В събота от 20:30 часа "Берое" излиза срещу ЦСКА-София в домакински мач от 34-тия кръг на Първа професионална футболна лига. По този повод спортният директор на беройци Валентин Грудев заяви пред Радио Стара Загора, че отборът е мобилизиран най-накрая да победи "червените". В исторически план последната победа на "Берое" у дома над закрития вече клуб ЦСКА датира от далечната вече 1990 г., а откакто бе създаден ЦСКА-София през 2016 г., "Берое" изобщо няма победа над този съперник.
"Ще направим всичко възможно първо да надиграем и да победим ЦСКА-София в събота. Искам да приветствам всички наши фенове заедно да се насладим на победа над този съперник", каза Грудев. Той разкри, че участие в мача няма да вземе ганайският халф Карлос Охене, който ще претърпи лека операция, която ще го извади от оставащите до края на сезона три срещи. Трайно извън състава са Георги Ангелов, Вандерсон, Владимир Гаджев, както и младият Никола Маринов.
Валентин Грудев потвърди новината, че резервният вратар Георги Аргилашки напуска "Берое" в посока "Ботев" Пловдив, но информациите, че титулярят Душан Перниш е пред трансфер, не отговарят на истината. "Няма нищо вярно и в "новината", че Александър Томаш и неговият щаб напускат "Берое" и отиват в ЦСКА-София. Треньорите остават и през следващия сезон", коментира Грудев. Той сподели още, че вече има яснота кои футболисти ще останат и за следващия и сезон и кои ще напуснат, но техните имена ще бъдат обявени непосредствено след последния кръг на първенството. "Целта догодина ще е класиране за Лига Европа. Може би трябва да търсим по-прекия път през Купата на България", каза още спортният директор на "Берое".
Цялото интервю на Десислав Тенев със спортния директор на "Берое" Валентин Грудев може да чуете в прикачения звуков файл.
В края на седмицата в Пловдив предстои турнир по плуване „Смели делфини“. „ Ще участваме с 27 състезатели “, съобщи за радио „Стара Загора“ Стефан Вачев, треньор в старозагорския клуб „Траяна“. В края на миналата седмица, също в Пловдив,..
В Шумен бе проведено Държавното първенство по киокушин карате за ката във възраст деца. Участваха около 300 малки каратисти от страната. Възпитаниците на старозагорския клуб „Аскен“ се завърнаха със седем медала, от тях три златни и по два..
Възпитаници на старозагорския клуб по джудо „Недьо Ранчев“ се представиха силно в международни турнири. В Струмица, Северна Македония, треньорът Христо Лазаров заведе състезатели юноши старша възраст и Християн Георгиев, който участва и в..
В периода от 4 до 8 юни в Ботевград девойките от VIII–X клас на ППМГ „Гео Милев“ – Стара Загора постигнаха голям успех на финалите на Ученическите игри по баскетбол, завоювайки шампионската титла на България след оспорвана победа с 51:49 над отбора на..
В Стара Загора бе проведен втория камп на ДФК „Шампион“ Стара Загора и академията на „Динамо“ Загреб. „ 46 футболисти взеха участие “, съобщи за радио „Стара Загора“ Костадин Меразчиев, треньор на старозагорския клуб и организатор на кампа. От..
За четвърта поредна година Стара Загора ще бъде домакин на тенис турнир, посветен на арх. Иван Георгиев – главен архитект и заместник-кмет на старозагорската община. Надпреварата ще се състои на 7 (събота) от 10 до 18 часа и 8 юни (неделя) от 10 до 15 ч..
В средата на месеца в столицата ще бъде проведено Държавното отборно първенство по бадминтон за мъже и жени. „ Със сигурност ще участваме при мъжете, а треньора ще трябва да прецени дали и при жените “, съобщи за радио „Стара Загора“ Нанко..
От утре до неделя на изкуствения терен на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора ще бъде проведено второто издание на кампа на ДФК „Шампион“ Стара Загора и Академия „Динамо“ Загреб. „ Идеята е Стара Загора да стане център на европейския..
В средата на месеца във Велико Тръново ще бъде турнира по карате за Купа „Етър“. Това е състезанието, за което се готвят възпитаниците на старозагорския клуб „Берое“. След това предстои участие и в турнира „Черноморски във Варна...
За турнир „Младост“ в Пловдив се готвят възпитаници на старозагорския клуб по плуване „Траяна“. „ Ще участваме с най-малките, до 8, 9, 10 години “, съобщи за радио „Стара Загора“ Стефан Вачев, треньор в клуба. По-големите плувци от клуба се..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net