Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Живко Тодоров:

Сега в "Берое" може би го няма този дух и ангажираност към инициативите на града

Проблемът в детско-юношеския спорт не са таксите, а че децата са непостоянни, убеден е градоначалникът

В началото на седмицата премиерът Бойко Борисов изрази готовност държавата да финансира изцяло подготовката на детско-юношеските отбори на футболните клубове у нас. "Ние като правителство инвестираме много в образование. Спортът и физическата подготовка също са част от този елемент. Футболът пък е религия. Сега чувам, че се вземат такси, събират се пари, плащат се турнири. Ако футболния съюз и клубовете седнат и направят сметка децата до 18 години колко им струват - заплатите на треньорите, екипите, топките, ще ги дадем", обясни той след срещата със собствениците на "Левски", ЦСКА-София и "Лудогорец".

"Според мен проблемът не е в базите, бази има и то прекрасни. Проблемът е,че децата са непостоянни. И защо винаги говорим за такси и такива неща? Винаги всичко прехвърляме и опира до пари. С пари не се купува талант и спорт. Ако беше въпроса до таксите, винаги ще се намери начин да се помогне", заяви в интервю за Радио Стара Загора кметът на Стара Загора Живко Тодоров.

Той коментира и предстоящото футболно първенство, което започва днес. "От новото първенство очаквам "Берое" да даде сериозен отпор на първите три отбора в класирането и да бъде първия отбор след тях. Виждам, че ЦСКА-София, "Левски" и "Лудогорец" доста натискат със селекция. Не можем да очакваме в крайното класиране да изпреварим "Лудогорец" или ЦСКА-София, това не го вярвам, въпреки че чудеса стават",

"Преди години капитан на "Берое" беше Иво Иванов, който си е местен кадър, който се интересуваше от това, което става в Стара Загора. Такъв беше и Веско Пенев, който сега е треньор в Миньор (Раднево). Сега в "Берое" може би го няма този дух и ангажираност към инициативите на града. Надявам се, че от новия сезон това ще се поправи и ще се намерят такива хора. Проблемът е, че повечето хора са отвън и нямат тази ангажираност със социалните проблеми на града", допълни още Живко Тодоров

Какво още сподели Живко Тодоров за гостуването на Христо Стоичков в Стара Загора на 22 юли, за възможността същото да направи Димитър Бербатов и за липсата на фенове на стадиона чуйте в прикачения звуков файл







Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

„Берое Стара Загора“ не успя срещу „Монтана 2003“

В среща от първата тройка на женската баскетболна „А“ група „Берое Стара Загора“ прие „Монтана 2003“, поведе, допусна обрат, стигна до продължение и претърпя поражение с 82:90 точки. След равностойно начало старозагорки поведоха и след 10 минути..

публикувано на 19.03.25 в 21:20

В Павел баня откриват първи спортен клуб по плуване

За първи път в Павел баня ще отвори врати клуб по плуване. Името му е “Елбор”, а негов председател и треньор е Тодор Тодоров. Другите двама треньори са Милена Иванова и Христина Шопова. Клубът ще получава годишно финансиране от общинския бюджет..

публикувано на 19.03.25 в 16:15

Новият клуб по Суплес спорт в Гурково получи първите си уреди от световния шампион по борба Иван Раднев

Новосъздаденият клуб по Суплес спорт в Гурково получи първите си специализирани уреди. Те бяха дарени от създателя им – световния вицешампион по борба и известен треньор Иван Раднев. Дарението беше връчено лично от дъщерята на Раднев – Магдалена..

публикувано на 19.03.25 в 16:00

Старозагорска плувкиня ще стартира в Барселона

Възпитаничката на клуб по плуване „Берое“ Калина Стоянова ще участва в Световните серии по пара плуване в Барселона. „За първи път ще участва българин“, уточни пред радио „Стара Загора“ нейната майка Светла Македонска, която също е в..

публикувано на 19.03.25 в 15:43

29 отличия спечелиха домакините от „Траяна“

В Стара Загора бе проведено 13-тото издание на турнира по плуване за деца „Русалка“. „Доста добре премина, силно състезание“, обобщи пред радио „Стара Загора“ Стефан Вачев, треньор в клуба домакин на турнира „Траяна“. По сините коридори в..

публикувано на 19.03.25 в 14:56

"Берое" отнесе тежки наказания от БФС

Цели петима футболисти на "Берое" няма да са на разположение на треньора Хосу Урибе при подновяването на шампионата след паузата за мачовете на националните отбори . Това стана ясно, след като Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз наложи..

публикувано на 18.03.25 в 16:38

Поредна беройска кръводарителска акция

Поредна акция по кръводаряване ще се проведе съвместно между Националния фенклуб на "Берое" и Районния център по трансфузионна хематология в Стара Загора. Всички желаещи да се включат в благородната инициатива могат да го направят на 20 март,..

публикувано на 18.03.25 в 15:50

Фехтовачите отчитат отстъпление от позициите

В Панагюрище бе проведено Държавното първенство по фехтовка. „Участвахме с десетина състезатели“, съобщи за радио „Стара Загора“ Веселин Добрев, треньор на старозагорския клуб „Железник“. Наставникът е разочарован от резултатите на своите..

публикувано на 18.03.25 в 09:57

„Тракия“ Пловдив и Стелияна Решитарова с призове от турнира „Берое“

Грации от 23 български и един украински клуб участваха в 14-тото издание на турнира по художествена гимнастика за купа „Берое“. Приз „Карамфила Абаджиева“, на името на създателката на спорта художествена гимнастика в Стара Загора и първи..

публикувано на 17.03.25 в 16:22

Казанлъчани триумфираха в областния ученически шахмат

В събота и днес старозагорският шахматен клуб „Траяна 2011“ бе домакин на две състезания. В събота бе 11-тото издание на турнира за Купа „Траяна“. Стоян Стоянов от Асеновград, живеещ в София, спечели голямата награда. „Любопитното е, че той е..

публикувано на 17.03.25 в 16:06