Близо 60 метра от легендарната пещерата на Бузлуджа е разкрита. Това е ледена пещера, описана още от нашите възрожденци, присъства и в текстове на Захари Стоянов- разказа за Радио Стара Загора- председателят на БТС Алексей Стоев. Хора от съседните на Бузлуджа селища са вземали лед с каруци за битови нужди, овчари са съхранявали в нея хранителни продукти. Дълбочината и е била около 130 м. През 30-те години на 20 век, отводнителните дупки на пещерата се затлачват и тя се запълва с наноси. При няколко експедиции на пещерните дружества в Стара Загора и Казанлък се правят опити за нейното локализиране и разкриване. Амбициите в момента на пещерняците е да се достигне дълбочина от 100 метра на обекта, за да могат де се възстановят естествените процеси в пещерата и в нея отново да започне да се образува лед- допълва Алексей Стоев. Обектът не е безопасен в момента и не трябва да се посещава от туристи любители.
За осма поредна година тази събота и неделя на Античния форум в Стара Загора ще се проведе фестивалът „Здравей, Здраве!'. Той се организира от Сдружение с нестопанска цел „Здравей, Здраве“ и е финансиран по Програма „Култура“ на Община Стара Загора...
Съдия Христина Марева официално встъпи в длъжност като председател на Окръжен съд – Сливен. Церемонията се състоя в Апелативен съд – Бургас, където тя подписа акта за встъпване. На 23 септември Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет избра съдия..
Следи от древна Стара Загора в централния парк "Пети октомври" откриха по време на ремонтните дейности там, потвърди за Радио Стара Загора директорът на Регионалния исторически музей Петър Калчев. При изкопни работи за по-голяма дълбочина на шахтата на..
Общинският плувен басейн в Сливен вече е ремонтиран и отворен за посетители от началото на месеца. Стойността на ремонтните дейности е 200 000 лева с ДДС, каза за Радио Стара Загора Камен Костов, заместник-кмет на Сливен. "Ремонтирани са..
Делото „Дебора“ започна при закрити врати в пловдивския Районен съд. Днес за втори път ще бъде разпитана Дебора, като това ще стане в присъствието на психолог психиатър, по искане на защитата на подсъдимия Георги Георгиев. Георгиев е обвинен за нанесените..
Започва изпълнението на проекта за реконструкция на монумента „Бузлуджа“. Проектът е част от програмата за Комплексни инвестиции за териториално и индустриално развитие. Днес община Казанлък и останалите партньори по програмата дадоха подробности..
В Районното управление в Гълъбово е получен сигнал за инцидент, станал на 9 октомври в село Обручище. Според първоначалната информация 31-годишен мъж е нанесъл побой на 22-годишна жена, с която живее на семейни начала, както и на две нейни родственици на..
30-годишнината от създаването на Агенцията за регионално икономическо развитие (АРИР) в Стара Загора ще бъде отбелязана с юбилейна международна конференция под наслов „ Заинтересованите страни в диалог за бъдещето“ . Водещ на форума ще бъде д-р Румяна..
Община Гурково подписа три административни договора за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по инфраструктурни проекти. Средствата са осигурени по Стратегически план за развитие на земеделието и селските райони на Република България за периода..
Община Сливен ще се включи в отбелязването на Европейския ден на донорството и трансплантацията на органи, който тази година се чества на 11 октомври, събота. В знак на почит към донорите на органи и техните семейства, както и на благодарност към..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net