Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Специалисти от АГ болница "Майчин дом" с прегледи в Димитровград

Кметът на община Димитровград Иво Димов подписа днес Договор за сътрудничество и съвместна дейност в областта на здравеопазването, чрез извършване прегледи за майчино и детско здраве и за онкологичен скрининг със Специализирана болница за активно лечение по акушерство и гинекология "Майчин дом" ЕАД - София. От страна на университетската болницата то е подписано от проф.д-р Иван Костов, д.м.н. В събитието и последващата го пресконференция, поради невъзможност на проф.Костов, участва д-р Николай Гешев, асистент по акушерство и гинекология в Клиника Патология на бременността, СБАЛАГ "Майчин дом" и основен координатор по изготвеното сътрудничество. Д-р Николай Гешев е специалист по акушерство и гинекология в София с медицински опит и интереси в областите ултразвукова диагностика, проследяване на бременност, скрининг в онкогинекология, колпоскопия и лечение на лезии на маточната шийка.

Кметът на общината сподели задоволството си от предстоящата съвместна работа и благодари на д-р Гешев за оказаното съдействие. Той сподели, че община Димитровград ще продължи да се стреми към осигуряването на нови възможности за получаване на по-добри здравни услуги от гражданите в общината. Д-р Николай Гешев, сподели, че като димитровградчанин се радва, че в Димитровград ще могат да се извършват подобен тип прегледи, тъй като скриниговите профилактични прегледи са изключително важни. Те ще обхващат четири основни направления: онкологичен скриниг, стерилитет, скрининг на рак на гърдата и обща гинекология. Благодарение на сътрудничеството между най-голямата и най-стара АГ болница в страната и община Димитровград, специалисти от здравното заведение ще предоставят на място качествени медицински прегледи. В пресконференцията участва и в. и. д. зам.управител на МБАЛ "Св.Екатерина" д-р Алдин Карагьозов, който адмирира политиката на общината и каза, че с тези прегледи общината продължава да се грижи за здравето на своите граждани, като им предоставя достъпно високоспециализирано здравеопазване. Кабинетът за прегледи ще се намира в МЦ "Шанс", а първите такива ще започнат от 10 юли, след предварително записване. Кметът допълни, че общината е спечелила проект за допълнително финансиране по проект "Интелигентна медицина (SMART_MED) и вече е обявена поръчка за офталмологична апаратура за очни прегледи, многопараметрични пациентски монитори за непрекъснато наблюдение на ключови витални параметри, респиратор за изкуствена белодробна вентилация за деца и възрастни и мобилиен дигитален ренген.  




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Неделя Месопустна е

Православните християни отбелязват днес Месни заговезни.  Денят е известен като Неделя Месопустна. Месни заговезни са осем седмици преди Великден. По стара традиция на трапезата се слагат само месни ястия като подготовка преди началото на Великденските..

публикувано на 23.02.25 в 09:48

Шофьор на тир с 60% изгаряния на паркинг до ГКПП "Капитан Андреево"

Турски водач е с тежки изгаряния след пожар в кабината на товарния му автомобил.  Инцидентът станал на ТИР паркинг „Капитан Андреево“. Изпратените на място спасителни екипи установили, че 60-годишен турски водач е с изгаряния по тялото, получени от пожар..

публикувано на 23.02.25 в 09:37

Приемат се заявления за подпомагане опазването на биологичното разнообразие и горските територии

Министерство на земеделието и храните стартира прием на заявления за подпомагане по интервенция „Намаляване загубата на биологично разнообразие, опазване на горските местообитания и намаляване на незаконните дейности в горските територии“ от..

публикувано на 22.02.25 в 13:51

Информираният избор на онлайн потребителите ще поддържа оптимални цени на доставките

Информираността на потребителите на огромния дигитален пазар и тяхната способност да се възползват от предоставения им там необятен избор между места за пазаруване, стоки и услуги и условия на сделките ще им помогнат да се справят и дори да регулират..

публикувано на 22.02.25 в 12:39

Катастрофа на пътя Казанлък- Стара Загора, има пострадал

В 09:19 е настъпило ПТП на изхода на Казанлък посока Стара Загора . По първоначална то е между два леки автомобила - единия, управляван от 49-годишен водач, а другия- от 69-годишен водач, информират от пре сцентъра на ОД на МВР Стара Загора. Оттам..

публикувано на 22.02.25 в 10:49
Снимката е илюстративна

Военна техника ще бъде придвижена през страната от днес до 20 март

Движение на военна техника  ще се извършва по пътищата в страната от днес до 20 март . Придвижването е във връзка с предислокацията на подразделенията към постоянните им войскови райони, след завършване на учението на НАТО „Steadfast Dart -2025“,..

публикувано на 22.02.25 в 10:12

Музей “Ахинора“ ще е домакин на творческа работилница за изработка на мартеници

Художествена галерия - Казанлък отново отваря врати за най-малките творци , продължавайки своята мисия да провокира и развива творческото въображение на децата. В тази връзка, културния институт оправя покана към малките творци и техните родители да се..

публикувано на 22.02.25 в 08:41

Пътищата в област Стара Загора са проходими при зимни условия

Няма затруднения в движението на територията на област Стара Загора , всички пътища са проходими при зимни условия. Времето е ясно. На терен работят седем машини, съобщи дежурният в Областното пътно управление Стара Загора. Температурите са в интервала..

публикувано на 22.02.25 в 08:00

Голяма Задушница е - почитаме паметта на починалите

Днес е Задушница - първата от трите големи задушници през годината. Нарича се още "Месопустна", защото е преди неделята на Месни заговезни. Църквата е определила съботата за ден на покойните. На този ден почитаме починалите си близкии и се молим за..

публикувано на 22.02.25 в 07:00

Ректорът на Тракийски университет проф. Добри Ярков с награда от международното изложение АГРА, ВИНАРИЯ и ФУДТЕХ 2025

За поредна година ректорът на Тракийския университет проф. д-р Добри Ярков бе заместник-председател в Комисията за иновациите на интернационалното изложение за агробизнес, храни и вино АГРА, ВИНАРИЯ и ФУДТЕХ 2025, провеждано ежегодно в Пловдив...

публикувано на 21.02.25 в 19:14