На 1 септември 2021 година се навършват 23 години от създаването на Втора Тунджанска механизирана бригада, която се явява пряк наследник и продължител на бойната слава и традициите на Осма пехотна Тунджанска дивизия – една от най-славните български дивизии, участвала в четири войни за Независимост на България, съобщават от военното формирование.
В тази връзка, за тържественото честване на празника на бригадата са предвидени да се проведат следните мероприятия:
30.08.2021г.
За времето от 16.30 часа до 19.30 часа във военно формирование 48430 – Стара Загора /ул. „Хан Аспарух” №29, до пивоварен завод „Загорка”/ще се проведе показ на въоръжение, техника и екипировка от военнослужещи от състава на 2 механизирана бригада – гарнизон Стара Загора.
По същото време в часовете 17.00 часа, 18.00 часа и 19.00 часа в същият район ще бъде представен спектакъл с въоръжение от военнослужещи от военно формирование 52740 – Хасково от състава на 2 механизирана бригада.
Вратите на формированието ще бъдат отворени за посетители от града.
01.09.2021г.
1. От 10.30 часа пред паметника в района на щаба на 2 Тунджанска механизирана бригада /ул. „Августа Траяна” №23/ ще се проведе военен ритуал по полагане на венци по случай празника на бригадата.
2. От 10.45 часа на стадиона в района на щаба на 2 Тунджанска механизирана бригада ще се проведе тържествено строяване за празника на бригадата.
На строяването ще бъдат прочетени заповеди на Министъра на отбраната, Началника на отбраната, Командира на Сухопътните войски и Командира на 2 механизирана бригада и наградени военнослужещи и цивилни служители от състава на бригадата.
Негово Високопреосвещенство, Старозагорски митрополит Киприан ще отслужи молебен за здраве към личния състав от бригадата.
На мероприятията на 01.09.2021г. са поканени да присъстват:
- Министъра на отбраната;
- Началника на отбраната;
- Командирите на видовете Въоръжени сили;
- Командира на бригада „Югоизточна Европа” със седалище в Северна Македония – бригаден генерал Аристидис Илиополос;
- Областните управители на областите Стара Загора, Хасково, Ямбол и Плевен;
- Кметовете на общините Стара Загора, Хасково, Ямбол и Плевен;
- Представители на държавни институции и местна власт;
- Командири на военни формирования от Българската армия.
В Стара Загора Международният ден на Земята 22 април, беше отбелязан с флашмоб. Близо 100 деца от 4 старозагорски училища разпънаха чадъри в няколко нюанса на зеления цвят на площада пред Община Стара. Идеята беше да изобразят дърво с разперени клони. В..
Книжарница в куфар се присъединява към каузата на Панаир на Доброто - Стара Загора с инициативата "Среща с книга на сляпо". Събитието е насрочено за тази неделя, 27 април, и има благотворителен характер. Организаторите планират да закупят мобилен..
Публично обсъждане на проекта за бюджет на Община Стара Загора за 2025г. ще се проведе от 17,30 часа в заседателната зала „П. Р. Славейков". Макрорамката на проекта за бюджет е 314 495 274 лева. Краткият преглед на макрорамката сочи, че дейностите,..
Седмицата на Земята, която стартира днес в Стара Загора на Международния ден на нашата планета 22 април, започна с посещение при най-малките , на които принадлежи този свят и неговото бъдеще. При децата от Детска градина № 20 „Мир" отиде на..
Десетки кукли оживяват на няколко сцени в Ямбол тази седмица. От 22 до 26 април градът ще бъде завладян отново от фестивалния дух чрез уникалните куклено-театрални празници на приказката „Михаил Лъкатник“. Те се реализират с подкрепата на..
Четвърти ден харманлийското с. Бисер се снабдява с вода за битово-хигиенни нужди от цистерни след предписанието на Регионалната здравна инспекция в Хасково от 17.04.. Причината: завишеното съдържание на манган в питейната вода. „В селото живеят..
От днес, 22 април 2025 г. (вторник) в ъжената градина в старозагорския парк „Митрополит Методий Кусев“ (Аязмото) отново ще посреща децата на Стара Загора и гостите на града. Това съобщи Петко Крумов, началник на отдел „Спортни дейности“ в..
Мотоциклетист на 43 години е загинал при катастрофа в град Шивачево, съобщават от полицията. Инцидентът е станал снощи около 18.15 часа. По първоначални данни водачът на мотоциклета се е движил в посока Твърдица, когато е изгубил управление и се удря..
Прокурорите Венета Николова и Стефка Георгиева от Районна прокуратура - Стара Загора - Териториално отделение - Казанлък изнесоха открит урок пред ученици от X клас от Професионална гимназия по лека промишленост и туризъм в Казанлък. Те говориха пред..
Седем са наложените санкции „Акт за установяване на административно нарушение“ в третата седмица на април. Те са резултат от постоянните проверки, извършвани от екипите на Звено „Инспекторат“ и група „Общинска полиция“ към Община Стара Загора, съобщават..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net