общината в дългосрочен план, подчерта още Васил Донев.
По инициатива на областния управител д-р Стефка Здравкова е поставен диспенсър за безплатна питейна вода пред Областна администрация Хасково. Акцията е в отговор на прогнозите от НИМХ-МОСВ за особено опасно горещо време. В рамките на работното..
Областният управител на Хасково д-р Стефка Здравкова забрани със своя заповед определени земеделски дейности с цел недопускане на пожари, съобщиха от пресцентъра на областната администрация. От днес до 15 август се забранява косенето на трева и..
От следващата учебна година изпитите по математика от Националното външно оценяване след 7. и 10. клас ще включват интегрални задачи. За решаването на този вид задачи учениците ще използват базовите си знания и умения по природни науки. Целта е задачите..
Ново огнище на шарка по дребните преживни животни е открито в Хасковска област. И този път заразата е открита във ферма за овце в свиленградското село Капитан Андреево. Това е трети обект с констатирано огнище в района. Заради случая днес при областния..
Второ денонощие продължава борбата с огъня между боляровските села Стефан Караджово, Денница и Камен връх. Въведено е частично бедствено положение. А за село Камен връх беше задействана системата BG-ALERT и 25-те жители бяха предупредени за..
Всички общински договори, такси и наредби ще се обновят в община Стара Загора като се преразгледат и актуализират с преизчисления в евро и се включат клаузи за конвертиране по фиксирания курс. Това съобщават от пресцентъра на общината, като цитират..
След убедителната победа на проф. д-р Мирослав Карабалиев на ректорските избори, проведени на 9 юли, Академичният съвет на Тракийски университет – Стара Загора утвърди състава на новото ректорско ръководство. Доц. д-р Цветослав Койнарски поема ресора..
Традиционната месечна среща на кметове и кметски наместници с представители на Общинската администрация се проведе днес в зала „П. Р. Славейков“. Срещата бе водена от Николай Диков, секретар на Община Стара Загора, като участие взеха председателят на..
Пожарът, пламнал по- рано тази сутрин, край боляровското село Воден е локализиран, съобщи заместник кметът на община Болярово Нина Терзиева: "Л окализиран е пожарът между селата Воден, Горска поляна и Странджа по..
Квартал „Лозенец“ в Стара Загора е с намалено водоподаване днес до 19 часа, като причината е ремонт, извършван от електроразпределенителното дружество EVN, съобщават на сайта си от ВиК – Стара Загора. Ремонтни дейности ще доведат до спиране на..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net