Първо равенство за "Берое" в Турция

| обновено на 27.01.20 в 20:22

„Берое“ записа първо равенство в контролните срещи през 2020 г. Днес момчетата на Димитър Димитров завършиха при резултат 1:1 срещу казахстанския „Ордабаси“ (Шимкент). „Беройци“ бяха по-активният отбор в срещата и създадоха повече чисти положения, но съперникът поведе в 61-та минута след точно изпълнена дузпа от Жоао Пауло. Натискът на „Берое“ даде резултат в 86-та минута, когато Алиун Фол се разписа с глава и изравни за крайното 1:1.

„Берое“ – „Ордабаси“ (Шимкент, Казахстан) 1:1

Голмайстори: 0:1 Жоао Пауло 61′, 1:1 Алиун Фол 85′

„Берое“ : 12. Душан Перниш (46′- Генадий Ганев), 3. Милен Желев (46′- Стиви Фуртадо), 5. Ахмед Туба, 6. Александър Цветков, 7. Крум Стоянов (65′- Яя Меледже), 9. Мартин Камбуров (к) (46′- Рубен Бриджидо), 11. Алиун Фол, 15. Гаюс Макута, 27. Георги Ангелов, 71. Иван Минчев (65′- Никола Маринов), 99. Теди Мезаг (65′- Виктор Генев)

„Ордабаси“ : 99. С. Хижниченко, 37. Жоао Пауло, 20. Жангъйлъшбай, 17. М. Толебег, 77. Т. Адьорбеков, 33. Астанов, 27. Т. Досмагамбетов , 3. Клещенко, 29. Фонтанело, 25. Симчавич, 1. Б. Шайзада

Беройци стартираха с победа срещу вицешампионите от "Балкан" в Ботевград

БК "Берое"  поднесе първата голяма сензация на старта на новия сезон в Национална баскетболна лига при мъжете. Тимът победи вицешампиона " Балкан"  с  92:91  в неговата „Арена Ботевград“ в изключително оспорван и драматичен мач. Гостите, които играха..

публикувано на 06.10.24 в 18:11

Атанас Апостолов: Загубихме в Свиленград, не бяхме на нужното ниво

"Загубихме гостуването си в Свиленград с 1:3. Определено не изиграхме добър мач. Дано това е само един спомен с недобър край за нас. Дойде мисля си навреме преди мачовете у дома с "Атлетик" Куклен и "Струмска слава" Радомир. Домакините от Свиленград..

публикувано на 06.10.24 в 13:00

Георги Каменов: Допуснахме неточности и пропуснахме победата у дома

"Завършихме у дома 1:1 с тима на ФК "Секирово" от град Раковски. Пропуснахме голям брой положения пред тяхната врата и дори те ни поведоха малко преди края на срещата с 0:1. Финалният ни щурм доведе до изравнителен гол в добавеното време на срещата за..

публикувано на 06.10.24 в 11:53

Живко Желев: Добра победа над "Родопа" Смолян

"Доволен съм от играта ни и победата с 3:0 у дома срещу "Родопа" Смолян. Имахме още доста добри възможности и победата би могла да бъде и още по-изразителна. Но след подобен успех нямам забележки към моите играчи. Сега има междинен кръг в който..

публикувано на 06.10.24 в 11:36

Мирослав Миндев: Доволен съм от играта ни, пропуснахме много възможности

"Загубихме гостуването си на "Гигант" в Съединение с 0:1 но пропуснахме 5-6 чисти положения пред тяхната врата. Допуснахме късен гол в 85-та минута. Съжалявам наистина за малшанса ни, но пък момчетата дадоха най-доброто от себе си и от това съм доволен...

публикувано на 06.10.24 в 11:26

"Берое" си тръгна с точка от Кърджали

"Берое" завърши 1:1 като гост на "Арда" в Кърджали в среща от 11-ия кръг на първенството.  Беройци поведоха в резултата с попадение на Хуанка Пинеда, който се разписа след далечен удар в 61-та минута. 10 минути преди края на мача Тонислав Йорданов от..

публикувано на 04.10.24 в 20:12

Скейтборд състезание ще се проведе тази събота в парк "Артилерийски" в Стара Загора

Тази събота, в „парк Артилерийски“, ще се проведе състезание, организирано от „Скейт клуб“ Стара Загора. Записването ще бъде между 10:00 и 11:00 часа в деня на събитието, съобщи в ефира на Радио Стара Загора Стефан Тонев, член на клуба и..

публикувано на 04.10.24 в 16:23

5 октомври е празник и за спорта в Стара Загора

Стара Загора отбелязва своя празник 5 октомври с редица спортни събития. Проявите започнаха още преди деня на града с футболен турнир за деца и турнир по спортна стрелба.  Събитията в празничния ден започват още в 8 часа с общоградски поход ,..

публикувано на 04.10.24 в 16:06

Над 400 ще участват в състезание по спортни танци

В събота и неделя в спортна зала „Общинска“ до ДЗУ в Стара Загора ще бъде традиционния турнир по спортни танци на клуб „Загора Данс“. „Състезанието за първи път ще е в доста по-голям мащаб“, съобщи за радио „Стара Загора“ Виолета Михалева,..

публикувано на 04.10.24 в 14:29

Испанец е новият треньор на "Берое"

Испанецът Хесус Урибесалго е новият старши треньор на "Берое". Това съобщиха от клуба на официалната си фейсбук страница. Хосу Урибе, както е наричан в родината си, е роден на 25 април 1969 в Хихон, Испания. Най-много мачове - 70, има начело..

публикувано на 03.10.24 в 13:23