Тежка катастрофа затвори тази вечер Прохода на републиката. Инцидентът е станал между Гурково и Пчелиново в посока Велико Търново на територията на област Стара Загора. Два автомобила са се ударили челно, единият от тях се е запалил, съобщиха от пресцентъра на МВР. Според първоначалната информация четирима души са загинали, се казва още в съобщението публикувано на сайта на МВР.
Сигналът за пътнотранспортно произшествие е постъпил около 19 часа. Незабавно към мястото на инцидента са насочени екипи на полицията и пожарната.
Временно е спряно движението през Прохода на Републиката. Пътни полицаи са на място и пренасочват леките автомобили по обходни маршрути: пътуващите от Стара Загора – през Шипка, а от Велико Търново – през Габрово. Товарните автомобили изчакват на място.
Областният управител д-р Стефка Здравкова проведе работна среща относно качеството на водата в Хасково. На срещата присъстваха представители на ВиК – Хасково, РЗИ, РИОСВ и БАБХ. Беше решено ВиК – Хасково да предостави карта на града със зоните за..
Със Заповед на Министъра на културата Мариан Бачев от днес като временно изпълняващ длъжността директор, до провеждането на конкурс, е назначен Владимир Бошнаков. Той бе представен на колектива на Държавна опера-Стара Загора от Георги Султанов,..
Регионалният исторически музей в Стара Загора е домакин на изложба наречена „Когато момчето става мъж… Казармата през „онези“ 45 години“. Тя се открива от 17.30 ч. на 4-то експозиционно ниво. Неин автор е д-р Илия Вълев от Националния..
Община Болярово е напълно подготвена за началото на учебната 2025/2026 година, съобщиха от общинския пресцентър. Кметът на общината Христо Христов се срещна с директора на най-голямото учебно заведение в района, където основният ремонт е в своя финален..
Дейностите за опазване на зелената растителност на Стара Загора по бул. „Славянски" ще променят движението на няколко линии от обществения транспорт, съобщават от пресцентъра на община Стара Загора. Извършва се санитарна сеч на опасни дървета, както и..
В старозагорското село Змейово за първи път ще се проведе занаятчийска среща „Живото наследство“. Нишките на миналото ще се вплетат в настоящето на 20 септември 2025 г. (събота), от 10.00 ч., на центъра на Змейово. Това съобщават от пресцентъра на..
Районен съд – Казанлък остави без уважение искането на В. Ж., на 62 години , за изменение на мярката му за неотклонение от „Задържане под стража“ в по-лека. Това съобщиха от пресцентъра на съда. Съдът прие, че към настоящия момент не са налице..
8 санкции за констатирани нарушения на общински наредби и 353 броя глоби с фиш на стойност 20 лева са наложени през първата седмица на септември 2025 г. Проверките се извършват перманентно от общите екипи на Звено „Инспекторат“ и Група „Общинска..
Двадесет и девет годишен мотоциклетист загина след катастрофа с лек автомобил в Сливен в понеделник. Инцидентът е станал на булевард „Илинденско въстание" вчера около обяд. Шофьорът на лекия автомобил, мъж на 66 години, е изпробван за употреба на..
Със специална церемония Тракийският университет в Стара Загора официално даде начало на новата учебна година. Повече от 10хил. български и чуждестранни студенти от над 50 страни бяха приветствани от ръководството на висшето учено заведение,..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net