Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Област Хасково се включи в националната инициатива за безопасно движение по пътищата

На 29 юни се отбелязва Националният ден на безопасността на движението по пътищата. По препоръка на Областния управител на област Хасково д-р Стефка Здравкова и със съдействието на общините, област Хасково се включи в националната инициатива на Държавната агенция „Безопасност на движението по пътищата“ за отбелязване на датата, като мярка за отговорно поведение и култура за безопасно движение по пътищата.

По предложение на Областния управител част от общините в областта поставиха тематични билбордове на възлови места в градовете. Визията на билбордите е разработена от Държавната агенция и акцентира върху някои от основните аспекти от безопасното поведение на пътя - поставяне на обезопасителни колани, безопасно придвижване на пешеходци, недопускане на разсейване от мобилни телефони и спазване на допустимата скорост на движение.

„С тази кампания искаме да апелираме още веднъж към участниците в движението да бъдат по-внимателни, по-отговорни и по-предпазливи на пътя. С настъпването на летния сезон се увеличава броят на пътуващите в границите на страната, както и транзитният трафик, което повишава броя на пътнотранспортните произшествия. От всички нас зависи да променим черната статистика на инциденти по пътя. Да запазим както своя живот, така и този на околните е отговорност на цялото общество и само заедно можем да го постигнем.“- заяви д-р Здравкова.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В гр. Вълчи дол, Варненско, снегорин разчиства навалелия сняг - 19 ноември 2023 г.

Пътищата в Хасковска област са проходими при зимни условия

Републиканските пътища в Хасковска област са проходими при зимни условия, съобщи областният управител Стефка Здравкова. Снежната покривка в региона до 5 см. Най-дебела е е тя по високите части на региона. 33 машини са ангажирани за почистване на..

публикувано на 18.02.25 в 08:57
Полицейска кола

Засилват полицейското присъствие в Димитровград след нападението срещу ветеринар

От днес броят на полицейските патрули в централната градска част на Димитровград ще бъде увеличен. Мярката е договорена след среща на кмета Иво Димов с ръководството на МВР. Поводът е инцидентът от 14 февруари, когато мъж преби с метална тръба..

публикувано на 18.02.25 в 08:51

Всички пътища в община Стара Загора са проходими

Всички пътища на територията на община Стара Загора са проходими при зимни условия. Това обяви зам.-кметът на Община Стара Загора Радостин Танев. Той уточни, че е създадена организация за почистване и поддържане на пътната мрежа. 4 машини са ангажирани на..

публикувано на 18.02.25 в 08:27

Около 40 сантиметра е снежната покривка на прохода "Шипка"

Проходът „Шипка“ е проходим при зимни условия. Снежната покривка достига до 40 см. Шест машини обработват прохода от южната страна. Това съобщи за Радио Стара Загора Йонко Иванов от почистващата фирма, ангажирана с поддържането на пътищата в областта...

публикувано на 18.02.25 в 07:44

Пътищата в Ямболско са проходими

Продължава снеговалежът в Ямболска област, за която и днес е обявен жълт код. Всички републикански пътища на територията на областта са проходими при зимни условия, към момента няма информация за населени места без ток, съобщи директорът на областното..

публикувано на 18.02.25 в 07:05

До 50 метра е намалена видимостта на проходите "Шипка" и "Република", както и на АМ "Марица"

До 50 метра е намалена видимостта на проход "Шипка" и на Прохода на Републиката заради снегонавявания. Това съобщи за Радио Стара Загора дежурният в Областно пътно управление Иван Иванов. Там снеговалежите са силни, пътните настилки са заснежени и..

публикувано на 18.02.25 в 06:24
Христо Христов

Подготвят концесия за минералната вода в боляровско село

Минералната вода в боляровското село Стефан Караджово ще бъде отдадена на концесия при проявен инвеститорски интерес. Повече от 20 години лековитата минерална вода не се използва. Подготвена е документацията за отдаването на концесия и се очаква..

публикувано на 18.02.25 в 06:10

Планинските пътища в Сливенска област са проходими при зимни условия

Планинските пътища в Сливенска област са проходими при зимни условия, съобщават от Областно пътно управление. Няма затворени участъци от републиканската пътна мрежа. Затворен за зимата е общинския път Сливен – Селището – връх „Българка".  Общо 15..

публикувано на 17.02.25 в 18:40

Без проблеми по пътищата в Ямболско, няма населени места без ток и вода

Безпроблемно, към момента, се извършва движението на територията на Ямболска област, няма населени места без ток и вода. Очаква се ситуацията да се усложни в късните вечерни часове и през нощта.  Всички пътища от републиканската мрежа в Ямболска..

публикувано на 17.02.25 в 18:26
Снимката е илюстративна.

Над 40 машини чистят пътищата в област Стара Загора

Над 40 човека и 40 машини са включени в почистването на пътищата в област Стара Загора . Това съобщи в ефира на Радио Стара Загора Йонко Иванов от почистващата фирма, ангажирана с поддържането на пътищата в областта.  Той каза, че пътните..

публикувано на 17.02.25 в 16:58