Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Глобяват фирмата-изпълнител на ремонта на Зоопарка в Стара Загора за всеки ден забавяне

Снимка: Община Стара Загора

Ремонтните работи в Зоопарка в Стара Загора са пред приключване, предстои монтиране на пропусквателната и системата за таксуване, заяви в интервю за Радио Стара Загора Цанка Ганева, главен финансист на Община Стара Загора и ръководител на проекта за ремонт на Зоопарка.

По думите й срокът за приключване на работите по договор с фирмата-изпълнител е изтекъл на 30 септември и оттогава се начисляват санкции за всеки ден закъснение. Надеждите са до края на годината работата по ремонта да приключи, коментира Цанка Ганева:

"Срокът на договора с фирмата-изпълнител е до 30 септември, вече се начисляват неустойки. Имаше проблем с организацията, може би и ние не предвидихме някои обстоятелства с преместването на животните, защото ние през цялото време не сме изнасяли животни от зоопарка, дори и най-дребните си бяха в хабитатите. Оказа се, че това е един доста сложен процес, особено когато започнахме с разместването на големите животни се оказа, че имаме проблеми.

Пред приключване е ремонта на зоопарка, надавам се, че другата седмица ще бъдат монтирана пропусквателната и системата за таксуване. Надяваме се, че до края на годината строителя ще излезе от там. За всички дни просрочие, за които няма обективни причини, ще му бъдат начислени неустойки. Не мога да се ангажирам с конкретна дата. Това, което зависи от нас по отношение на контрола и санкциите ще бъде спазено. За съжаление не всичко е в наши ръце." 

С по 1836 лева на ден ще бъде санкционирана фирма „Трейс“ ако не финализира ремонта на Зоопарка в Стара Загора до 30 септември, коментира през септември кметът на общината Живко Тодоров.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Потушен е пожарът край пътен възел "Петолъчката"

Потушен е  пожарът, пламнал в обедните часове, в близост до пътен възел Петолъчката. Огънят обхвана  детски декари сухи треви и храсти. На място остават три противопожарни екипа, тъй като в района духа силен вятър и е възможно  ново разпалване на..

публикувано на 24.08.25 в 17:36

Пожарът в село Средец е потушен

Пожарът, който възникна този следобед в старозагорското село Средец е потушен, предаде репортер на радио Стара Загора.  Огънят е възникнал около 2 часа следобед и бързо обхванал стърнища, а после се е прехвърлил и върху частни имоти. Опожарени са два..

публикувано на 24.08.25 в 17:25

Голям пожар гори в старозагорското село Средец, 5 пожарни са на мястото

Пожар гори в Старозагорското село Средец, съобщиха очевидци за Радио Стара Загора.  Горят стърнища и земеделски земи, запалил се е и покривът на къща в селото. Пет противопожарни автомобила са на мястото, потвърдиха от РСПБЗН - Стара Загора...

публикувано на 24.08.25 в 16:10

Пожар гори между Стралджа и пътен възел "Петолъчката"

Сухи треви и ниска растителност горят в близост до пътен възел „Петолъчката“.  Сигналът е постъпил малко пред 12 часа, информираха от полицията в Ямбол.  На място са три противопожарни екипа.  Служители на Районното управление в Стралджа оказват..

публикувано на 24.08.25 в 13:41

Продължава наблюдението на пожарището над Сливен, обливат тлеещото сметище с вода

Екип на пожарната продължава да облива незаконното сметище край сливенския квартал „Комлука", след като вчера от там тръгна пожар който обхвана между 60 и 80-декара борова гора, сухи треви и храсти.  Задимяването е забелязано сутринта и веднага е изпратен..

публикувано на 24.08.25 в 12:40

Много интензивен е трафикът на ГКПП "Капитан Андреево"

Особено натоварено е движението на най-големия пункт по границата с Турция - "Капитан Андреево", тъй като хиляди турски граждани се завръщат в Западна Европа след ваканция в родината си. Отделно много хора пътуват на почивка и пазар към югоизточната..

публикувано на 24.08.25 в 10:51

Локализиран е пожарът над сливенския квартал "Комлука"

Овладян и локализиран е пожарът над сливенския квартал "Комлука".  Огънят е тръгнал в обедните часове от нерегламентирaно сметище край гората под местността св. Георги.  Пет екипа на пожарната, горски, доброволци и хора от квартала гасят огъня. Гасенето..

публикувано на 23.08.25 в 15:32

Почистването на общинските пътища от храсти и клони в Сливенска област приключи

Приключи почистването на общинските пътища от храсти и клони за подобряване на видимостта. В рамките на два месеца са обработени пътищата в западна посока от Сливен до село Бинкос. Почистени са пътните участъци между Сливен и селата Чинтулово,..

публикувано на 23.08.25 в 14:33

Обучение на пилоти на медицински хеликоптер се проведе в Сливен

Обучение на пилоти на медицински хеликоптер се проведе в Сливен тази седмица. Това е и причината за зачестилите полети над града, съобщават от оперативната база на HEMS, в отговор на запитване на Общината.  Трима нови пилоти са обучавани от италиански..

публикувано на 23.08.25 в 11:43