В Областна администрация днес се състоя работно заседание на Областния медицински съвет. То се проведе във връзка с постоянно увеличаващия се брой на положителните проби за COVID-19 и на заболелите от коронавирус в Старозагорска област.
„В последните дни вървим само нагоре. Вероятно най-трудното тепърва предстои през студените месеци, когато ще се увеличи и броят на заболелите от остри респираторни заболявания и други видове грип“, заяви директорът на РЗИ д-р Станимир Станков.
Данните сочат, че за последното денонощие са регистрирани 35 положителни проби. От месец март до този момент в лабораториите в Старозагорска област са извършени общо 29 000 теста за коронавирус. От тях 3005 са се оказали положителни. Това са 10.12 процента от всички изследвани. Преминалите през болнични заведения са 260. Спрямо общия брой положителни смъртността е 4.5%. Починалите са 39.
Към момента в областта има регистрирани 957 позитивни на коронавирус лица. 802-ма души са под карантина. Тези на домашно лечение са 444, а в болница са 29, съобщи проф. Йовчев, изпълнителен директор на УМБАЛ „Проф. Ст. Киркович“.
В реанимацията на болницата се намират 5 души. Двама от тях са интубирани, а трима са на кислородна терапия.
„Осигурили сме ремдесевир и други необходими лекарства за болните. Разполагаме и с достатъчно предпазни средства. Днес очакваме да пристигнат още антибиотици. По отношение на лекарствата и консумативите нямаме проблеми. Имаме и 30 респиратора“, каза още проф. Йовчев.
Легловата база в Инфекциозна клиника е заета на 50%. Отбелязва се обаче увеличаване и на случаите на хепатит. Проф. Йовчев обясни, че при нужда в УМБАЛ могат да бъдат разкрити до 100 легла за заболели от коронавирус.
Заради увеличаващия се брой на заболелите от коронавирус от утре в Старозагорска област започват масирани проверки за спазване на противоепидемичните мерки. От Областния медицински съвет призовават гражданите да спазват въведените ограничения и да се отнасят отговорно към собственото си здраве и това на останалите хора.
Еврото е застрахователната полица на България за европейско развитие, за по-високи доходи и за сигурна и стабилна среда за бизнес и банкиране. Това заяви в Стара Загора евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Андрей Новаков. Той участва в регионална конференция..
До първото издание на първия български научнофантастичен роман ще могат да се докоснат старозагорски ученици, благодарение на един от зам.-кметовете на Община Стара Загора, която е ентусиазиран колекционер на стари книги. Павлина Делчева ще представи..
С тържествена церемония, шествие и исторически поход Ямбол ще отбележи на 3 март 147 години от Освобождението на България и 90 години от създаването на девиза на града. Тържествената церемония по издигане на националното знаме ще започне в 10:30..
В Окръжен съд – Стара Загора гостуваха петокласници от ОУ „Кольо Ганчев“, гр. Стара Загора, придружени от класната им ръководителка г-жа Гергана Тонева. Посещението бeпо повод отбелязване на международния Ден за борба с училищния тормоз и по..
С малък празник във фоайето на Община Стара Загора беше открита изложбата конкурс „Баба Марта бързала, мартенички вързала“. Всички ръчно изработени мартеници са дело на децата от 16 старозагорски детски градини, учениците от 15 училища и децата..
Във връзка с честването на Националния празник на Република България на връх „Шипка“ от 20 часа на 2 март до 18 часа на 3 март ще бъде ограничено двупосочното транзитно преминаване на превозни средства през Шипченския проход по път I-5/Е-85/ Казанлък -..
Проектобюджетът на Здравната каса влиза за обсъждане в здравната комисия на Народното събрание, но предложената от правителството рамка вече предизвика недоволството на Българския лекарски съюз и сдруженията на държавни, общински и частни болници...
Образованието, науката и придобиването на различни умения са двигател за развитието на регионите и на Европа като цяло. Около този извод се обединиха участниците в проведената в Стара Загора конференция по проект „Европа на Балканите: Заедно чрез..
Деня за борба с тормоза в училище, познат като „Ден на розовата фланелка“, отбелязаха с инициатива на Сдружение "Самаряни" в начално училище „Д. Благоев“ в Стара Загора. Всяка година, последната сряда на месец февруари е известна като Ден за борба..
„Ти можеш!“ с това послание младите актьори от театрална група „Арлекин“ се обърнаха от сцената на ДКТ „Иван Димов“ към своите приятели. С две постановки на авторския спектакъл на момичетата и момчетата на Румяна Георгиева днес в Хасково се отбелязва..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net