Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Близо 120 служители на УМБАЛ "Проф. д-р Стоян Киркович" ще се реимунизират

В сряда или най-късно в четвъртък ще започне реимунизацията на медиците в УМБАЛ "Проф.д-р Стоян Киркович". Очакваме доставката на ваксината за втората доза. Близо 120 са служителите на болницата, които са си поставили първата, информира проф. д-р Йовчев Йовчев, директор на лечебното заведение. По думите му ще има поне още 10 желаещи служители, които да се ваксинирират тепърва срещу КОВИД-19.

35 пациента с доказана инфекция за КОВИД – 19 са  хоспитализирани в  Университетската болница  “Проф. д-р Стоян Киркович“ в Стара Загора към днешна дата. 6 от тях са в Клиниката по реанимация: 2-ма са интубирани 4 -ма са на кислородна маска, съобщи в ефира на Радио Стара Загора проф. Йовчо Йовчев. Общо 26 са пациентите в останалите клиники, допълни той. Общо 7 са новооткритите случаи на коронавирус в Лабораторията на болницата.

Част от Ковид отделенията вече възстановиха дейността си. Това са Клиниката по хирургични заболявания, Клиниката по нервни болести и  Клиника по ендокринологията. При постъпване за лечение в което и да е отделение на територията на болницата е задължително пациентът да бъде тестват с антигенен тест за наличие на КОВИД-19.

Ковид отделенията остават 4 – Клиниката по реанимация, Клиниката по инфекциозни болести, Отделението по пулмология и допълнително звено в Отделението по ортопедия, обобщи проф Йовчев.

По отношения на усложненията след преболедуван КОВИД-19 проф. Йовчев обобщи няколко основни момента. При някои от пациентите усложненията се наблюдават още при протичане на острата фаза на заболяването, като те  развиват бъбречна недостатъчност, при някои това се случва след изписване от болницата, а при трети се случват усложнения след спиране на медикаментите за разреждане на кръвта. Няма смъртни случаи на територията на болницата в следствие на проблеми, възникнали от вируса, подчерта проф. Йовчев.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Етнографско-археологически музей- Елхово

Трансграничен проект ще развива туризма между България и Турция

Етнографско-археологически музей – Елхово започна изпълнението на проект по Трансгранично сътрудничество България-Турция, насочен към развитие на туризма в региона.  Проектът е озаглавен „Жива Тракия“ и продължителността му е 24 месеца, от 25 юни..

публикувано на 13.10.25 в 09:06

БЧК започва да раздава пакети с храна и хигиенни материали на нуждаещи се

От днес по графици за отделните общини в страната Българският червен кръст ще раздава пакети с хигиенни материали и основни храни. Те ще стигнат до над 640 хиляди нуждаещи се българи. Закупени са от Агенцията за социално подпомагане по европейската..

публикувано на 13.10.25 в 06:23
Снимка: Даниела Костова

Завършва ремонтът на съоръжението за регулиране нивото на Тунджа в Ямбол

В Ямбол завършва ремонтът на съоръжението, което регулира нивото на Тунджа в градския ръкав на реката.  В продължение на няколко години изравнителят е в аварийно състояние, а заради опасност от срутване мостът, който е част от него, близо 10 години..

публикувано на 13.10.25 в 06:19

Спират трафика по АМ "Тракия" четири пъти на ден

От понеделник, 13-и октомври до четвъртък се променя организацията на движение в участъка в ремонт на АМ „Тракия“ между 24-и и 33-и километър на автомагистралата, съобщават от Агенция пътна инфраструктура.  На четири пъти в следобедните..

публикувано на 12.10.25 в 17:57

19% е избирателната активност към 16 часа в с. Хрищени

Избирателната активност на частичните местни избори в старозагорското село Хрищени към 16:00 часа е 19%. Това съобщи за Радио Стара Загора Теодора Крумова, председател на Общинската избирателна комисия в 27-и Многомандатен избирателен район (МИР)...

публикувано на 12.10.25 в 16:31

Старозагорци приветстват осмото издание на "Здравей, здраве"

В Стара Загора, на Античната улица и форум, днес продължават събитията включени в осмото издание на фестивала "Здравей,  здраве". Лого е българската шевица, а ф окусът е към младите хора и приобщаването им към българските традиции.   В зоната за..

публикувано на 12.10.25 в 11:20

Нормално започна изборният ден в старозагорското село Хрищени

Нормално започна изборният ден на частичните местни избори за кмет в старозагорското село Хрищени, съобщиха от Общинската избирателна комисия в Стара Загора.  Общо 1484 избиратели ще имат възможност да упражнят правото си на глас в една от двете..

публикувано на 12.10.25 в 09:31

Любителите на природата в Стралджа ще участват в туристически поход

Сдружение „Заедно с теб, Стралджа“ организира туристически поход до хижа „Инджови извори“, край с. Войника в местността Бакаджика. Това е поредното събитие на неправителствената организация, подкрепено от  община Стралджа. „Целта е да създадем навици..

публикувано на 12.10.25 в 07:25

Пожарната в Сливен напомня: Забраната за изгаряне на растителни отпадъци остава в сила

Забраната за изгаряне на суха растителност и отпадъци продължава да бъде в сила, съобщиха от пожарната в Сливен. Напомнянето идва след като собственици на вилни имоти и селски стопани пренебрегват забраната и палят дървета, храсти и треви след есенното..

публикувано на 11.10.25 в 14:12

Авария остави без вода Любимец

Авария в основния захранващ водопровод остави без вода Любимец, съобщиха от общинската управа. Без водоподаване са над 7000 жители на града. Eкипи на ВиК дружеството вече работят по отстраняване на проблема и се очаква водоподаването да бъде..

публикувано на 11.10.25 в 13:51