Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

214 секционни избирателни комисии в община Стара Загора за вота на 4 април

Без възражения от страна на партиите и коалициите преминаха консултациите при кмета на община Стара Загора относно състава на секционните избирателни комисии за парламентарните избори на 4 април. Консултациите бяха ръководени от секретаря на местната администрация Делян Иванов. 

В срок до 24 февруари парламентарно представените политически сили в българския и Европейския парламент трябва да представят предложенията си за членове на секционните избирателни комисии. Общият брой на членовете на СИК е 1802. Най-много представители в секционните комисии ще имат ГЕРБ – 647 и БСП 478. Коалиция "Обединени патриоти" и партиите ДПС и "Воля" имат по 214, а коалицията "Демократична България", която има един евродепутат, ще може да предложи 35 свои представители. 

На територията на община Стара Загора са образувани общо 214 избирателни секции, от които 7 подвижни, в които ще могат да дадат гласа си карантинирани избиратели. След приключване на консултациите кметът на общината следва да изготви поименен списък на всички членове на комисии, които желаят да се ваксинират срещу ковид-19 и да го изпрати в Регионалната здравна инспекция. 

Председателят на Районната избирателна комисия Теодора Крумова съобщи, че все още няма методически указания от страна на Централната избирателна комисия относно провеждането на обучения на секционните комисии. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Заради ремонти няма вода в град Шипка и няколко села в Старозагорско

Поради ремонти в град Шипка днес са без вода, съобщават от ВиК- Стара Загора. Там се очаква да бъде възстановено водоподаването след 17 часа. Отново заради ремонтни дейности без вода са старозагорските села Загоре, Маджерито и Малко Кадиево. Заради..

публикувано на 31.07.25 в 11:08

Забраняват ползването на питейна вода за напояване, поливане и миене в община Сливен

Забранява се ползването на питейна вода за напояване, поливане на зелени площи, миене на улици, плочници, моторни превозни средства и други, поради силно намален дебит на водоизточниците на територията на община Сливен. Това става ясно от заповед на..

публикувано на 31.07.25 в 11:02

Овладян е пожарът край елховското с. Мелница

Овладян е големият пожар до елховското село Мелница. Пожарът се разгоря във вторник вечерта и обхвана над 30 000 декара.  И към момента в района остават дежурни екипи, правят се обходи и се наблюдава терена, за потушаване на единични огнища. Очаква..

публикувано на 31.07.25 в 11:02
Снимката е илюстративна

МРРБ компенсира големи предприятия в региона на Стара Загора

Близо 463 млн. лв. ще получат големите предприятия от общините в регион Стара Загора за компенсиране загубата на работни места, произтичаща от закриването на икономически дейности вследствие затихването на въглищните производства. От помощта могат..

публикувано на 31.07.25 в 10:13

И днес продължава гасенето на пожара до елховското с. Мелница

И днес продължава гасенето на пожара до елховското село Мелница. През цялата нощ в района останаха 8 противопожарни автомобила.  Периметърът на пожара е обхванал около 30 000 декара-изгорели са гористи местности и нискостеблена растителност. Въпреки..

публикувано на 31.07.25 в 09:01
Община Стара Загора

Решения за „Зелена зона“ и за поскъпване на билетите за автобусите разглеждат общинските съветници в Стара Загора

Над 90 предложения ще бъдат разгледани на днешната сесия на общинския съвет в Стара Загора.  Първата точка, която ще бъде обсъдена е промяна в наредбата за заплащането на зелена зона и репатрирането на автомобилите. Това съобщи в ефира на Радио..

публикувано на 31.07.25 в 08:54
Наталия Киселова

В Стара Загора: Председателят на парламента открива конференция на социалистите

Председателят Народното събрание Наталия Киселова и вицепремиерът Атанас Зафиров ще открият национална конференция в Стара Загора под надслов „БСП-Обединена левица: успехи и предизвикателства“. Форумът ще събере на едно място лидерите на коалицията,..

публикувано на 31.07.25 в 08:14

10-годишният Мони има нужда от помощ, за да продължи лечението му

В следващите минути в РР по Радио Стара Загора ще ви разкажем история, която боли, но и която може да даде надежда. Главен герой в нея е едно десетгодишно момче от Стара Загора. С диагноза "аутизъм" и с огромна надежда за подобрение чрез лечение със..

публикувано на 31.07.25 в 08:10

Ограничават движението на тежки камиони по магистрала „Тракия“

В петък, 1 август и в неделя-3 август ще се ограничава движението на тежкотоварни автомобили над 12 тона по автомагистрала „Тракия“ в участъка между София и Стара Загора, предупреждават от АПИ.  Мярката е заради интензивния трафик в края..

публикувано на 31.07.25 в 07:39

Стара Загора се прекланя пред героите си

148 години от боевете за защитата на Стара Загора отбелязваме на 31 юли. В знак на почит и признателност към героизма на загиналите за свободата, едновременно ще бъдат поднесени венци пред паметника на Трета опълченска дружина и подп...

публикувано на 31.07.25 в 07:24