"В обвиненията се крият лични интереси, ние не сме използвали детски труд, тези деца бяха обучавани. А нашият културен институт е единственият в България, който създаде професионална детска трупа с реализация на сцената още преди четири години. Никога не съм изричал думите, които ми вменяват, но бях принуден да втвърдя тона". Това каза днес пред Радио Стара Загора Огнян Драганов, директор на Държавна опера, след като 60 от общо 80 старозагорчета, членове на Детско-юношеска студия за опера и балет „Маргаритки“ към оперния театър в Стара Загора напуснаха формацията след конфликт между ръководството на институцията и родителите им. Огнян Драганов допълни още, че никога не е поставял ултиматуми, но не може да допусне като директор на Операта някой да му вменява кой да бъде ръководител на тази група и как да се развива тя. По препоръка на Министерството на културата, още при създаването на детско–юношеския състав е сключвано споразумение между родителите и Операта за съгласие за обучение на децата.
Аз нося за този театър както материална, така и морална отговорност, допълни още Драганов и посочи, че преди пет години е поел ръководството на Операта с бюджет 1 млн. 800 хиляди лв. с негативна част милион и двеста хиляди лева. За 2019 година бюджета е 6 млн. лева. Към момента трупата функционира, в нея има 35 деца, ръководител е почетният гражданин на Стара Загора Снежана Дескова.
Цялото интервю с Огнян Драганов може да чуете в прикачения звуков файл.
Пожарът, пламнал в обедните часове във вилната зона на Сливен, в местността Андреева чешма, е овладян. Изгорели са няколко изоставени постройки. Няма данни за пострадали. По предварителна информация огънят е тръгнал от частен имот. В момента се..
И през нощта в района на елховското село Мелница остават на терен 10 противопожарни автомобила, тежка верижна техника ще продължи да разширява прокараните вече просеки между землището на Мелница и тополовградското село Срем. Периметърът на пожара, на..
Усилията на екипите в момента са насочени основно към селата Срем и Устрем, община Тополовград и към село мелница в област Ямбол, каза зам.-министъра на вътрешните работи Тони Тодоров, който пристигна днес следобед на мястото на пожара. Той обяви, че..
Бившият кмет на столичния район "Младост" Десислава Иванчева напусна затворническото общежитие в Сливен, където излежаваше шестгодишна присъда за корупция. Пред журналисти на излизане от затвора Иванчева каза, че бърза да се прибере при детето си. Тя..
Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) забранява на млекопреработвателните предприятия да изкупуват сурово мляко от дребни преживни животни от ферми на територията на област Хасково. Заповедта влиза в сила от утре и е част от превантивните..
Регионалната екоинспекция в Стара Загора продължава да следи с мобилна станция качеството на атмосферния въздух след възникналия пожар на гуми в сливенското село Чинтулово. Огънят бушува в неделя вечер в складова база за вторични..
Усилията на ямболските огнеборци днес бяха насочени в овладяването на два големи пожара. В предобедните часове пламна вилна зона край Ямбол, в елховско борбата с огнената стихия в землището на село Мелница продължава и към този час . В..
След 12:00 часа днес в Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (РДПБЗН) – Сливен е получен сигнал за пожар във вилната зона край града, в района над Андреева чешма, съобщиха от Областната дирекция на МВР. На място незабавно са..
Двама работници пострадаха на строеж в Казанлък днес. Строителна бригада е изпълнявала кофражни работи за плоча на кота +3.15 метра, когато, по време на придвижване по частично запълнен кофраж, той пропада заедно с двама от работниците, които са..
Втори ден след избухналия огромен пожар в незаконен склад за автомобилни гуми в с. Чинтулово, пожарището продължава да тлее! След 20 часа на 27-и юли натрупаните хиляди стари гуми на терен от бившето АПК на сливенското село, лумнаха в буйни пламъци, които..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net