Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Специални гости: сръбската оперна певица Ивана Албрехт и джаз легендата Васил Петров

С опера , джаз и фолклор Стара Загора ще изпрати 2019 год.

В навечерието на Новата година, на 31 декември, от 18.00 часа Държавна опера-Стара Загора ще представи за четвърта поредна година „Новогодишна наздравица в Операта“. Празничният концерт е последното голямо музикално събитие за изключително успешната за Държавна опера-Стара Загора творческа 2019 година. Зрителите, които изберат да започнат своето празнично новогодишно тържество от уютната зала на Старозагорската опера, ще имат възможността да повдигнат настроението си с богата и атрактивна програма, представена от солистите, оркестъра и балета на Държавна опера-Стара Загора. Диригент на концерта е именитият сръбски диригент Деян Савич, а режисьор Славчо Николов. Специални гости тази година са сръбската оперна певица Ивана Албрехт и джаз легендата Васил Петров. Участват солистите на Държавна опера-Стара Загора Яница Нешева, Георги Динев, Ивайло Йовчев, Иван Кабамитов. Ще прозвучат популярни оркестрови пиеси, арии от опери и оперети на Джузепе Верди, Жорж Бизе, Джакомо Пучини, Руджеро Леонкавало, Франц Лехар, Йохан Щраус, песни от Ренато Карозоне, Салваторе Кардилло и др. Васил Петров ще изпълни емблематичните за певеца и обичани от публиката вечни песни Nat King Cole, Smile, Old Man River, Strangers In The Night, My Way.

Празничното великолепие ще бъде допълнено от изпълненията на Балета на Държавна опера-Стара Загора на „Валс на цветята“ със солисти Тцао Ю Чен и Каито Такахаши и адажио /Анелия Димитрова и Паскуале Казели/ от балета „Лешникотрошачката“, финал на балета-стихия „Гето“ /солисти Харука Суга, Фредерико Пинто, Ромина Славова и Томоки Ишиго/, атрактивния мъжки танц „Au Suivant“, танц фламенко в интерпретацията на Стефан Николов и Магдалена Янева.
В цената на билета за Новогодишния концерт е включен кетъринг. По традиция ще бъде разиграна празнична томбола с награди.

Новогодишното настроение продължава пред община Стара Загора от 23.30 ч. с концерт на фолклорен оркестър "Авлигите".



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Трима ранени при катастрофа на разклона за село Маломирово по пътя Елхово – Болярово

Трима са ранените при катастрофа на разклона за село Маломирово по пътя Елхово – Болярово, потвърдиха от полицията в Ямбол. По първоначални данни катастрофата е между лек автомобил и военен джип.  Двама от ранените са военни, третият е водачът на лекия..

публикувано на 11.08.25 в 18:51

Самодейците от община Стара Загора спечелиха 26 медала на събора в Копривщица

С респектиращо количество отличия се завърнаха самодейците от община Стара Загора от 13-ото издание на Националния събор за народно творчество в Копривщица. Пълният набор медали включва 19 златни, 5 сребърни и 2 бронзови, съобщиха от пресцентъра на Община..

публикувано на 11.08.25 в 18:24

Задържаха превозвач на нелегални мигранти

Районна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем 22-годишен български гражданин за незаконен трафик през страната на седем лица от Мароко, съобщиха от пресцентъра на Апелативната прокуратура в Пловдив. Мъжът е задържан за срок до 72 часа с..

публикувано на 11.08.25 в 18:19

Кампания в помощ на три палестински семейства организират в Стара Загора

Кампания в помощ на палестински семейства организира в Стара Загора Рут Констанс  Терзиева и нейното семейство.   Събитието с хуманитарна насоченост е насрочено за 14 август от 18 часа в хотел"Сити". Предвидена е музикална програма, базар с..

публикувано на 11.08.25 в 15:55

Кметът на Павел баня: Животни с шарка ще се изгарят в инсинератор в Пловдив

Второ огнище на шарка по дребните преживни животни в района на Павел баня събра на спешна среща институциите днес. Взето е решение животните да не бъдат загробвани както досега, а да бъдат транспортирани и изгаряни в инсинератор в Пловдив. Това заяви в..

публикувано на 11.08.25 в 14:53

Два нови случая на домашно насилие през почивните дни в Сливенско

Два случая на домашно насилие регистрира полицията в Сливен през почивните дни. Насилниците са задържани.  При единият от случаите мъж на 34 години е упражнил насилие върху 30 годишна жена. Живеели са на семейни начала в Нова Загора. Мъжът е..

публикувано на 11.08.25 в 14:08

Дете е в тежко състояние след падане от електрическа тротинетка

Деветгодишно дете е пострадало при падане от електрическа тротинетка в сливенско село през почивните дни. Има опасност за живота му.  Инцидентът става в събота около 20.30 часа в село Стара река. Детето се е движило по улицата, когато губи..

публикувано на 11.08.25 в 14:03

Общината наложи глоби за замърсяване на средата и употреба на алкохол

9 санкции „Акт за установяване на административно нарушение“ са били наложени от проверяващите екипи на Звено „Инспекторат“ и Група „Общинска полиция“ за времето от 4-ти до 11-ти август 2025 г. , съобщават от Община Стара Загора. Отново присъстват случаи..

публикувано на 11.08.25 в 12:21

Ключови инфраструктурни проекти в Стара Загора очакват развитие

Техническият проект за изграждане на постоянно кръгово кръстовище при разклона за старозагорския квартал „Зора“ (при 58-ия км на второкласния път II-66 Стара Загора – Нова Загора) се изготвя от община Стара Загора. Проектът е предаден за съгласуване..

публикувано на 11.08.25 в 11:05
Снимката е илюстративна

Катастрофа затвори АМ „Тракия“ в посока Бургас

Малко след 9:00 ч. е настъпило пътнотранспортно произшествие на автомагистрала „Тракия“, при км 196 в посока Бургас. По първоначална информация са се ударили два леки автомобила. На един пострадал се оказва медицинска помощ. На място има полицейски екип...

публикувано на 11.08.25 в 10:46