Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Казанлък работи по Етап 2 на проекта за Интегриран градски транспорт

Община Казанлък спечели Етап 2 на проекта за Интегриран градски транспорт, по който ще бъдат закупени електронни информационни табла, ще се изгради билетна система за работа с карти и ще бъде направена нова велоалея. Стойността на проекта е 1,6 млн. лв., като Община Казанлък участва с 500 000 лв., информира зам.-кметът на общината Лилия Цонкова. В проекта е включено изграждане на велоалея от бул. "Александър Батенберг" на юг по бул. "Никола Петков". По първия етап от проекта Казанлък ще получи и нови 7 електробуса.

В Етап 1 бе направена реконструкцията на бул. "Розова долина", обновени са 23 спирки, направена е част от информационната система, направен и навес за зарядните станции на електробусите. Начало на проекта бе дадено на 23.03.2018 г. със сключването на Административен договор за безвъзмездна финансова помощ трети одобрен проект от Инвестиционната програма на Община Казанлък за 2018 г. по ОПРР - Проект "Интегриран градски транспорт на град Казанлък - Етап 1“. Общата стойност на проекта е 3 690 050,96 лв., от които 2 708 471,99 лв. е европейското финансиране, 477 965,64 лв. – национално и 503 613,33 лв. собствено финансиране от Община Казанлък.

Община Казанлък работи и по друг проект на стойност 580 хил. лв.,като 33 хил. са собствен принос на общината. Той е за Изграждане на дневен център за лица с различни форми на деменция. Строителството вече е приключило, доставя се оборудването и предстои обекта да бъде въведен в експлоатация, уточни зам.-кметът Лилия Цонкова.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Тежка техника прави просеки край Камен връх, обстановката остава сложна

И днес продължава овладяването на пожара между боляровските села Стефан Караджово, Денница и Камен връх. С тежка верижна техника се прокарват просеки, за да се достигне до огнището на пожара. Работата на огнеборците е силно затруднена, заради силния вятър..

публикувано на 24.07.25 в 09:43
Неделчо Маринов

Областният управител на Стара Загора: Паметникът на Бузлуджа няма да става хотел

Областният управител на Стара Загора Неделчо Маринов опроверга слуховете за превръщането на паметника на връх Бузлуджа в хотел. Такава информация, включително и снимки на бъдещ проект се появиха в социалните мрежи през последната седмица...

публикувано на 24.07.25 в 09:28

Оранжев код за опасни жеги у нас

Предупредителен оранжев код за опасни горещини е обявен за днес и утре у нас. Очаква се температурите да достигнат около 40 градуса. В сила е и най-висока степен пожароопасност.  Днес преди обяд по-значителна облачност ще има над източните райони,..

публикувано на 24.07.25 в 07:27

Еко академия събира ученици и експерти в казанлъшкото село Средногорово

Експерти от регионалната екоинспекция в Стара Загора (РИОСВ) ще се включат в дейностите на лятната еко академия в казанлъшкото село Средногорово. Събитието днес е организирано от Еко център „Зелена Европа, а инициативата е част от дейностите на..

публикувано на 24.07.25 в 06:05

Областният управител на Хасково с грижа за хората в жегата

По инициатива на областния управител д-р Стефка Здравкова е поставен диспенсър за безплатна питейна вода пред Областна администрация Хасково. Акцията е в отговор на прогнозите от НИМХ-МОСВ за особено опасно горещо време. В рамките на работното..

публикувано на 23.07.25 в 18:24

Областният управител на Хасково забрани земеделски дейности заради опасност от пожари

Областният управител на Хасково д-р Стефка Здравкова забрани със своя заповед определени земеделски дейности с цел недопускане на пожари, съобщиха от пресцентъра на областната администрация. От днес до 15 август се забранява косенето на трева и..

публикувано на 23.07.25 в 18:07
Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев

Промени в НВО след 7 и 10 клас от догодина. И нови ваканции

От следващата учебна година изпитите по математика от Националното външно оценяване след 7. и 10. клас ще включват интегрални задачи. За решаването на този вид задачи учениците ще използват базовите си знания и умения по природни науки.  Целта е задачите..

публикувано на 23.07.25 в 16:24

Ново огнище на шарка по овцете в Свиленградско село

Ново огнище на шарка по дребните преживни животни е открито в Хасковска област. И този път заразата е открита във ферма за овце в свиленградското село Капитан Андреево. Това е трети обект с констатирано огнище в района. Заради случая днес при областния..

публикувано на 23.07.25 в 16:00

Продължава борбата с огъня в община Болярово

Второ денонощие продължава борбата с огъня между боляровските села Стефан Караджово, Денница и Камен връх. Въведено е частично бедствено положение. А за село Камен връх беше задействана системата   BG-ALERT   и 25-те жители бяха предупредени за..

публикувано на 23.07.25 в 16:00
Община Стара Загора

На Горещия телефон на Община Стара Загора ще приемат сигнали и за проблеми с еврото

Всички общински договори, такси и наредби ще се обновят в община Стара Загора като се преразгледат и актуализират с преизчисления в евро и се включат клаузи за конвертиране по фиксирания курс. Това съобщават от пресцентъра на общината, като цитират..

публикувано на 23.07.25 в 15:33