Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Старозагорска област: Спират присъствените занятия за всички ученици от четвъртък

Снимка: Петя Генова

Членовете на Областния медицински съвет взеха единодушно решение за спиране на присъствените занятия в учебните заведения на територията на област Стара Загора за период от 14 дни, считано от 21 октомври. 

Областният управител Иван Чолаков, председателстващ онлайн заседанието,  запозна присъстващите със заповедта на министъра на здравеопазването от 19 октомври, от която произтича необходимостта да се вземе решение как в условията на разрастващата се ковид вълна да се процедира с учебните заведения на ниво община.

Директорът на РЗИ  представи данни за ситуацията с COVID-19. На 14-дневна база заболеваемостта в Старозагорска област е 626 на 100 000 души. Най-висока е тя в община Стара Загора – 884. В Казанлък е 532, в Мъглиж – 481, в Николаево –  330, в Гурково – 589, в Павел баня – 233, в Опан – 845, в Раднево – 857, в Гълъбово – 533, в Чирпан –  581, в Братя Даскалови – 392.

Епидемичната обстановка ще бъде постоянно проследявана и след изтичането на този 14-дневен срок ще се вземе решение в каква посока да се продължи.

Протоколът с решението от заседанието беше изпратен на министъра на образованието, който трябва да издаде заповедта за преминаване към електронно обучение на всички ученици от Старозагорска област.

От утре се преустановява и присъственият учебен процес в Тракийския университет.

Вижте пълния текст на заповедта тук 

https://www.rzi-starazagora.org/images/novini/novini_2021/Zapoved-rzi-StZ.pdf


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

800 лв плати шофьор от Сливен карал с 218 по АМ "Тракия"

Скорост от 218 километра в час и над 200 нарушения на скоростта регистрираха сливенските полицаи през почивните дни по автомагистрала Тракия. Гражданин пък опитал да подмени фалшива британска шофьорска книжка с българска. За 24 часа в Сливен заловиха..

публикувано на 19.08.25 в 18:28

Шофьор на тролей предотврати пожар в Стара Загора

Шофьор на тролейбус от обществения транспорт в Стара Загора успя да предотврати пожар в северната част на Промишлената зона в града.  Росен Илиев работи в общинската фирма - превозвач вече седма година. В съботното утро на 9 август той е зад волана на..

публикувано на 19.08.25 в 16:39
Общински пазар Стара Загора

Предстои ремонт на климатичната система на Централен градски пазар в Стара Загора

Ремонт на климатичната инсталация предстои да бъде направен на централния пазар в Стара Загора. Това съобщи управителят на Управление "Общински пазари" инж. Белчо Белчев. След множеството оплаквания на работещите, че няма качествена охладителна..

публикувано на 19.08.25 в 15:41

Издирват 78-годишна жена от казанлъшкото с. Средногорово

Издирва се 78-годишна жена от казанлъшкото село Средногорово. Тя е в неизвестност от снощи.  Баба Кръстина от казанлъшкото село Средногорово всяка вечер излиза да пасе стадото си овце близо до селото, обясни кметът на населеното място Илиян..

публикувано на 19.08.25 в 14:35

Туристически информационен център Стара Загора отново предлага безплатен градски маршрут

Туристическият информационен център предлага на старозагорци и гостите на града да се потопят в един от най-интригуващите периоди от историята на Стара Загора чрез безплатния градски маршрут „Отиващите на смърт те поздравяват“. Турът е част от..

публикувано на 19.08.25 в 13:06

Хулигански прояви в Казанлъшко

75-годишен мъж е пребит в Казанлък в понеделник сутринта, съобщават от пресцентъра на полицията. Той се е движил по улицата с тротинетка, а на централно кръстовище в града възникнал спор с велосипедист за това чие е предимството. По думите на..

публикувано на 19.08.25 в 11:59

Тематичният спектакъл „С корени в бъдещето“ на ансамбъл "Загоре" ще бъде представен отново

Празникът за 70-годишнината на ансамбъл „Загоре“ продължава с поредно представяне на тематичния спектакъл „С корени в бъдещето“. Спектакълът, който препълни залата на Държавна опера - Стара Загора през юни, ще зарадва старозагорци и гостите на града..

публикувано на 19.08.25 в 11:35

Двама шофирали с над 200 км по АМ "Тракия" край Сливен

Над 200 нарушения на скоростта и движение в аварийната лента по автомагистрала „Тракия" са засечени от полицията в Сливен през последните почивни дни.  Два автомобила са се движили със скорост от 206 и 218 км. ч. при ограничение 140 км. ч., съобщават..

публикувано на 19.08.25 в 11:28

Започна доставката на дърва за огрев

И тази година община Болярово осигурява дърва за огрев от собствения си горски фонд на преференциални цени .  В момента тече процедура по заплащане на заявените количества, а доставките се извършват по предварително изготвен график. От..

публикувано на 19.08.25 в 11:25

Фалшива шофьорска книжка опита да подмени мъж в Сливенско

Фалшива британска шофьорска книжка, сигнал за домашно насилие над жена и вандалско посегателство върху автомобил са случаите, по които работи сливенската полиция  през последните 24 часа, съобщават от ОДМВР.  Притежателят на фалшивата британска..

публикувано на 19.08.25 в 11:08