Броят на осъдените лица с влезли в сила присъди в Ямболска област се увеличава, сочи статистиката. Най-голям е броят на осъдените на възраст между 18 и 24 години.
С влезли в сила присъди през миналата година са 722 лица, което е с над 8 процента повече, в сравнение с предходната година. Присъдата "лишаване от свобода" е наложена на 630 души. Осъдени са 44 жени и 678 мъже. Най-голям брой са осъдените за общоопасни престъпления. За незаконно преминаване на държавната граница са осъдени 65 души. Осъдените за различен по вид престъпления непълнолетни са 26. През 2018 година в Ямболския съдебен район са оправдани 31 обвиняеми, а освободени от наказателна отговорност са 115 души.
Студентите , които се обучават в специалности, за които е предвидена само редовна форма на обучение , имат право на месечна помощ по чл.9 от Правилника за прилагане на Закона за социално подпомагане. Това се удостоверява с документ от висшето учебно..
В Свиленград се провежда шестото издание на Фестивала на духовите оркестри. Тази вечер програмата започва открива Гвардейския представителен духов оркестър с диригент подполковник Ради Радев - диригент на българската армия. Предвидени са..
Старозагорското IX ОУ „Веселин Ханчев“ ще посрещне първия учебен ден на 15 септември с общо 645 ученици. 100 са първокласниците в учебното заведение, което празнува своя 60 годишен юбилей. Това заяви за Радио Стара Загора директорът Мария Горчева. По..
По-малко пожари от началото на годината в област Стара Загора в сравнение с 2024-та отчитат от Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“. Това съобщи в навечерието на професионалния празник на пожарникарите – 14 септември,..
На 15 септември в страната ще бъде открита новата учебна година. По повод първия учебен ден и тази година градският транспорт в Стара Загора ще бъде безплатен за всички ученици. Традицията е съвместна инициатива на Община Стара Загора и общинския превозвач..
Този уикенд, 13 и 14 септември, Стара Загора ще бъде домакин на първия уличен фестивал U.L.I.C.A. – Street Fest. Фестивалът, насочен към младите, ще се проведе на пешеходната част на бул. „Цар Симеон Велики“, непосредствено пред Универсалния магазин...
Готови за старта на новата учебна година са училищата в област Ямбол. 11 724 е броят на учениците в региона от 1 до 12 клас. Над 4200 са децата в градините и предучилищните групи, показват данните на РУО-Ямбол. За първи път 1016 първокласници ще..
Новата учебна година в област Хасково започва с над 100 първокласници по-малко. 1682 са учениците в региона, които за първи път ще чуят училищния звънец, обяви началникът на РУО-Хасково Силвия Касабова. Тя коментира, че броят на първокласниците..
Всички 119 училища в Старозагорска област са готови за старта на новата учебна година. Това заяви началникът на РУО-Стара Загора Милена Йолдова. 32 737 са учениците в областта, които на 15 септември ще чуят училищния звънец. По думите на Милена..
По повод „Седмицата на пожарната безопасност“ и 14 септември – професионалния празник на служителите от ГДПБЗН, старши комисар Стоян Колев организира среща със структурите от Щаба на Областния управител и доброволци. На събитието той представи данни за..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net