Халфът Симеон Мечев е седмото ново попълнение на „Берое“ за сезон 2021/22. Новината за привличането му потвърди в интервю за Радио Стара Загора спортният директор на старозагорци Валентин Грудев. Договорът на полузащитника е за една година. "Смятам, че с това което Симеон Мечев показа в последната една година има възможност да помогне на тима", коментира Валентин Грудев.
Ръководството на старозагорския тим продължава разговорите за привличането на вратар, централен защитник и външен полузащитник, допълни още Валентин Грудев. "Гледали сме минимум 30-40 вратари - от Румъния, Чехия, Полша. За съжаление тези, които ние харесваме и смятаме, че ще свършат работа на ниво "Берое" изчакват, търсят по-добри оферти от това което ние можем да им предложим. Надяваме се, че до края на седмицата един от тези вратари, с които водим разговори ще се съгласи и ще имаме подписан договор", обясни спортният директор на "зелено-белите".
"Що се отнася до централния защитник вече вадим документи на Омар Сако, който привлякохме преди седмици. Трудно се движат нещата заради епидемиологичната обстановка. Вече имаме издадено разрешение за работа на наша територия, но нещата трудно ще станат до започване на подготовката. Търсим още един вариант, имаме играчи, с които сме в контакт. На поста на крилото искахме да вземем един българин, едно младо момче, но неговите агенти искат да дойде и да взима заплата по-голяма от тази на Камбуров. Говоря за футболист, който не се е доказал все още. Много е трудно с българите, ние сме три-четири отбора - "Арда", "Берое", "Локомотив" (Пловдив) и "Ботев" (Пловдив) и се получава едно малко наддаване. В крайна сметка и на този пост сигурно ще търсим чужденец", допълни Валентин Грудев.
Той коментира и създаването на втори отбор, който от август ще се състезава в Югоизточната В група. "Със собствениците на клуба решихме в него да се състезават играчи до 25, с малки изключения до 26 години. За да участваме в тази В група обаче ще трябва да имаме отбор и при старшата възраст и може би той ще се състезава в зоналното първенство за тази възраст", обясни спортният директор на "Берое"
"Очакваме решенията на Изпълкома на БФС по отношение на втория отбор, който ще имаме, както и по отношение на чужденците извън европейския съюз. Ние имаме вече трима такива. Има обаче решение, което все още не е потвърдено - че бройката ще бъде увеличена и от трима те ще станат петима".
Цялото интервю на Светлана Димитрова с Валентин Грудев чуйте в прикачения звуков файл
Бившата състезателка по лека атлетика и настоящ член на Управителния съвет на спортен клуб по лека атлетика Берое Емилия Драгиева получи почетен знак от кмета на Стара Загора по повод 60-годишния си юбилей. Наградата бе връчена на специална церемония от..
Общинският етап на ученическите игри по волейбол за юноши 8-10 клас приключи успешно, съобщи Петко Крумов, началник на отдел „Спортни дейности“ в Община Стара Загора. След оспорвани срещи крайното класиране е следното: · Първо място: ППМГ „Гео..
"Изиграхме един мач, а една от контролите ни пропадна, поради голям брой заболели футболисти от нашия тим. Иначе загубихме от втория тим на ЦСКА София с 0:3, като те определено имаха инициативата през мача. Ние също имахме възможности, но пропуснахме...
От утре националният отбор по вдигане на тежести за мъже ще започне лагер в столицата. По същото време женският национален отбор ще води подготовка във Варна. Двата състава се готвят за предстоящото през април в Молдова Европейско първенство за..
Близо 100 деца взеха участие в състезание по плуване, което се проведе в залата на плувния басейн в Езикова Гимназия „В. Карагьозов“. Спортната надпревара бе организирана от Община Ямбол, Местната комисия за борба с противообществените прояви на..
"Берое" ще изиграе последната си проверка преди подновяването на шампионата срещу ФК "Свиленград". Двубоят ще се играе на 5 февруари, сряда, от 15:00ч. на стадион "Трейс Арена". Беройци подновяват шампионата с домакинство на "Крумовград", което е..
За участие в Европейското първенство по спортна стрелба за юноши и девойки до 16 и до 18 години в Талин се готви възпитаничката на КСС „Августа 1992“ Мария Атанасова. Надпреварата ще стартира в края на седмицата. Тя се представи много силно в..
"Изминалата седмица изиграхме поредните две контроли. В срядата като гости в Казанлък победихме с 3:0 домакините от "Розова долина", а в събота на неутрален терен в град Стралджа направихме 1:1 срещу "Ямбол". Определено имаме още работа, за да подобрим..
В София през април предстои Световна купа по художествена гимнастика. Там ансамбълът на България ще бъде в нов състав. „Две от момичетата, които ни представяха в Париж, Рейчъл Стоянов и София Иванова, продължават тренировки, имаме попълнение от..
В зала „Спартак“ стартира първият футболен турнир за момичета „Купата на кмета“ Хасково 2025. 12 отбора от цялата страна, разделени в две възрастови групи, участват във футболната надпревара . При момичетата до 11 години играят талантливите..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net