Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Три дами са отличени в националната изложба "Графичен форум"

Дарина Пеева, Моника Руменска и Вероника Янкова са отличените художници в петото издание на Националната изложба „Графичен форум“. Победителите са отличени от тричленно жури с председател Милен Алагенски и членове Янко Ненов и Севдалина Проданова. 

Организатори на форума са представителството на Съюз на българските художници, клон Стара Загора и Община Стара Загора. В тазгодишното издание участват 23 автори с 47 творби. „Това, което мога да отбележа като успех тази година е, че изложбата се случи без нито една лична покана“, коментира в студиото на Радио Стара Загора Милен Алагенски.

"За в бъдеще ни предстоят и някои изложби естествено ако не ни наложат пълен локдаун. След изложбата "Графичен форум" предстои национален конкурс за детска рисунка "Моят празник", а от средата до към края на декември е коледната изложба на представителството на СБХ", допълни още той




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Графична изложба подреждат за Деня на будителите в Стара Загора

Национална изложба „Графичен форум“ ще бъде открита на 1 ноември 2025 г. от 18.00 ч. в изложбена зала „Лубор Байер“. Събитието се организира за девета поредна година в града с подкрепата на Община Стара Загора, съобщиха от общинския пресцентър. Целта на..

публикувано на 27.10.25 в 15:35

„Риголето“ отново на сцената на 31 октомври

Държавна опера-Стара загора представя на 31 октомври от 19.00 часа вълнуващия спектакъл на безсмъртната опера на Верди “Риголето”. Една романтична история за драматичните терзания на придворния шут Риголето, разкъсан между разгулния дворцов свят и..

публикувано на 27.10.25 в 12:38

Награждават лауреатите на националната изложба-конкурс „По стъпките на Сирак Скитник"

Общо 15 награди ще бъдат раздадени в тазгодишното издание на националната изложба-конкурс за ученици от националните художествени гимназии „По стъпките на Сирак Скитник". Събитието се организира от Българското национално радио, Националната художествена..

публикувано на 26.10.25 в 10:56
Станислав Димов, Христо Христов, Румен Радев и Мария Добрева

Вдъхновение за старозагорски ученици, отличени с международна награда

Живеем в свят, който непрекъснато се променя и ако за по-възрастните понякога е трудно да се справят успешно с динамиката на времето, младите хора разчитат на бързата си адаптивност и знанията, които им носят известен комфорт. Но същинските полезни..

публикувано на 26.10.25 в 09:15
Александър Генов сред картините в изложбата

Александър Генов подреди девета самостоятелна изложба в Художествена галерия – Стара Загора

Деветата самостоятелна изложба на художника Александър Генов ще бъде открита в камерната зала на Художествена галерия – Стара Загора на 25 октомври 2025 г. (събота) от 17.00 ч. Експозицията, озаглавена с името на художника, представя експресивна..

публикувано на 24.10.25 в 17:23

Поетична вечер в Стара Загора

42-то издание на Националния младежки конкурс за поезия „Веселин Ханчев“ довечера ще отпразнува триумфа на поезията.  Официалната церемония по награждаване на отличените и връчване на приза   „Златното яйце“, голямата награда от конкурса, ще се състои в..

публикувано на 24.10.25 в 15:20

С премиера на операта „Андре Шение“ ще се постави началото на 55-ото издание на Фестивалът на оперното и балетното изкуство в Стара Загора

55-ото издание на Фестивалът на оперното и балетното изкуство в Стара Загора, което ще се проведе от 21 ноември до 7 декември, съвпада със 100-годишнината от създаването на Старозагорската опера. Очаква се богата фестивална програма , включваща..

публикувано на 23.10.25 в 15:28

Детско-юношеският хор „Жарава“ гостува в Радио Стара Загора след успеха си в „България търси талант“

В студиото на Радио Стара Загора гостуваха изключителни млади таланти – Детско-юношеският народен хор „Жарава“ , които покориха журито и публиката в телевизионното шоу „България търси талант“ . С музикалност, чар и неподправена енергия те..

публикувано на 22.10.25 в 16:48

Балетът на Старозагорската опера открива сезона с две премиери

С две премиерни заглавия на двама световно признати хореографи Балетът на Държавна Опера – Стара Загора ще открие своя нов творчески сезон. Вечерта на съвременния танц започва от 19 часа на сцената на Операта в петък. Новите заглавия са О, Супермен“..

публикувано на 22.10.25 в 16:26

Деца от цялата страна участват в конкурса "Доброта, любов и светлина"

Над 300 рисунки и 46 стихотворения са изпратили деца от 3 до 19 години от цялата страна за участие в Националния конкурс за рисунка и поезия на тема „Доброта, любов и светлина“. Той се организира  за втора  поредна година от Фондация „Дом на доброто“ и..

публикувано на 22.10.25 в 15:52