Малко над 12 хиляди души са се ваксинирали през последните 24 часа, по данни на Здравното министерство. Със завършен цикъл на ваксинация са 812 хиляди българи, което е под 12 процента от населението на страната. Нов ваксинационен съвет ще популяризира ваксинацията срещу Covid.
В състава на Съвета по ваксинация влизат популярни личности, здравни експерти, представители на религиозни общности и журналисти, с идеята да популяризират ваксините сред различни обществени групи. Съветът беше свикан от здравния министър.
Нисък е процентът на ваксинирани сред лекарите и медицинските специалисти – около 30%, ромското население е с по-малко 10%, а децата с имунизация срещу Covid са под 3,5%, според проф. Красимир Гигов, който оглавяваше Ваксинационния щаб, но остава и в новия съвет.
Членовете на съвета ще работят за повишаване на процента ваксинирани, заради опасността от нова вълна на Covid през есента въпреки малкото новозаразени през последните седмици
От ваксината на "Джонсън и Джонсън" пристигнаха още 62 хиляди дози, които ще се разпределят към регионалните здравни инспекции в страната.
Непосредствено след празниците ще бъде направен ремонт на опасен участък от международния път към Граничен пункт Лесово, в близост до пътен възел „Зимница“ на автомагистрала „Тракия“, информират от Областното пътно управление в Ямбол. Предвижда се..
Около 15,00 часа днес е настъпило пътнотранспортно произшествие в Стара Загора на кръстовището на ул. " Руски" и ул. "В. Левски". По първоначална информация същото е между лек автомобил, управляван от 63-годишна жена и мотоциклет, управляван от..
Село Мамарчево се сдоби с нова, модерна детска площадка – жест, с който общината показа грижа към най-малките. Детското съоръжение бе официално открито от кмета на Болярово Христо Христов, заместник-кмета Нина Терзиева и кмета на Мамарчево Марчо..
Село Мамарчево отбеляза един специален и важен ден – официалното откриване на паметник в чест на капитан Георги Мамарчев, чието име носи селото. Събитието събра стотици жители и гости, които с уважение и гордост почетоха паметта на своя известен..
Днес ще бъде слънчево . Преди обяд над Източна България ще има ниска облачност. Ще духа слаб до умерен източен вятър. Максималните температури ще бъдат между 26° и 31° , в София - около 28°. В планините ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен източен..
Започна асфалтиране на алеи и улици в кв. „Изгрев” в Свиленград , информират от общинския пресцентър. Благоустрояването на най-големия жилищен район в града се изпълнява по проект към Инвестиционната програма на правителството и се финансира от..
Акция по почистване на квартал "Самара 3" се проведе днес преди обяд.Тя е част екоинициатива „Красиви квартали“ на Община Стара Загора. Целта - облагородяване на градската среда и ангажиране на гражданите с грижата за околното пространство, каза..
От началото на следващата година обмяна на левове в евро ще се извършва в 60 пощенски станции в Ямболска област. Служителите вече преминали обучение за разпознаване на фалшиви банкноти, а обменът ще се извършва само с евробанкноти, предоставени от БНБ...
Община Братя Даскалови ще отбележи своя празник с тържество на площада. Началото е в 18:00 часа с официално откриване , за жителите и гостите, организаторите подготвят богата музикално-танцова програма. Сред акцентите са изпълненията на детския танцов..
Времето ще бъде предимно слънчево, над Източна България с временни увеличения на облачността. Ще духа слаб, в Източна България умерен вятър от североизток. Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°. В планините ще бъде слънчево, около и след обяд..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net