Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отличиха старозагорски лекари за участието им във ваксинационната кампания

Директорът на Регионалната здравна инспекция в Стара Загора д-р Станимир Станков и груповата медицинска практика за първична медицинска помощ на двамата известни старозагорски лекари д-р Теодор Дженев и д-р Петър Дженев бяха отличени с грамоти от Министерството на здравеопазването за проявено старание, постигнати резултати и съпричастност към ваксинационната кампания срещу COVID-19 в България. Те им бяха връчени от областния управител Иван Чолаков. 

Д-р Станимир Станков е отличен за добрата организация и координация при създаването на ваксинационни кабинети и активно участие на Инспекцията в процеса по ваксиниране на населението. Д-р Теодор Дженев и д-р Петър Дженев получиха отличието за това, че са поставили най-много ваксини от колегите си в Старозагорска област. 

„Благодаря за оказаната чест. Благодаря и за съдействието, което винаги са ни оказвала РЗИ и останалите институции. Не сме имали проблеми със снабдяването с ваксини и се надяваме, че и занапред ще продължим да работим със същите темпове“, каза д-р Петър Дженев.

„Благодаря ви за примера, който давате на останалите си колегии и за усилията, които полагате ежедневно в борбата срещу коронавируса“, обърна се към двамата лекари областният управител.

Д-р Станимир Станков съобщи, че броят на заразените с COVID-19 в Старозагорска област продължава да расте. Заболеваемостта е 339.8 на 100 000 на 14-дневна база. Броят на ваксинираните в Старозагорска област е 93 829 души. Към този момент областта е на шесто място по заболеваемост сред големите градове в страната.    




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Жители на хасковското село Крепост протестират заради опасно кръстовище

Жителите на хасковското село Крепост настояват за обезопасяване на опасно кръстовище по пътя Хасково-Димитровград на разклона за селото им, съобщава Българската национална телевизия. Кръстовището е на международен път, един от най-натоварените в..

публикувано на 17.08.25 в 14:18
Снимката е илюстративна.

Слабо земетресение беше регистрирано в Кермен

В 5:28 ч. Националният институт по геофизика, геодезия и география към Българската академия на науките регистрира земетресение на 9,2 км североизточно от Кермен, близо до Сливен и Ямбол. Земетресението е с магнитуд 3,3 и дълбочина 10 км. Няма данни за..

публикувано на 17.08.25 в 13:22

Два пожара пламнаха край Велико Търново около изхода за Стара Загора

Два пожара избухнаха край Велико Търново . Горят сухи треви на две места около изхода на Велико Търново в посока Стара Загора . Пламъците избухнаха малко преди обед . Едното огнище е преди т. нар. “Присовски завои” , а другото на разклона..

публикувано на 17.08.25 в 13:17

Пожарът в елховските села Стройно, Борисово и Бояново е овладян

Овладян е пожарът в елховските села Стройно, Борисово и Бояново, каза за БНР кметът на общината Петър Гендов.   Пожарът възникна около обяд вчера и заради силния вятър бързо обхвана сухи треви и храсти, а кметът Гендов съобщи, че е навлязъл и в горски..

публикувано на 17.08.25 в 10:12

Слънчева и гореща неделя до обяд, облаци и възможен дъжд в планините следобед

Днес преди обяд ще бъде слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност и на отделни места в северозападните и югоизточните райони ще превали и прегърми. Ще духа слаб и умерен източен вятър. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°. Над..

публикувано на 17.08.25 в 09:50

Горят сухи треви и стърнища между няколко елховски села

Горят сухи треви и стърнища между елховските села Стройно, Борисово и Бояново в Елховско, съобщават от полицията в Ямбол.  Към момента няма опасност за населените места, но силният вятър затруднява гасенето.  Огънят е тръгнал в обедните часове от пътя..

публикувано на 16.08.25 в 16:57

Изтеглиха цистерните от ЖП релсите край с. Пясъчево

Днес, рано сутринта, започна разчистването на дерайлиралите цистерни край симеоновградското село Пясъчево.  И тази сутрин на място са десетки служители на пожарната, НКЖИ и други компании.  До късно снощи е продължило обливането с вода на част от..

публикувано на 16.08.25 в 10:47

Игра с огъня е причината за пожара в сливенското село Селиминово

Пожар обхвана около 20 имота в покрайнините на сливенското село Селиминово вчера следобед. Изгорели са стопански постройки, спасени са домовете на хората. Пожарът е потушен.  О гънят е тръгнал от източния край на селото и заради силния вятър се е..

публикувано на 16.08.25 в 08:51

Слънчева и ветровита събота

Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца, но бавно ще се понижава. Днес ще е предимно слънчево. След обяд над западната половина от страната ще се развива купеста облачност. Ще духа до умерен, в източните райони временно силен вятър от..

публикувано на 16.08.25 в 08:44

Потушен е пожарът край гълъбовското село Обручище

Потушен е пожарът край гълъбовското село Обручище. Това съобщи за Радио Стара Загора кметът Станислав Габровски. На място е пристигнал и директорът на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Александър Джартов.  Вечерта..

публикувано на 15.08.25 в 19:59