Община Стара Загора продължава работата с изпълнението на няколко проекта в града. Вече е възложено възстановяването на кв. „Самара 1“, след като дейностите по подмяната на ВиК мрежата са завършили. Това заяви за Радио Стара Загора кметът на града Живко Тодоров. По думите му предстои в следващите дни да стартира ремонтът в сградата на СУ „Христо Ботев“, бившето VII ОУ „Митрополит Методий Кусев“. На дневен ред е стартиране на дейностите по изграждане на новата детска градина, планирана в централната част на Стара Загора. Живко Тодоров обяви, че проектите, свързани със скейт парка и Зоологическа градина, се очаква да бъдат завършени до края на септември.
В ход е обществената поръчка за ремонта на ДТ „Гео Милев“, каза още кметът на Стара Загора Живко Тодоров. Той обясни, че се работи и за обновяването на сградата на СУ „Васил Левски“, както и по изграждането на общежитие в Професионалната гимназия по компютърни науки и математически анализи. „Всичко, което зависи от Общината, се движи“, отбеляза старозагорският градоначалник.
„Пандемията създадена затруднения за някои от общинските дружества в Стара Загора, но не очаквам фалити. Важното е да бъдат взети отговорни и правилни решения в тази ситуация“. Това заяви кметът Живко Тодоров в отговор на твърдения, отправени от съветници, че общинските предприятия са пред фалит. Старозагорският градоначалник даде пример с „Тролейбусни и автобусни превози“, посочвайки, че мерките срещу коронавируса са довели до намаление на пътникопотока и използването на услугата. „Има обективни обстоятелства за намаление на приходите“, категоричен бе Живко Тодоров.
Кметът на Стара Загора изрази надежда, че след предстоящите избори бъдещият парламент ще излъчи редовно правителство. „Това е изключително важно за нормалната работа на общините“, отбеляза Тодоров. Бъдещето на комплекса „Марица изток“ и казусът със сградата на АГ комплекса са две от темите, които очакват решение след излъчване на редовен кабинет.
Всяка година на 31 май Световната здравна организация отбелязва Световния ден без тютюнопушене. Мотото на 2025 г. е „Примамливи продукти. Скрити намерения. Разкриване на опасностите“. Темата на Световния ден е свързана с дизайнерските..
Във връзка с извършващите се ремонтни дейности на сградата на Община Стара Загора , се предприе временно пребазиране на екипите на няколко отдела и звена от администрацията. Отдел „Култура" временно са пребазирани в Музей „Литературна Стара Загора",..
Липсата на работна ръка и ниската изкупна цена на лечебните растения изправят билкарството у нас пред криза. Пунктове за събиране и преработка на билки в Северна България вече са закрити. За това алармираха от бранша преди дни. Подобна е ситуацията и в..
Около 30 точки и предложения влизат за разглеждане на днешната сесия на Общински съвет Казанлък. Това съобщи за Радио Стара Загора председателя на общинския съвет Николай Златанов. Той допълни, че между тях фигурират и три наредби, които регулират..
"И аз, и много експерти, които наблюдаваме процесите в България, що се отнася до ДПС, като че ли не познахме, подценихме ролята на Делян Пеевски. Всички смятаха, че той ще е поредният отлюспен от Ахмед Доган, но не се получи така. Той има финансовите..
В местността Бакаджика край Ямбол днес ще се проведе 19-тото издание на Националния тракийски християнски събор Спасовден. Очаква се в местността да пристигнат наследници на тракийски бежанци от Югоизточна България. След водосвета, отслужен от..
Православната църква отбелязва днес един от големите празници в християнския календар - Възнесение Господне. Той се чества винаги в четвъртък, на 40-ия ден след Великден, като край на земния път на Иисус Христос. Според Новия завет 40 дни след..
През деня въздушната маса ще е неустойчива - още преди обяд ще започне да се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места в Западна и Централна България, а по-късно и в източните райони , ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. През нощта срещу..
Добрите практики, които Община Стара Загора вече реализира в съвместния си проект с УНИЦЕФ за социалната адаптация и образователната подкрепа на семейства от Украйна и непридружени деца бежанци, бяха представени днес в София от зам.-кмета Павлина..
130 противоградови ракети е използвала Регионалната дирекция „Борба с градушките“ в Старозагорска област срещу супер клетката на 24 май, в резултат на която върху няколко старозагорски села се изсипа градушка. Това обяви директорът на полигона в..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net