Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Мини Марица-изток" ЕАД е без задължения и в добро финансово състояние

Най-голямото въгледобивно дружество у нас „Мини Марица-изток” ЕАД ще посрещне края на финансовата 2021 г. без задължения и в добро финансово състояние, съобщиха от пресцентъра на държавното дружество. Вследствие на значително завишените заявки за въглища от топлоцентралите в Маришкия комплекс, Дружеството добива по над 3 млн. тона въглища месечно, което се отразява и на финансовото му състояние. Като резултат от усилената работа и разумно водената финансова политика, към днешна дата „Мини Марица-изток“ ЕАД отчита и над 120 млн. лева разполагаеми собствени средства.

Към 15.11.2021 г. Дружеството успя да погаси изцяло 20 млн. лева, усвоени като част от отпуснатия заем от 55 млн. лева от „БЕХ“ ЕАД през 2020 г., и в момента не дължи нищо на принципала си.

В същото време, без просрочия се обслужват всички задължения на компанията към бюджета, персонала и доставчиците. „Мини Марица-изток“ ЕАД няма просрочени вземания от своите клиенти.

Екстремно високите цени на електрическата енергия през последните няколко месеца на 2021 г. за пореден път доказаха важната роля на комплекса „Марица-изток“ и в частност на „Мини Марица-изток“ ЕАД за националната сигурност на Република България. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Подготвя се транспортирането на ранен военнослужещ към ВМА - София.

Военнослужещ е загинал в катастрофата при разклона за с. Маломирово, Елховско

Военен на 52 години е починал в линейката на път за болницата в Ямбол след катастрофа между военен джип и лека кола на пътя Елхово – Болярово в късния следобед днес. Това съобщи директорът на ямболската болница МБАЛ „Св. Пантелеймон " д-р Валентин..

публикувано на 12.08.25 в 07:23

Трима ранени при катастрофа на разклона за село Маломирово по пътя Елхово – Болярово

Трима са ранените при катастрофа на разклона за село Маломирово по пътя Елхово – Болярово, потвърдиха от полицията в Ямбол. По първоначални данни катастрофата е между лек автомобил и военен джип.  Двама от ранените са военни, третият е водачът на лекия..

публикувано на 11.08.25 в 18:51

Самодейците от община Стара Загора спечелиха 26 медала на събора в Копривщица

С респектиращо количество отличия се завърнаха самодейците от община Стара Загора от 13-ото издание на Националния събор за народно творчество в Копривщица. Пълният набор медали включва 19 златни, 5 сребърни и 2 бронзови, съобщиха от пресцентъра на Община..

публикувано на 11.08.25 в 18:24

Задържаха превозвач на нелегални мигранти

Районна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем 22-годишен български гражданин за незаконен трафик през страната на седем лица от Мароко, съобщиха от пресцентъра на Апелативната прокуратура в Пловдив. Мъжът е задържан за срок до 72 часа с..

публикувано на 11.08.25 в 18:19

Кампания в помощ на три палестински семейства организират в Стара Загора

Кампания в помощ на палестински семейства организира в Стара Загора Рут Констанс  Терзиева и нейното семейство.   Събитието с хуманитарна насоченост е насрочено за 14 август от 18 часа в хотел"Сити". Предвидена е музикална програма, базар с..

публикувано на 11.08.25 в 15:55

Кметът на Павел баня: Животни с шарка ще се изгарят в инсинератор в Пловдив

Второ огнище на шарка по дребните преживни животни в района на Павел баня събра на спешна среща институциите днес. Взето е решение животните да не бъдат загробвани както досега, а да бъдат транспортирани и изгаряни в инсинератор в Пловдив. Това заяви в..

публикувано на 11.08.25 в 14:53

Два нови случая на домашно насилие през почивните дни в Сливенско

Два случая на домашно насилие регистрира полицията в Сливен през почивните дни. Насилниците са задържани.  При единият от случаите мъж на 34 години е упражнил насилие върху 30 годишна жена. Живеели са на семейни начала в Нова Загора. Мъжът е..

публикувано на 11.08.25 в 14:08

Дете е в тежко състояние след падане от електрическа тротинетка

Деветгодишно дете е пострадало при падане от електрическа тротинетка в сливенско село през почивните дни. Има опасност за живота му.  Инцидентът става в събота около 20.30 часа в село Стара река. Детето се е движило по улицата, когато губи..

публикувано на 11.08.25 в 14:03

Общината наложи глоби за замърсяване на средата и употреба на алкохол

9 санкции „Акт за установяване на административно нарушение“ са били наложени от проверяващите екипи на Звено „Инспекторат“ и Група „Общинска полиция“ за времето от 4-ти до 11-ти август 2025 г. , съобщават от Община Стара Загора. Отново присъстват случаи..

публикувано на 11.08.25 в 12:21

Ключови инфраструктурни проекти в Стара Загора очакват развитие

Техническият проект за изграждане на постоянно кръгово кръстовище при разклона за старозагорския квартал „Зора“ (при 58-ия км на второкласния път II-66 Стара Загора – Нова Загора) се изготвя от община Стара Загора. Проектът е предаден за съгласуване..

публикувано на 11.08.25 в 11:05