„Декларацията в подкрепа на комплекса „Марица – изток“, внесена за разглеждане на предстоящата сесия на Общински съвет Стара Загора от Янко Янков, е популистко заиграване със страховете на хората.“ Това заяви в коментар по темата за Радио Стара Загора общинският съветник на „Демократична България“ Димитър Чорбаджиев. Той подчерта, че няма политическа сила, която да не иска максимално продължаване на работата на въгледобива в региона, но по думите му това няма как да се случи с декларации от такъв тип. Чорбаджиев определи внесения документ като несериозен, визирайки допуснати от вносителя на предложението грешки в мотивировката на декларацията. Според Чорбаджиев разглеждането на подобно решение от местния парламент има и процедурно противоречие.
Общинският съветник от „Демократична България“ коментира още, че в изминалите години българското правителство е пропуснало ценно време, в което, вместо отговорни решения за бъдещето на енергетиката у нас, проблемът е бил отлаган.
31-годишен мъж е задържан в Казанлък, след като е плащал с фалшиви евро банкноти в търговски обекти в града, съобщават от областната дирекция на МВР в Стара Загора. Полицаите са издирили измамника след няколко сигнала от потърпевши. 46-годишна..
В Сливен ще се състои концерт в защита на целостта на Природния парк "Сините камъни". Концертът е насрочен вторник -5 август, от 18:30 ч. на т.нар. плоча в градската градина на Сливен. Организатори са Българска фондация "Биоразнообразие" и "За..
Модерна нарколаборатория разбиха хасковски полицаи. В нея са намерени близо 1 500 растения марихуана, за които са полагани доста грижи. При огледа от криминалистите се натъкнали на климатици, инсталирани били и въздухоотводи, редовно растенията били торени,..
Негово Високопреосвещенство Старозагорският митрополит Киприан възглави Божествената св. Литургия в Потопената църква край язовир „Жребчево“. Именно по идея на владиката през 2019 година бяха възстановени богослуженията в храма. "Днес отново се..
С празнична литургия в с. Денница отбелязаха 141 години от създаването на храм "Св. Пророк Илия" – духовната и историческа опора на селото. Тя бе отслужена от отец Янко, в присъствието на кмета на община Болярово Христо Христов, както и кметове и кметски..
Започна прибирането на слънчогледа в ямболска област. Добивите са ниски, а качеството на много места влошено , информира кореспондентът ни Даниела Костова. Над 473 000 декара са засети със слънчоглед в областта, прибирането му е в начален етап, а..
Днес ще бъде предимно слънчево , над Западна България с временни увеличения на облачността, само на отделни места в планинските райони ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31°..
На 3 август (неделя) в 9:00 часа, за седма поредна година, Негово Високопреосвещенство Старозагорският митрополит Киприан ще отслужи Божествена св. Литургия в Потопената църква край яз. „Жребчево". Тя е съградена през 1891 година в село Запалня, което се..
Венци и цветя на признателност пред паметника на Десети пехотен родопски полк поднесоха областният управител на Хасково д-р Стефка Здравкова, бригаден генерал Мирослав Костадинов- командир на Втора механизирана бригада, заместник-кметът на Община..
Илияна Йотова е възможна кандидатура за президент на БСП. Това заяви пред журналисти председателят на партията Атанас Зафиров. Днес социалистите се събраха на традиционни си събор под връх Бузлуджа, за да отбележат 134 години от създаването на..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net