„Но видяхме, че става дума за два вида аргументация. Една, която е внесена и публикувана в Народното събрание, по-скоро подготвена от Красимир Янков и аргументацията, която представи в зала Корнелия Нинова. Но и двата варианта останаха твърде повърхностни и общи в своите аргументации“, коментира доц. Гълъбов. Той не очаква опозицията да събере необходимите 121 гласа, които да направят вота успешен и да последва оставка на правителството.
„Това обаче няма да сложи точка на противопоставянето в обществото. За мен сериозният въпрос е как този резултат ще се отрази върху напрежението в обществото. Притеснявам се за хората на улицата, както за протестиращите, така и за полицаите. Има достатъчно основания да смятаме, че има търсене на провокация“, смята социологът.
Той смята, че този протест не успя да излъчи свои лица и послания. „Неговите лица бяха зададени от президента Радев. Това не са автентичните послания и затова не могат да ги доразвият“, каза доц. Гълъбов.
По думите му предсрочните избори няма да решат нищо. Не могат и да се произведат преди края на октомври, четири месеца преди редовните.
„Големият проблем на българските демократични институции е, че не могат да формират гражданска култура, която да е достатъчно добре изградена, така че хората да знаят какво искат и да го искат, така че да може да стане. За съжаление тук имаме политическа култура, която е на нивото на сериала „Игра на тронове“. Тази представа, за това как функционира демокрацията е изключително неадекватна“, каза социологът.
„България е модерна и европейска държава и не решаваме нищо на площада. Без диалог този проблем не може да бъде решен. За съжаление не виждам такива пространства за диалог“, смята Антоний Гълъбов.
73-годишен шофьор е загинал при катастрофа на пътя от Стара Загора за село Калитиниво. Сигнал за инцидента е подаден в 12 часа днес. По първоначална информация е самокатастрофирал лек автомобил, управляван от 73- годишен мъж. Образувано е..
Опит за контрабанда на 415 литра зехтин, 28.5 кг шоколад и 80 литра сок от нар предотвратиха митническите служители на МП Капитан Андреево при проверка на товарен автомобил, влизащ в страната от Турция, съобщиха днес от Агенция "Митници". Акцията е от 25..
Протест пред полицията в Казанлък в обедните часове. Граждани се събраха пред районното управление с призив за защита на човешките права. Повод за демонстрацията стана смъртта на 47-годишен мъж, който почина след полицейско задържане на 26 февруари...
Близо 50 кукерски групи от различни региони в страната взеха участие в конкурсната програма на фестивала „Кукерландия" в Ямбол. Празничната програма ще завърши тази вечер с пресъздаване на обичаите, свързани със Сирни Заговезни- прескачане на огън и..
ГДБОП проведе специализирана полицейска операция по неутрализиране на престъпна дейност , свързана с изнудване на български граждани и придружена със заплаха за убийство и отнемане на имущество. Акцията е реализирана на територията на областите..
Потребители могат да осъществяват непрекъснат контрол върху отчитането на приходите от страната на търговците, като изискват касови бележки при заплащане на стоки или услуги, след което ги проверяват дали са истински или фалшиви, напомнят от приходната..
Сирни Заговезни, известен още като Прошка, е български православен празник, който се празнува в неделята седем седмици преди Великден. Това е последният ден, в който се консумират млечни и яйчни продукти преди началото на Великия пост. Празникът бележи..
В Шипка ще спазят ритуала на Сирни Заговезни. В подбалканския град ще се запалят обредни огньове на две места, а от кметството призовават всички да спазят заедно традицията. Обреден огън ще бъде запален в западния квартал до „Кантона“ и в източния..
Времето ще бъде облачно. В планинските райони на Западна България дъждът ще се примесва със сняг. След обяд в северозападните райони валежите ще спират и облачността ще се разкъсва. През нощта ще духа слаб вятър от юг-югозапад, но през деня ще се..
Новозагорското село Еленово ще отбележи празника Сирни Заговезни с общоселски събор. Събитието ще се състои на 2 март, неделя, от 16ч. Организатори са кметството в населеното място, както и местното НЧ „Светлина 1908“. Мото на празника е „Традициите..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net