Цялостна реконструкция и модернизация се извършва на общинския пазар в Мъглиж-това съобщи зам.-кметът на общината д-р Душо Гавазов. Предвижда се да бъде изграден модерен пазар, детска площадка с кът за отдих и безплатен паркинг с 18 места.
„Ще бъде поставено ново лед и соларно осветление и пространството ще бъде облагородено“, заяви още д-р Гавазов. Очаква се обектът да бъде готов през юни. Проектът е изцяло финансиран от общинския бюджет, а стойността му е близо 95 хиляди лева. Допълнително около 10 хил. лв ще струва осветлението на пазара. С новата визия на това пространство ще се преустанови нерегламентираното спиране на автомобили, които създават предпоставка за инциденти. Вместо 4, масите на пазара вече ще бъдат 8 и това създава по-голяма конкуренция между самите търговци. „ Целта е да се предлага повече продукция на по – конкурентна цена“- категоричен е зам.-кметът. Въпреки тежката икономическа ситуация заради пандемията от коронавирус, общината продължава инвестиционната си програма. До края на месец май ще започне изграждането от южна и източна страна на ограда на кв. „Свобода“ в Мъглиж. Целта е да се намалят инцидентите на главния подбалкански път , край който са разположени къщи от квартала и преминаването на безстопанствени животни. Започват и строително –монтажни работи по една от основните улици “Генерал Гурко“и изграждането на площадка до Спортния комплекс на града. Д-р Гавазов съобщи, че вече е подписан договорът с фирмата изпълнител на проекта за енергийна ефективност на сградата на общината.Ще се изграждат и три фотоволтаични централи на покривите на общинска администрация , детска градина „Камбанка“ и Спортния комплекс, за да бъдат сградите енергийно независими. Финансирането е обезпечено от фонд „Флаг“ и Програмата за развитие на селските райони.
За ремонт на банския комплекс в село Ягода до момента се преведени 220 хил. лв. от обещани 2 млн. и 82 хил. лв. от Регионалното министерство- заяви д-р Душо Гавазов. Ремонтирани са покрива и куполите на банята. Зам.-кметът е категоричен, че ако министерството за поред път не изпълни обещанието си към жителите на община Мъглиж, ще се пристъпи към план „Б“. Общината ще ремонтира комплекса със собствени средства чрез теглене на дългогодишен заем..
Само за два дни полицията в Сливенска област регистрира няколко случая на управление под въздействие на наркотици, притежание на наркотични вещества и използване на фалшива шофьорска книжка. В Нова Загора 19-годишен шофьор е представил фалшива..
Ръстът на минималната работна заплата представлява финансов натиск за бизнеса. Това заяви в интервю за Радио Стара Загора по темата председателят на Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България(КРИБ)-Стара Загора Венцеслав Славов. Проектът..
За шести пореден мандат Радка Желева бе избрана за кмет на кметство село Хрищени, община Стара Загора. Тя бе издигната от Политическа партия ГЕРБ и спечели гласовете на хората на първия тур. Частичните извънредни избори в най-голямото старозагорско..
Етнографско-археологически музей – Елхово започна изпълнението на проект по Трансгранично сътрудничество България-Турция, насочен към развитие на туризма в региона. Проектът е озаглавен „Жива Тракия“ и продължителността му е 24 месеца, от 25 юни..
От днес по графици за отделните общини в страната Българският червен кръст ще раздава пакети с хигиенни материали и основни храни. Те ще стигнат до над 640 хиляди нуждаещи се българи. Закупени са от Агенцията за социално подпомагане по европейската..
В Ямбол завършва ремонтът на съоръжението, което регулира нивото на Тунджа в градския ръкав на реката. В продължение на няколко години изравнителят е в аварийно състояние, а заради опасност от срутване мостът, който е част от него, близо 10 години..
От понеделник, 13-и октомври до четвъртък се променя организацията на движение в участъка в ремонт на АМ „Тракия“ между 24-и и 33-и километър на автомагистралата, съобщават от Агенция пътна инфраструктура. На четири пъти в следобедните..
Избирателната активност на частичните местни избори в старозагорското село Хрищени към 16:00 часа е 19%. Това съобщи за Радио Стара Загора Теодора Крумова, председател на Общинската избирателна комисия в 27-и Многомандатен избирателен район (МИР)...
В Стара Загора, на Античната улица и форум, днес продължават събитията включени в осмото издание на фестивала "Здравей, здраве". Лого е българската шевица, а ф окусът е към младите хора и приобщаването им към българските традиции. В зоната за..
Нормално започна изборният ден на частичните местни избори за кмет в старозагорското село Хрищени, съобщиха от Общинската избирателна комисия в Стара Загора. Общо 1484 избиратели ще имат възможност да упражнят правото си на глас в една от двете..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net