Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Музикантите на Стара Загора заявяват: „Тук сме!" с три концерта на открито

Водно огледало "Поетите на Стара Загора"
Снимка: Емил Енчев

Днес на три локации на открито в Стара Загора ще се проведат концерти под надслов "Музикантите на Стара Загора: Тук сме!". Инициативата е дело на  Творческия колектив "На улицата" с подкрепата на Община Стара Загора, Международен младежки център Стара Загора и "Къщата на архитекта".

Новите арт пространствата, които талантливите музиканти ще превърнат в своеобразни сцени са:

От 17.00 часа пред фонтантана на "Пингвините"  формация  „Карашък" с вокал Момчил Момчилов и бас Николай Димов.Те ще представят своите музикални идеи облечени в ъндърграунд звучене с етно елементи. Пo време на събитието старозагорци ще могат да видят и интересни инструменти като дудук и мини саксофон. За любителите на акустичния рок бандата "L.I.S.", създадена от ученици ГПЧЕ "Ромен Ролан", ще представи авторски песни и няколко кавъра.

От 18.00 часа на новооткритото арт пространство Водно огледало „Поетите на Стара Загора“/бул. "Цар Симеон Велики 117/, ще бъде Пресиян Кисьов с артистичния псевдоним Presi Kiss. Той е само на 15 години и е един от най-младият е участници в събитието. Ученик  в НУМСИ "Христина Морфова", той ще представи  една своя песен, както и парчета на Creedance Clearwater Revival, Deep Purple и The Beatles. Присъстващите ще могат да се насладят и музиката на "Иво Златанов". Той е бивш морски капитан далечно плаване, с интереси и търсения в музиката и поезията.  Ще предложи на публиката акустични варианти на авторски песни и интерпретации на Leonard Cohen, и Red hot chili peppers.

Час по-късно, от 19,00 часа, зад "Музея на религиите" /бул. "Цар Симеон Велики" 115/, ще звучат песните на джаз дуо Дона Мосто. Любителите на рока ще могат да чуят - авторския рок проект "Борис Атанасов бенд". Ще бъдат представени  песните на "Project 7" – фюжън и "Toma 'n' the Hawks" - алтернативен рок.

Целта на организаторите е да насочатвниманието към хората на изкуството и по- специално към музикантите. "С тези концерти на открито искаме да покажем на публиката и обществеността в града, че въпреки всички препятствия и несгоди, музикантите от Стара Загора са тук и продължават да правят музика, най-вече заради любовта и уважението си към своето изкуство”, споделя Димитър Живков, един от организаторите.

Всички концерти са със свободен достъп за гражданите и гостите на града. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Взрив на газова бутилка причини пожар в Казанлък

Взрив на газова бутилка причини пожар в Казанлък. Инцидентът е станал в къща около 18:00 часа на улица "Стара планина". При експлозията и последвалия пожар няма жертви или тежко пострадали хора. На мястото на инцидента са изпратени три противопожарни екипа..

публикувано на 18.10.25 в 20:34

6400 домакинства поискаха помощ за отопление в Ямболска област досега

Над  6400 заявления за целева помощ за отопление  са подадени в Ямболска област от началото на кампанията  до момента.  Крайният срок за подаване на документи е до края на този месец.  Най- много и през тази година са заявленията за отопление на твърдо..

публикувано на 18.10.25 в 17:15

Движението при 29-и км на АМ "Тракия" е възстановено

Възстановено е движението при 29-и км на автомагистрала (АМ)  "Тракия", съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). По-рано днес движението на автомагистралата в посока София край Вакарел беше ограничено поради в ерижна катастрофа, която..

публикувано на 18.10.25 в 11:29

Български производители се представят край сливенското село Мечкарево

Ден на българския производител ще се проведе днес от 11.00 часа  в Изложбения център край сливенското село Мечкарево.  Събитието се организира от Изпълнителната агенция по селекция и репродукция в животновъдството със съдействието на Министерството на..

публикувано на 18.10.25 в 10:52
Царски орел, архив

Тополовград чества с фестивал царския орел

В Тополовград отново се провежда ежегодният Фестивал на царския орел, организиран от Българското дружество за защита на птиците и Община Тополовград.  Продукти от 60 местни фирми, произведения на творци от региона, фолклорна програма, дегустация на..

публикувано на 18.10.25 в 10:36

Звезди на спорта вдъхновяват деца и младежи със специални потребности в Сливен

Златните спортисти на България Ружди Ружди, Емона Иванова и Станка Златева ще влязат в ролята на вдъхновители на децата и младежите със специални потребности по време на спортния празник с кауза - „Сливен спортува ЗАЕДНО". Фокусът на събитието е..

публикувано на 18.10.25 в 10:29

Облачна и дъждовна събота, през нощта се прояснява

Днес ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Временни разкъсвания на облачността ще има над южните райони. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 14° и 19°.  През нощта срещу неделя с..

публикувано на 18.10.25 в 09:40

Временна организация на движението по магистрала "Марица"

Във връзка с възникнала аварийна ситуация и компрометирана дилатационна фуга на мостово съоръжение по АМ „Марица“ при км 66+420 (ляво платно в посока София) се въвежда временна организация на движението със стесняване на активната лента, съобщават от..

публикувано на 17.10.25 в 17:47

Организират трудова борса в Стара Загора

Трудова борса организират от Агенцията по заетостта, Дирекция, „Бюро по труда“ Стара Загора на 28-и октомври от 10:00 часа в залата на Професионална гимназия по компютърни науки и математически анализи „Проф. Минко Балкански“.  На борсата ще присъстват..

публикувано на 17.10.25 в 16:20

Стара Загора отново е домакин на кампанията „Капачки за бъдеще“

Стара Загора отново е домакин на кампанията  „Капачки за бъдеще“ . Акцията ще се проведе от 9:00 до 14:00 часа на паркинга на стария мол. Организатори на пролетното издание на благотворителната инициатива в подкрепа на детското здравеопазване..

публикувано на 17.10.25 в 16:09