Проф. д-р Паскал Желязков, д.в.м е новият изпълнителен директор на Българската агенция по безопасност на храните. Заеманата от него позиция до момента е директор на Национален Диагностичен Научноизследователски Ветеринарномедицински Институт „Проф. Д-р Г. Павлов“.
Проф. Желязков има дългогодишен опит като ръководител на структури с научноизследователска, диагностична и аналитична дейност. Бил е началник отдел в Център за оценка на риска, директор на Национална научноизследователска станция по ловно стопанство, биология и болести по дивеча, както и зам.-генерален директор в Национална Ветеринарномедицинска Служба.
Има над 90 научни публикации и научни доклади. По образование е ветеринарен лекар, завършил е Висшия Институт по зоотехника и ветеринарна медицина гр. Стара Загора. Владее английски и руски език.
Назначен е и нов заместник-изпълнителен директор д-р Марияна Шумова, която към момента изпълнява длъжността началник отдел в дирекция „Граничен контрол“. Д-р Шумова е изпълнявала и длъжността директор на Областната дирекция по безопасност на храните в Хасково. Тя ще заеме позицията на доц. д-р Тодорка Янковска-Стефанова, д.в.м.
Негово Високопреосвещенство Старозагорският митрополит Киприан възглави Божествената св. Литургия в Потопената църква край язовир „Жребчево“. Именно по идея на владиката през 2019 година бяха възстановени богослуженията в храма. "Днес отново се..
С празнична литургия в с. Денница отбелязаха 141 години от създаването на храм "Св. Пророк Илия" – духовната и историческа опора на селото. Тя бе отслужена от отец Янко, в присъствието на кмета на община Болярово Христо Христов, както и кметове и кметски..
Започна прибирането на слънчогледа в ямболска област. Добивите са ниски, а качеството на много места влошено , информира кореспондентът ни Даниела Костова. Над 473 000 декара са засети със слънчоглед в областта, прибирането му е в начален етап, а..
Днес ще бъде предимно слънчево , над Западна България с временни увеличения на облачността, само на отделни места в планинските райони ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31°..
На 3 август (неделя) в 9:00 часа, за седма поредна година, Негово Високопреосвещенство Старозагорският митрополит Киприан ще отслужи Божествена св. Литургия в Потопената църква край яз. „Жребчево". Тя е съградена през 1891 година в село Запалня, което се..
Венци и цветя на признателност пред паметника на Десети пехотен родопски полк поднесоха областният управител на Хасково д-р Стефка Здравкова, бригаден генерал Мирослав Костадинов- командир на Втора механизирана бригада, заместник-кметът на Община..
Илияна Йотова е възможна кандидатура за президент на БСП. Това заяви пред журналисти председателят на партията Атанас Зафиров. Днес социалистите се събраха на традиционни си събор под връх Бузлуджа, за да отбележат 134 години от създаването на..
Мисля, че догодина по това време на Бузлуджа ще бъде представен кандидатът на "БСП - Обединена левица" за президент, коментира пред журналисти председателят на парламента Наталия Киселова на събора на левицата на Бузлуджа. Тя припомни, че дотогава тряба..
"Тази година съборът преминава под мотото „Бузлуджа – история и бъдеще“. Ние идваме на този събор не просто да се поклоним и помним, а и за да надграждаме", каза за радио Стара Загора преди събитието вицепремиерът и председател на „БСП-Обединена..
В района на граничния с Гърция пункт Маказа ще се проведе граждански протест с искане за пълно отваряне на пътя между Рудозем и Ксанти. Според организатора Тодор Батков акцията ще е мирна и символична с цел да се обърне внимание на ограниченията за..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net