Областният управител на област Хасково д-р Стефка Здравкова свика заседание на Областния оперативен щаб за борба с коронавирусната инфекция.
Директорът на РЗИ-Хасково д-р Соня Димитрова представи актуалната епидемиологична обстановка в областта, както и справка с направените проверки и констатираните нарушения през последната седмица. Към този момент активно болните в областта са 145, от които 38 са хоспитализирани. По болници в МБАЛ-Хасково са настанени 33, в МБАЛ-Свиленград са настанени трима и в Специализираната болница за активно лечение на пневмо-фтизиатрични заболявания - двама. Най-много са заразените лица от община Хасково - 74 на домашно лечение, 24 хоспитализирани, 117 излекувани и 17 починали и от община Димитровград – 37 на домашно лечение, 8 хоспитализирани, 58 излекувани и 8 починали;
Д-р Димитрова обобщи и извършените проверки от РЗИ-Хасково в периода от 19 октомври до тази сутрин в област Хасково. Общият брой извършени проверки е 63, съвместно с полицията проверени са 29 търговски обекта, издадени са 4 акта 2 за неносене на маска и 2 за липса на дезинфектанти.
Зам. - директорът на ОДМВР – комисар Георги Бехов докладва, че извършването на проверки продължава. Общият брой на проверените лица под карантина за тази седмица до тази сутрин са 217, издадени са 15 акта за неспазване на карантината и 2 досъдебни производства.
По предложение на областния управител на област Хасково всяка болница ще открие 24-часов телефон за връзка, от който ЦСМП ще получава информация за свободните легла в болничното заведение.
Областният оперативен щаб разгледа решенията от Общинските кризисни щабове за въвеждане на допълнителни противоепидемични и ограничителни мерки. Част от тях са включени в новата заповед на министъра на здравеопазването и вече са задължителни. Областният щаб гласува допълнителни по-строги мерки да бъдат наложени в общините с най-висока заболеваемост, а именно Хасково и Димитровград.
Приетите от щаба допълнителни мерки са:
1. осигуряване на физическа дистанция на пазари, тържища и други сходни места чрез въвеждане на дистанция от 1,5 м между сергии, маси, подвижни павилиони, щандове и др. и създаване на организация за еднопосочно движение на гражданите, където е приложимо;
2. задължително носене на защитни маски за лице от лицата на пазари, тържища и други сходни места;
3. намаляване гъстотата на лицата в обществения транспорт чрез увеличаване броя на използваните транспортни средства, при необходимост.
Еврото е застрахователната полица на България за европейско развитие, за по-високи доходи и за сигурна и стабилна среда за бизнес и банкиране. Това заяви в Стара Загора евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Андрей Новаков. Той участва в регионална конференция..
До първото издание на първия български научнофантастичен роман ще могат да се докоснат старозагорски ученици, благодарение на един от зам.-кметовете на Община Стара Загора, която е ентусиазиран колекционер на стари книги. Павлина Делчева ще представи..
С тържествена церемония, шествие и исторически поход Ямбол ще отбележи на 3 март 147 години от Освобождението на България и 90 години от създаването на девиза на града. Тържествената церемония по издигане на националното знаме ще започне в 10:30..
В Окръжен съд – Стара Загора гостуваха петокласници от ОУ „Кольо Ганчев“, гр. Стара Загора, придружени от класната им ръководителка г-жа Гергана Тонева. Посещението бeпо повод отбелязване на международния Ден за борба с училищния тормоз и по..
С малък празник във фоайето на Община Стара Загора беше открита изложбата конкурс „Баба Марта бързала, мартенички вързала“. Всички ръчно изработени мартеници са дело на децата от 16 старозагорски детски градини, учениците от 15 училища и децата..
Във връзка с честването на Националния празник на Република България на връх „Шипка“ от 20 часа на 2 март до 18 часа на 3 март ще бъде ограничено двупосочното транзитно преминаване на превозни средства през Шипченския проход по път I-5/Е-85/ Казанлък -..
Проектобюджетът на Здравната каса влиза за обсъждане в здравната комисия на Народното събрание, но предложената от правителството рамка вече предизвика недоволството на Българския лекарски съюз и сдруженията на държавни, общински и частни болници...
Образованието, науката и придобиването на различни умения са двигател за развитието на регионите и на Европа като цяло. Около този извод се обединиха участниците в проведената в Стара Загора конференция по проект „Европа на Балканите: Заедно чрез..
Деня за борба с тормоза в училище, познат като „Ден на розовата фланелка“, отбелязаха с инициатива на Сдружение "Самаряни" в начално училище „Д. Благоев“ в Стара Загора. Всяка година, последната сряда на месец февруари е известна като Ден за борба..
„Ти можеш!“ с това послание младите актьори от театрална група „Арлекин“ се обърнаха от сцената на ДКТ „Иван Димов“ към своите приятели. С две постановки на авторския спектакъл на момичетата и момчетата на Румяна Георгиева днес в Хасково се отбелязва..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net