Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Диян Димитров: по-високата цена на билета ще стимулира хората да използват карти

Община Стара Загора
Снимка: Емил Енчев

Скокът на цената на билета за градския транспорт в Стара Загора с 30 стотинки ще е първото от осем години насам, каза за радио Стара Загора председателят на общинските съветници на ПП ГЕРБ Диян Димитров. Предложението ще бъде гледано в зала на сесията на 30-ти юли. При закупуването на карти обаче цената за едно пътуване може да падне и под един лев, уточни той. Броят на продадените билети е 5 милиона 135 хиляди годишно или 77% от общите продажби и от приходната част на общинското дружеството "Тролейбусни и автобусни превози", което не е добър показател, смята Деян Димитров. По-добре е да се мотивират гражданите да купуват карти, което ще доведе и до по-предвидими приходи за дружеството, допълни той.

На заседанието на общинския съвет на Стара Загора на 30 юли ще се разгледа и предложението за поемане на 705 хиляди лева временен безлихвен заем от централния бюджет. Средствата трябва да компенсират ниската приходна част в бюджета на община Стара Загора за първото петмесечие на 2020-та година. Приходите са с 5,8 милиона лева по-малко в сравнение със същия период на миналата година, което представлява 24,5% спад, припомни Диян Димитров. Кредитът е със срок на погасяване до края на 2021-ва година, уточни той.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимката е илюстративна

Мъж от Гълъбово е задържан за умишлено подпалване на 7 огнища

29-годишен мъж от Гълъбово, предизвикал умишлен пожар е бил привлечен като обвиняем от Районна прокуратура - Стара Загора.  Мъжът е палил парчета текстилна материя със запалка и ги хвърлял в канавката по пътя между селата Главан и Мъдрец, община..

публикувано на 12.08.25 в 19:16

Стартира изграждането на кръгово кръстовище край Тракийския университет в Стара Загора

Започна изграждането на кръгово кръстовище при отбивката към Тракийския университет при входа на Стара Загора от запад. Това информира днес зам.-кметът на Община Стара Загора арх. Мартин Паскалев, чийто ресор е „Устройство на територията, строителство и..

публикувано на 12.08.25 в 17:01

Парична гаранция за обвинените за нелегалната цигарена фабрика

Окръжния съд в Хасково пусна под парична гаранция Николай Перчемлиев по прякор Къната, който беше посочен за главно действащо лице в разбитата нелегална фабрика за цигари край село Момково. Перчемлиев, който сам се предаде на ГДБОП, е задължен да плати..

публикувано на 12.08.25 в 16:57

Окръжния съд в Хасково решава за мерките на двамата обвинени за нелегалната фабрика за цигари

Окръжния съд в Хасково решава каква да бъде мярката за неотклонение на Николай Перчемлиев по прякор Къната, който беше посочен за главно действащо лице в разбитата нелегална фабрика за цигари край село Момково през месец юли. Официално днес стана..

публикувано на 12.08.25 в 16:10

"Зелени Балкани" ще извършва акции по освобождаване на диви животни

Акции по освобождаване на диви животни ще извършват от спасителния център „Зелени Балкани“ край Стара Загора. Това съобщи за Радио Стара Загора д-р Адриана Джамалова от „Зелени Балкани“. Тя допълни, че днес от 19.00 часа на западния паркинг на..

публикувано на 12.08.25 в 15:30

Акция по кръводаряване организира РБ "Захарий Княжески" в Стара Загора

Районният център по трансфузионна хематология (РЦТХ) – Стара Загора и Регионална библиотека „Захарий Княжески“ организират съвместна кръводарителска акция под мотото „Дари кръв – подари живот. Върни надежда“, в утрешния ден (13 август). Инициативата..

публикувано на 12.08.25 в 12:23

От 1 септември ЕС забранява TPO в гел лаковете – браншът очаква фалити и сътресения

От 1 септември 2025 г. влиза в сила забраната на Европейския съюз за използване на гел лакове, съдържащи триметилбензоил дифенилфосфин оксид (TPO) – вещество, което служи като фотоинициатор за втвърдяване на лака. Мярката има за цел да защити здравето..

публикувано на 12.08.25 в 12:22

Профилактика на EVN изключва временно светофари в Стара Загора

Община Стара Загора уведомява жителите и гостите на града ни, че днес, 12 август 2025 г., във връзка извършването на профилактика от EVN няма да работят светофарните уредби, регулиращи кръстовищата на бул. „Руски“ и ул. „Христо Ботев“ и на бул. „Руски“ и..

публикувано на 12.08.25 в 11:55
Община Ямбол

Датският посланик ще гостува на община Ямбол

Датският посланик Флеминг Стендер ще бъде гост на община Ямбол на 13 август.  В 11.00 часа г-н Стендер ще посети Регионална библиотека "Г.С.Раковски", където ще направи дарение от книги "Антология на датската поезия" за библиотеките в града. Там ще има..

публикувано на 12.08.25 в 11:44
Парк

Безплатен градски тур ще разкаже за парк „Аязмото – легенди и история"

Безплатен градски тур на парк „Аязмото“ в Стара Загора ще се проведе на 16 и 17 август от 9.30 часа. Той започва от фонтан „Жабките", парк „Митрополит Методий Кусев".  Организатор на събитието е Туристическият информационен център Стара Загора. По..

публикувано на 12.08.25 в 11:06