Как бихте реагирали, ако сте полицай и в управлението ви нахлуе 90-годишна достолепна дама с картечница? Как се наричат английските полицаи? Какво е Хоби Боби? Как се обучават полицаите във Великобритания и какви са оръжията им?
По тези и още много други въпроси си говорим с днешния ни гост – лондонската полицайка Зорница Неделчева. Тя живее в Англия заедно със съпруга си и двете им деца от 6 години, преди това са живеели и работили в София.
За Зорница да е полицай е стара мечта и осъществяването й не я разочарова – всяко дежурство носи различно преживяване, работата й е удовлетворяваща, а на колегите си разчита безрезервно. Все още е доброволец, но обмисля да кандидатства за постоянна работа.
Освен това Зорница обича екстремните преживявания – със съпруга й още от България имат сериозно хоби – скачане с парашут. Разговор на Ина Николова в звуковите файлове.
В края на август в галерия Proposition Gallery в Лондон се състоя премиерата на Samodiva - „Самодива” – иновативен, танцов спектакъл, вдъхновен от българските фолклорни митове. Това е дебютната продукция на новосъздадената международна танцова..
Тази история е свързана с шев и кройка – на български народни носии и на дрехи от висшата мода, включително и сценични костюми на звезди от шоу-бизнеса. Техният автор е Маргарита Шопова. Тя е от Пловдив и от 11 години заедно със семейството..
Светла Арчард е родена в Бургас, а в момента живее и практикува успешно като треньор по пилатес в Уелс - една от четирите съставни страни на Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия. През 2009-та година, когато 15-годишният ѝ син е..
В английския град Кеймбридж, познат като като седалището на втория най-стар университет в света, всяка неделя се играят български народни хорà. Танцовият състав, който ги организира, е създаден преди 14 години от трима български докторанти в..
Дейвид Делчинов, чиито родители са българи, е роден и израснал в Лондон. В детството си е бил просто едно от милионите момчета, част от микса в мултикултурната среда на мегаполиса, населен с хора от всякакви националности и раси – еднакъв с всички..
В работното си ежедневие Илиян Нанчев е служител в Британския парламент. В Камарата на общините той се занимава с комуникационната стратегия на отдел, отговорен за публикацията на всички законодателни и официални документи, които са в основата на..
Днешният гост в „Британско-Български истории“ се казва Александър Давидов. Той е от София, където е имал кариера в сферата на счетоводството, а домът му и този на семейството му вече почти 9 години е Лондон. Там той има частна счетоводна..
Тя е художничка и е родена в столицата на Ирландия Дъблин; учила е рисуване и приложни изкуства, а после дълги години е работила в британската столица Лондон, но домът и вече е в чирпанското село Рупките. Казва се Каролин Харт. Преди 20 години в Рупките..
Силвия Дончева живее в Лондон от 14 години. Тя е родена в Перник, завършила е Международни икономически отношения в София. Личният и интерес към правилното хранене обаче, отвежда професионалния й път в друга посока. През 2003-та година, когато..
Как се казва главната улица на лондонския квартал Камден, където доскоро хипари са вземали по една лира, за да се снимаш с тях, а в днешно време полицията иска да го заличи като дом на лондонските пънкари? Дали Сохо и Чайн таун са един и същи квартал?..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net